Przydomowa hodowla kur cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Łasica jest mała i tak giętka że włazi w mysie dziury :-) U mnie na razie łasiczki nie powodują strat (poza kradziejstwem jaj), więc mogę je sobie od czasu do czasu obserwować jak biegają i się bawią - wariaty z ADHD.
Tak czy siak, ptak może zabić zadziobując - perliczce wystarczy jedno uderzenie dziobem by zabić dorosłą kurę/koguta jeśli tylko pechowo trafi. Kury raczej dziobią miękkie części i robią rany dość podobne do tych zostawionych przez szczury (wygryzione otwory).
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

A tak w praktyce-to po jakim czasie lęgną się pisklęta z naturalnego lęgu? Czy zawsze po 21 dniach czy może być jakoś wcześniej lub później ? Jajka były podłożone jednego dnia na raz- jak kura już dobrze zakwoczyła, 21 dni wysiadywania wypada pojutrze... czy może się coś przesunąć?

A bo nie mogę się doczekać.
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Ło matko jaki dzisiaj kwik, zgrzytanie zębami i przeklinanie na wszystkich przeklętych...serio nie ma to jak mieć w domu ludzi którzy nie rozumieją co to znaczy "kwarantanna" i "infekcja bakteryjna", jak zwykle są mądrzejsi od weterynarzy specjalistów (a jestem przez ten kwik i lament tylko na półmetku wybijania starego stada), jakbym je wybiła dzisiaj to za tydzień mogłabym już mieć nowe nioski ;:14 ;:14 ;:14 (nie zapominając o tym, że nowe nioski miały być już od marca...ale było to samo "szkoda, bo niosą" i tak zamiast wybić je powoli przez jesień-zimę trzeba na szybko).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Wczoraj wieczorem zaczęło przybywać.
Proces ten trwa nadal :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
KochinyAndzi
100p
100p
Posty: 180
Od: 9 lut 2017, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koronowo

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

No Ginka to ile tych kurów masz do wybicia i co to za infekcja?

Odnośnie lęgów, to u mnie nigdy równo nie było, zawsze jakiś był szybciej w 20 dniu, a reszta się kluła kilka dni, bo dokładnie równej temperatury to nie miały. W inkubatorze też mam jedno jajo super pełne, a reszta różnie wypełniona, pewnie będzie to samo 8-) daj znać jak tam rozdartodzioby się pojawią, my mamy termin 7ego mniej więcej, na razie nie myślę o tym za dużo, żeby się nie stresować. Dopadnie mnie w poniedziałek, jak przestanę jaja obracać to będę się gapić już tylko przez pokrywę...ale zawsze to frajda dla takich początkujących w temacie jak ja ;:131
Z wszystkiego robimy sobie jaja.
Pozdrawiam, Andzia.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1103
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

U mnie klucie zazwyczaj trwa dzień góra dwa, ale zazwyczaj podkładam jaja z jednego, góra dwóch dni. Mimo, że ostatnie jaja migrowały z gniazda do gniazda i myślałam, że mogą być niedogrzane, wykluły się wszystkie (poza jednym niezalężonym).

Madziagos fajne maluchy, czy te z pierwszych zdjęć to jakieś rasowe?
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

To są bażanty złociste .
Jajka zostały wysiedziane przez kurę, która nadal się zajmuje małymi po wykluciu.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Było 8, wybiłam dzisiaj 4, mykoplazmoza (chciałam zrobić przynajmniej tygodniową kwarantannę na część wybiegu i odkazić dodatkowo chemicznie, tył wybiegu za domem od zimy jest odgrodzone, także to jedyne czyste miejsce bez bakterii).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
KochinyAndzi
100p
100p
Posty: 180
Od: 9 lut 2017, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koronowo

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

No właśnie ważne pytanie, tyle się naczytałam o choróbskach, a jak dostały biegunki to stwierdziłam, że nie rozpoznam czy to poważne czy nie :roll: Ginka robiłaś jakieś badania czy z doświadczenia wiesz, że to TO?
U mnie z innej beczki objawy - pełno piór dużych i małych, to chyba nie czas na pierzenie? A może kwoki wodzące pisklaki się jakoś oczyszczają? Widzę, że dużo się kąpią w piachu i popiele drzewnym, ale podłoga usłana piórami i puchem to mnie zastanawia, końcówki piór zeszpecone na ładnych ogonkach kochinów, koguta też, dlatego wywaliłam słomę i wysypałam popiołem, co jakiś czas dosypuję na ściany i podłogę. Czytałam o piórojadach ale nie miałam z tym do czynienia...

Jeszcze jedno, czy ktoś z was zamawiał kury/pisklaki przesyłką? Widzę, że to popularna praktyka, ciekawam czy docierają bidule w całości...takie piękne karzełki są ogłaszane, ale wszystko daleko strasznie a pseudo i krzyżówek to nie chcę, więc myślę o przesyłce coraz częściej ;:202
Z wszystkiego robimy sobie jaja.
Pozdrawiam, Andzia.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Wiem jak wyglądały gdy choroba była w ataku kilkukrotnie (ona tak ma, że się wycisza a po dawce stresu np ze zmiany pogody ponownie atakuje), podręcznikowe objawy mykoplazmozy :).
Piórojady chyba siedzą na piórach, także złap ptaka i obejrzyj dokładnie u nasady piór czy coś na nich siedzi.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1103
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

KochinyAndzi, może to nie choroba tylko jak u mnie "jedna wielka rodzina", tylko jakaś mafijna ta rodzina ;:219 . Wypuściłam wczoraj kwokę z małymi do stada, to wszystkie kury atakowały kwokę, kurczaki też czasem były dziobane, kwoka nie była kurom dłużna i była taka jatka, że po godzinie zdecydowałam się kwokę z małymi z powrotem zamknąć, żeby się nie pozabijały. Kogut "naczelny" na początku próbował godzić towarzystwo, ale po chwili zaczęły się tłuc grupki nawet po 3-4 ptaki. Ludzie, ja mam chyba jakieś dziwne te kury ;:oj . Nigdy nie miałam problemów, nawet z wprowadzeniem nowych kupionych do stada, a teraz takie numery. Zupełnie nie wiem co robić, tym bardziej, że w sobotę/niedzielę powinna się kluć następna i po pierwsze myślałam, żeby tę nową odizolować na miejscu tych już prawie 2-tygodniówek, a 2-tygodniówki z kwoką już "wrzucić" do stada (zresztą nie mam za bardzo miejsca, a zatem i wyjścia. Do tego jeszcze muszę w tym czasie wyjechać.

...i trudno stwierdzić, która jest najbardziej agresywna (żeby ją zaprosić do garnka), chyba kwoka, ale pewnie dlatego, że chce chronić kurczęta.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Ha ha :;230 ewikk77 ale się uśmiałam, widocznie kwoka nie wkupiła się w łaski ,,mafii", jest tą obcą, a może ta aura burzowa tak na nie zadziałała ;:306
Musiałaś trzymać ją z dala od towarzystwa i ją zapomnieli, teraz musi ustalić swoją hierarchę więc nie oddzielaj ich zbyt daleko , niech się widzą :wink:
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1103
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Jola, trzymałam w kurniku odgrodzone siatką (z boku i od góry), ale kury tam obecnie tylko śpią i znoszą jaja, więc za dużo razem nie przebywały. Dziś były kolejne próby, też pióra fruwały, za to chyba ciut słabiej, ale kurczaki zadowolone, z kwoką w piasku i słońcu się wykąpały.
pozdrawiam Ewa
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”