Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9593
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu przepięknie Ci kwitnie Maigold ;:138 ;:138
Dobrze że deszczyk podlewa a z drugiej strony te wstrętne obślizgłe znowu będą buszować ;:222
U mnie tylko pokropiło .
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, a jakie proporcje dajesz liści do takiej mikstury?
Faktycznie piękne masz te żywokosty! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Uuu Jadziu gdzie tam masz nas zanudzić, szkoda że zapachu przesłać nie można :) róża pięknie kwitnie, obsypana kwiatem i pąkami ;:138
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Ależ piękna ta Maigold !! I jaka wielgachna i jak cudnie ukwiecona. ;:215 Wcześnie już kwitnie.
Powtarza kwitnienie? ?
Zywokosty piękne. Zwłaszcza ten Allgold. ;:108
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, cudowna ta róża Maigold, ;:167 kolorek, burza kwiatów, ale to olbrzym a umnie juz niema miejsca na takie olbrzymki .
Żywokost, ja mam Kaukaski ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Cudeńko ;:167 https://images85.fotosik.pl/194/e17d2cc83b8d4afa.jpg
Żywokost Allgold -też się świetnie prezentuje.
Mnie też ktoś odradzał krzewiastą piwonię, ale ja nadal nie mogę o niej zapomnieć... Może więc kiedyś? ;:167
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu każdy na swój sposób walczy ze szkodnikami na swej działce.
Ja przez 2 ostatnie sezony prawie nie miałam mszyc a w tej wiosny wszystkie 3 jabłonie i czarne porzeczka.
Żywokost też ścinam i robię gnojówkę ale Ty masz wyjątkowo piękne odmiany i aż żal takie ścinać.
Tyle,że po one przycięciu szybko odrastają ... i do tego mają nowe świeżutkie liście.
Sesja z różą w roli głównej - toż to królowa więc taka sesja na 100% należy sie jej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, Alinka ma jednego pączka, choć urosła od ziemi 10 cm dopiero :tan
I kuklik ma pączki - no wreszcie się przemógł i chyba zakwitnie. ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BEATKO brawa dla Alinki i dla Ciebie oczywiście .Kuklik chyba sie przestraszył ,że chcesz mu wprowadzić sąsiada, dlatego zakwitł :;230 Maigold jest cudna lecz to potworek i ,żeby pokazała sie w pełnej krasie trzeba pozwolić jej sie rozrosnąć
KRYSIU mam drugi egzemplarz Allgolda ,ale rośnie w cieniu więc się nie wybarwia to go ścięłam .Teraz kupiłam sobie lekarskiego i mam nadzieję ,ze fajnie się rozmnoży .Fotki nie oddają całego piękna tej róży szkoda ,ze szybko przekwita przy tych upałach.Lepsze to niż miałyby ją pożreć Ogrodnice niszczylistki
WANDZIU kaukaski ma śliczne kwiaty zresztą, Allgold również w trochę innym kolorze, lecz te liście są całą jego ozdobą.
ANIU Maigold skąpo powtarza kwitnienie, bo właściwie kwitnie tylko raz ale jak ;:167 ;:167
MARIUSZU niestety przez te upały wszystkie kwiaty rozkwitają na raz .W ubiegłym roku jej kwitnienie trwało miesiąc, bo paki powoli rozkwitały
BASIU wyczytałam ,że daje się 1-5 czyli na 5 l wody 1l gnojówki
TERENIU szkoda ,ze zbyt szybko w tym roku przekwita mój Maigold .Ma jeszcze sporo pąków lecz na dniach się otworzą i będzie po pokazie ;:174 No cóż nic nie trwa wiecznie
IWONKO ja podlewam specyfikami jak sąsiad wyjeżdża na weekend, albo wcześnie rano jak jeszcze nie ma go w ogródku .Achhhh uroczy sąsiedzi ;:222
AGUSIU Doktorek ma cudny kolor i aksamitne płatki .Powoli zapełniają się domki bo coraz więcej owadów do nich zagląda .Zresztą dałam ogłoszenie domki do wynajęcia :wink: oba te żywokosty dostałam od Marysi [maska] i dopasowałam im miejsce a to najważniejsze


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Aż szkoda, że Maigold zaraz przekwitnie. Kwiaty ma przecudne, zarówno z daleka, jak i z bliska. Tak naprawdę dopiero wtedy można zobaczyć, ze ona taka bardziej pusta ;:oj, a ja takie różyczki ajlowiuje :heja . Czy to do niej się dobierają okropne niszczylistki? Aż żal patrzeć jak pożerają takie cudo.
Roślinki dotarły w doskonałej kondycji ;:196 Powiedz mi tylko, czym jest trzecia roślinka? Z przylaszczką i szafirkiem nie miałam problemu, ale nie rozpoznałam jasno zielonych listków. Jutro będę sadzić. Dzisiaj podlewałam pół dnia, to ziemia będzie się nadawała do sadzenia ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

IWONKO jasnozielone listki ma mak czerwony pełny podobno ma być, lecz czy będzie tego nie wiem .Wysiałam tego około mnóstwo nie myślałam ,że wszystkie nasionka wzejdą, więc co robić z taką ilością :;230 Dobrze kombinujesz to właśnie ona była każego roku przysmakiem niszczylistek .Jednak w tym roku spotkałam zaledwie 2 szt
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

U mnie niszczylistka już niestety szaleje ;:222 Nie ma jej jeszcze tak dużo jak zazwyczaj, ale już lata i mnie wkurza. Jest natrętna, siada mi na rękach, twarzy nie można paskudztwa się pozbyć. Z żółtości mam w tej chwili tylko złotnicę, ale ma w tym roku tylko jeden kwiat. Dzisiaj ją obsiadły, ale raczej się na niej nie podtuczą :;230 Może wyniesie się gdzieś dalej w poszukiwaniu jedzenia? Nie znoszę jej.
Za maki ;:196
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Maigold faktycznie cudny. Już od jakiegoś czasu zaczęłam preferować puste róze, mają tę lekkość i delikatność, której nie mają roże pełne. Na stronie Rosarium czytam, że kwitnie aż dopaździernika, ale słabo powtarza kwitnienie. Jak to wygląda w rzeczywistości? I jeszcze jedno, z daleka wygląda na żółtą różę, z bliska wyraźnie jest w odcieniu pomarańczu. Czy ona taka zmienna?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”