Ogród z angielską nutą cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

jol_ka pisze:Monia koniecznie zrób w sezonie fotkę ogniska, jestem ciekawa jak teraz się prezentuje, na pewno jest pięknie, jak to zwykle u Ciebie ;:108
Szafirki bosskie ;:167
Ciemierniki tez ładnie Ci się rozrosły ;:215
zrobię fotkę jak będzie ładniejsza pogoda, bo póki co aura nie sprzyja zdjęciom - wszystko w kroplach ;:222



ewka36jj pisze:Czy ten czarny kwiatek z żółtą obwódką to prymulka? Nigdy takiej nie widziałam.
Tak, to prymulka, w rzeczywistości ciemnofioletowa/bordowa z kremową obwódką :D



Margo2 pisze:Moni, jak zwykle podziwiam twoje własnoręcznie wykonane ozdoby
Nie wiem kiedy Ty masz na to wszystko czas
Mnie w tym roku ogarneła jakaś niemoc i nie chciało mi się nawet domu stroić do świąt
Dopiero w sobote powyciągałam kilka ozdób
O zrobieniu swoich nawet nie pomyślałam.
Szkoda róż. Mam nadzieję, że ładnie odbiją
Róże ścięte są do samej ziemi, ale powoli odbijają ;:108
Bardzo mi żal pnących róż, bo były już takie ogromne i sięgały szczytów łuków, a teraz odbudowują się od zera. Niestety kilka róż padło zupełnie ;:145



April pisze:Moniko, dziękuję za fotkę ogniska ;:196
U mnie ma być jednak inaczej. Owszem opaska wokół, z tych płyt betonowych będzie podobnie wyglądać. Jednak ognisko nie będzie zagłębione. Będą za to płyty betonowe wyniesione powyżej gruntu. Nie wiem czy jasno wytłumaczyłam. Pokażę jak skończę. Ale na razie taki ziąb że nosa nie wychylam do ogrodu. Zresztą dopiero w weekend będzie czas na prace ogrodowe :lol:
Twoje ognisko bardzo ładne, skromne i eleganckie, nie rzucające się w oczy. A zarazem praktyczne. Nawet kociołek można w nim wstawić.
Zagłębienie jest bardzo fajne, bo nawet w razie wiatru dość bezpiecznie można zapanować nad ogniem. Jestem zadowolona z tego rozwiązania ;:333
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

silvarerum pisze:Piękne kwiaty, ale najbardziej zachwyciły mnie Twoje ciemierniki - są przepiękne. Korsykańskiego nie znałam, chyba sobie go zaproszę do szwedzkiego.

U nas co prawda śnieg nie pada, ale zimno i w nocy przymraża - mam nadzieję, że róże to przeżyją.
koniecznie zaproś ciemierniki - nie tylko korsykańskiego :D to śliczne kwiaty na powitanie wiosny ;:333



nemezja pisze:Ależ piękne dekoracje. Bardzo eleganckie i gustowne. A ten prawie spadający zająć z parapetu ;:167 ;:167 ;:167 ;:108 .
dziękuję ;:196



TROJA pisze:Dziękuję za rady, bylinek trochę mam więc będzie co dosadzać. Fajny pomysł na ognisko, my mamy dwie warstwy kamieni :wink:
u nie kiedyś było ognisko otoczone kamieniami, ale koszenie przy tych kamieniach doprowadzało mnie do złosci i trzeba było zmienić na coś, co pozwoli szybko zadbać o dobry wygląd. My, wbrew pozorom, mamy bardzo mało czasu na prace w ogrodzie ;:131



cyma2704 pisze:Moniko świąteczny dom u Ciebie zawsze ma wyjątkowy, niepowtarzalny klimat. Obrazek Słoneczne ciemierniki śliczne. ;:oj Prac w ogrodzie wszyscy mamy za dużo, bo zimno skutecznie do nich zniechęca. ;:174 Podsłuchałam, że bukszpany Ci chorują, moje też w bardzo złej kondycji. Nawet nie wyobrażam sobie, że musiałabym większość wykopać. ;:202 Może uratujemy trochę jakimiś preparatami. ;:218 Ciepła i słońca życzę. ;:3 ;:3
;:196 dziękuję
bukszpany mam w stanie fatalnym - nie wiem, czy to wynik mrozów, czy choroby, ale straciłam niemal wszystkie te, które rosły przed ławeczką jako obwódki dwóch symetrycznych rabat. Strasznie mi żal, bo były już takie duże i gęste. Pryskać też nie ma kiedy, bo ciągle pada deszcz ;:222
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Sosenki4 pisze:jak dobrze, że zajrzałam, mam pomysł na ognisko ;:138 . To forum jest prawdziwą skarbnicą pomysłów i inspiracji
:lol: cieszę się, że Ci się spodobało i chcesz wykorzystać pomysł - szybki, prosty i praktyczny ;:333 z niecierpliwością czekam na Twoją realizację ;:162


Aguss85 pisze:Moniko super eleganckie palenisko zrobiliście ;:138
Od tego Twojego ostatniego posta ze zdjęciami trochę czasu minęło, ale pogoda wcale nie lepsza ;:131 Oby słonko zaświeciło niedługo, bo nic nie chce rozkwitnąć w taki ziąb.
Otóż to, minęło sporo czasu, a pogoda nadal kiepściutka - niby cieplej, ale cały czas mokro ;:218


pela11 pisze:Moniczko , na majówkę nareszcie będzie cieplej :tan ,wszyscy więc ruszymy do ogrodów i zaległej pracy a nazbierało się , oj , nazbierało .Może słoneczko wygrzeje też nasze bolące po zimie kości .a roślinkom da wiosennego kopa . Pozdrawiam serdecznie ;:167
w majówkę zawsze kosimy trawnik, a w tym roku nie udało się i trawa urosła już spora. Mam nadzieję, że choć jeden dzień będzie w najbliższym tygodniu na tyle ciepły i suchy, aby skosić choć przy domu ;:131
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Zaintrygowana nazwą wątku wpadłam po uszy, na razie przejrzałam kilka ostatnich stron, ale widzę, że spędzę tu dużo więcej czasu.
Wspaniała kolekcja irysków, ciemierników, zaraz biegnę obejrzeć róże.

Mam pytanie co do irysków, czy one co roku się pojawiają, czy po jakimś czasie znikają (miałam odmianę irysa 'Katherine Hodgkin' i po 2 sezonach znikła).
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

JLG pisze:Zaintrygowana nazwą wątku wpadłam po uszy, na razie przejrzałam kilka ostatnich stron, ale widzę, że spędzę tu dużo więcej czasu.
Wspaniała kolekcja irysków, ciemierników, zaraz biegnę obejrzeć róże.

Mam pytanie co do irysków, czy one co roku się pojawiają, czy po jakimś czasie znikają (miałam odmianę irysa 'Katherine Hodgkin' i po 2 sezonach znikła).
irysy to trwałe byliny i nie znikają bez powodu - może zgniły?
Irysy lubią dość przepuszczalną ziemię i muszą być posadzone bardzo płytko, na co uczulam każdego, kupującego irysy ;:333 - kłącze musi być niemal na wierzchu, ledwo okryte ziemią lub nawet lekko widoczne.
Irysy nie tolerują zastoin wody, bo szybko gniją, więc może miałaś niedogodne warunki? Spróbuj jeszcze raz przygody z irysami, nie poddawaj się, bo to przecudne rośliny ;:167 ;:215 . Irysy wspaniale zapełniają rabaty w okresie maja i czerwca zanim zakwitną piwonie (zazębiają się kwitnieniem) i róże.
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Dziękuję za odpowiedź, przy przypuszczalnie posadziłam kłącza za głęboko...
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Śliczne iryski, u mnie nawet jeszcze nie ma pąków ;:174
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

JLG pisze:Dziękuję za odpowiedź, przy przypuszczalnie posadziłam kłącza za głęboko...
bardzo prawdopodobne ;:108


kasia100780 pisze:Śliczne iryski, u mnie nawet jeszcze nie ma pąków ;:174
może masz odmiany , które później zakwitają :wink:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Witaj Moniko :wit . Mi też zakwitły pierwsze iryski ;:138 . Ten najniższy od Ciebie ( zapodziałam nazwę :roll: ) to już nawet przekwitł :( . Irysy to świetne rośliny i trzeba je mieć koniecznie ;:108 . Ty masz ich sporo dlatego czekam na kolejne kwitnienia ;:333 . Fotki w kroplach deszczu bardzo ładne ;:333 . Szkoda, że pogoda nie sprzyja pracom Twoich fachowców ;:222 . To jest denerwujące ;:222 . Mam nadzieję, że pogoda poprawi się i Panowie dadzą radę i trzymam kciuki . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

ewelkacha88 pisze:Witaj Moniko :wit . Mi też zakwitły pierwsze iryski ;:138 . Ten najniższy od Ciebie ( zapodziałam nazwę :roll: ) to już nawet przekwitł :( . Irysy to świetne rośliny i trzeba je mieć koniecznie ;:108 . Ty masz ich sporo dlatego czekam na kolejne kwitnienia ;:333 . Fotki w kroplach deszczu bardzo ładne ;:333 . Szkoda, że pogoda nie sprzyja pracom Twoich fachowców ;:222 . To jest denerwujące ;:222 . Mam nadzieję, że pogoda poprawi się i Panowie dadzą radę i trzymam kciuki . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Dzięki, Ewelinko ;:196
Muszę zobaczyć fotkę iryska, to podam Ci nazwę. Warto zostawiać znaczniki, żeby mieć nazwy. Ja kiedyś nie opisywałam i mam teraz sporo jako NN i bardzo nad tym ubolewam, bo jednak jak się ma więcej, to warto znać nazwy, żeby np. nie kupić kolejny raz tego samego, co niestety zdarza mi się dość często :wink:
Fachowcy przyjdą dopiero w środę, bo jutro ma znów padać, a wtorek duże ochłodzenie. Beznadzieja ;:222
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Zajrzałam do poprzedniego wątki i jestem zachwycona Twoim ogrodem (tym bardziej jak zobaczyłam na zdjęciach jaką masz trudną ziemię). Domek ogrodnika, mury to po prostu perełki, regularne, uporządkowane rabaty z kocimiętką (chyba wymienię część przemarzającej lawendy na kocimiętkę) są piękne.
A już zupełnie wymiękłam przy Twoich rękodziełach, chciałabym mieć choć połowę Twojego talentu i zmysłu estetycznego.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Jak dobrze zaczynać z ogrodnictwem :lol: Można tyle roślin w ogrodzie zmieścić ;:173
No patrz ! A ja sadziłem swoje irysy głęboko :shock:
Teraz wiem, że to okropny błąd. Słabo rosną.
Twoje miniaturki piękne, super wyglądają w kroplach wody :uszy
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Tamaryszek pisze:Witam Monikę i wszystkich Jej gości! Majówka za pasem, a u mnie 7 stopni, gdzie ta wiosna???
Ciekawa jestem Twoich gzymsów przyokiennych (rozmyślam, jak by tu poprawić wygląd swojego domu).
Mam nadzieję, że wkrótce pokażesz przedogródek z bramą, gzymsami i w ogóle
Jak tylko gzymsy będą ukończone, to pokażę :wink: ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”