Wszystko o pomidorach cz. 13

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Ja mam Black Pineapple i ma zwykłe liście, tak by się różnił od Pineapple? Z kartoflanymi liśćmi mam jeszcze Black Sea Man.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
galka68
100p
100p
Posty: 149
Od: 23 mar 2017, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Minsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Ja bym chciała podać swoją listę , ale Nie wiem jak napisać (((, wszystkie nazwy są w języku rosyjskim .
Awatar użytkownika
galka68
100p
100p
Posty: 149
Od: 23 mar 2017, o 23:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Minsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

elaos pisze:Ziemniaczane liście ma u mnie Lithuanian i Gogosha. Mam jeszcze z malinowych Sibirsky Velikan Rozovyi, ale ten ostatni nie obudził się i musiałam dosiewać od nowa, tym razem na wacikach i 3 ziarenka wypuściły kiełki. Dzisiaj dopiero wyskoczyły z ziemi, więc na razie nie wiem jakie ma liście.
Z tą trudnością kartoflanych to by się zgadzało. W tamtym roku miałam ???????????? ?????????-Kartofelnyi Malinovyi i fazie rozsady był 2 razy większy niż pozostałe pomidory a owoc miał tylko jeden.
????????? ??????? ???????-Może mieć rozszczepienie na ziemniaczne I zwykle liście , prawidłowym jest o zwykłych
Arma
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 12 mar 2015, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

whitedame pisze:Bo te o ziemniaczanych liściach wcale nie są łatwe w uprawie, ja przynajmniej zawsze mam z nimi problemy.
W tym roku mam Grub`s Mystery Green i wystarczy.
Dlaczego te o ziemniaczanych liściach są trudniejsze w uprawie?
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

To znaczy mam kilka sztuk Pineapple ale tylko 1 sztuka ma ziemniaczane liście. Ciekawe co mi wyrośnie z tego dziwaka :)
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Arma z racji kształtu i układu liścia zawsze są słabo ulistnione. Przy wszelkich problemach, niedoborach, zmianach chorobowych obrywamy zmienione liście.
Nie można zerwać dużo bo roślina nie będzie miała czym asymilować, czasami obrywam tylko kawałki zmienione chorobowo. W ziemniaczanych z racji wątłego ulistnienia trzeba być szczególnie ostrożnym. Na dodatek bardzo słabo puszczają wilki ( tym się posiłkuje w Megagronie, który też ma wątłe ulistnienie).
Mam nadzieję, że wytłumaczyłam bo trochę się zaplątałam. :uszy
Goshia nie martw się u mnie jedna Florida Pink też ma liść ziemniaczany. Trzeba by było zapytać darczyńcy co rosło obok i z czym się zapyliło, ale po co?
Coś z tego wyrośnie, najwyżej zjesz, nie zbierzesz nasion i krzyżówka umrze bezpotomnie. :D
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Arma
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 12 mar 2015, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

W ubiegłym roku miałam z ziemniaczanymi: Soldacki - który zdecydowanie był moja porażką i Black Sea Man- jako jedyny zaliczył ZZ na owocach. W tym roku też kilka "ziemniaczanych" wsadziłam, a nie pomyślałam, że one w ogóle są bardziej wymagające. Uwagi zrozumiałam, przy megagronie (pierwszy rok go będę miała) w takim razie też będę pilnowała wilków.
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Faktycznie mój kartofelnyj był strasznie słabo ulistniony, tym bardziej, ze prowadziłam go na 1 pęd. Nic dziwnego, że wykarmił tylko 1 pomidora. Może w takim razie nie obrywać wilków tylko regulować ilość gron?
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
iwa3003
200p
200p
Posty: 315
Od: 2 mar 2010, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Witam serdecznie po długiej przerwie, niestety mam duży problem z sadzonkami pomidorów. Bardzo słabo rosną , wyglądają marnie i mają fioletowe listki od spodu i łodyżki. Od razu dodam ,że nie jest im za zimno. Ah czy to może być przez zięmię z biedronki ??? Proszę pomóżcie.
Pozdrawiam Iwona :)
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 568
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Jak nie jest im za zimno to może być problemem z ziemią. Miałam tak z selerami, stały w miejscu i były strasznie rachityczne , jak zmieniłam ziemię to od razu dostały kopa. Popatrz może tutaj httplink usuniety i coś dopasujesz.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

galka68 pisze:Ja bym chciała podać swoją listę , ale Nie wiem jak napisać (((, wszystkie nazwy są w języku rosyjskim .
Gałka, możesz spokojnie wstawić listę odmian w języku rosyjskim, poradzimy sobie :D
Pozdrawiam
Jerry
barteknysa
50p
50p
Posty: 97
Od: 25 kwie 2016, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nysa Opolskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Witam, problem z sadzonkami pomidorów,(pomidory siedzą w butelkach po wodzie mineralnej, pomidory dostały po około 3-4 tygodniach 2 ziarenka polifoski 6). Problem: więdną liście ,suche plamki, aż w końcu zasycha liść, :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj zdjęcie poglądowe całości:
Obrazek

Tutaj ziemia w której siedzą:


Obrazek
Zapalony hodowca drzew figowych.
Chyba jak większość forumowiczów, zaczynam być Dyniomaniakiem:)
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Moich pomidorków los ciąg dalszy: padło bezpowrotnie 7, jeden pomarańczowy,reszta czarne - w większości krzyżówki.Stan beznadziejny -14, też pomarańczowe i czarne,w większości czarne. Pozostałe nabierają wigoru. Przyczyny nie doszłam do tej pory. Te kolory kierują moją uwagę na podłoże, ale czym to tłumaczyć?

U mnie teraz sypie śnieg i wieje wiatr. Pogoda - marzenie ;:202 ;:223 ;:145
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”