Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ale różany klimat się u Ciebie zaczyna :) będzie cudownie :) te przejścia pod nimi coś wspaniałego jak się obsypią kwitami :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

MARIUSZU mnie też podobają się przejścia pod pergolami i ten upojny zapach ;:167 ;:167 no dech zapiera

Muszę się Wam pochwalić ,że ta dziwna Naparstnica to jest ewenementem wśród naparstnic .Ciekawe czy nasionka powtórzą tę cechę mamy


Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jest Jadziu ewenement! I robi wrażenie ;:215 Zbierz koniecznie nasionka!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu :wit ,
jestem pod wrażeniem Twoich wspaniałych róż. 'Maigold' przepiękna, jaka wielka obsypana kwieciem, zjawiskowa.
Elżbietka Węgierska to też wspaniała róża, podoba mi się. Łuki i pergole ładnie oplecione są różnymi pędami ;:138 .

Sezon różany u Ciebie w całej pełni. U mnie wszystkie róże jeszcze w pąkach, zawsze dwa tygodnie do tyły jestem za Tobą. Ledwo jeden kwiatek 'Mary Rose' dopiero się rozwinął. 'Crocus Rose' wyrosła mi na giganta, dobrze się zapowiada. ASL także.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jak tam Maigold, przetrwała opady ?
Wyglada / ła zjawiskowo, wyobrażam sobie ten zapach.
Naparstnica faktycznie zaszalała z wyglądem ;:306 ale ciekawie dlaczego, za dużo nawozu czy za mało.
Czasem zdarzają się takie dziwolągi, nawet na różach.
Miałam kiedyś kilka klastrów tylko z połówkami kwiatów też nie wiem dlaczego.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu przecież u Ciebie też już sporo róż kwitnie , ale doktorka to masz olbrzyma , ja go trochę przykróciłam i jest niższy kwitnie , ale kwiatów ma mniej niż w ubiegłym roku.Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, dzisiaj zakwitł mi ten bodziszek od Ciebie - szybciutko ;:167
I wkleję u siebie różę od Ciebie - pierwsza zakwitła. ;:138
Przetaczniki też nic sobie nie zrobiły z przeprowadzki - ależ Ty roibisz cudne sadzonki, kochana ;:167
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu - to Doctorek jest różą pnącą? Musiało mi się coś pomylić i posadziłam jak różę krzaczastą. Jakie osiąga rozmiary? Co do naparstnicy, to powiem, że mnie się podoba!
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Zbieraj nasionka Jadźko a nóż powtórzy cechy mamusi. Ja też miałam kiedyś taką ostróżkę dziwolągowatą.
Dobrze popadało to ślimory wyruszą wieczorem na łowy...lepiej jednak niech nie ryzykują bo będziesz od rana na czatach. ;:163
Przypołudnik śliczny i wszystko inne też oczywiście. ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

ELUSIA rano było zatrzęsienie tych oslizłych, bo gdzie nie spojrzałam było ich multum szczególnie winniczki i te mniejsze muszlowe i żłobek w muszlach przyklejony do mojej młodej szarotki :twisted: .Nigdy bym nie przypuszczała ,że ona ślimaklubna :evil: .Muszę ją przed nimi zabezpieczyć bo nie obejrzę kwiatów .Po kamyczkach te dranie po skorupkach nic im nie przeszkadza .Dzisiaj właziły nawet na lilie a nie mówię juz o liściach hiacyntów czy jesiennych zimowitów tam prawdziwa plaga :twisted: Różom też nie dawały spokoju, fruwały także Ogrodnice uwzięły się tym razem na Jacqueline ;:222 Oczywiście nasionka zbiorę z naparstnicy ciekawe co sie z nich wylęgnie :;230
EWUNIU krzaczastą różą jest Doktorek możesz go jednak prowadzić jak pnącą przy podporze czy na pergoli .Pędy osiągają ponad 2m .Wszystko zależy jak będziesz ja prowadzić mnie się podoba taka rozpięta na ścianie, a drugi jest przy pergoli razem z Parnik Liptov i Elżbietką .Po kwitnieniu przycinam krótkopędy na 1-2 oczka .Co powiesz na takiego Doktorka http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.250997 Na HMF-ie piszą ,że wysokość do 150-305 szer 90
BEATKO ciekawe czy ma takie same kwiaty jak Twój bodziszek .Ciekawe która to taka sprinterka i cieszę się ,ze roslinki nie zorientowały się podczas przeprowadzki ,że są w lepszym klimacie ;:196 Dzisiaj dawałam do doniczek moje różane przedszkole .No no trochę tego sie nazbierało .Oby tylko wszystkie przeżyły przejście ze żłobka do przedszkola.Parę zostawiłam sobie na jutro
TERENIU ja jednak chciałam mieć Doktorka na wyżynach a w ogóle to Doktorek w tym roku słabiej kwitnie tez to zauważyłam, bo w ubiegłym roku miał dużo więcej kwiatów
GRAŻYNKO Maigoldowi nic nie zaszkodziło lanie z nieba, ale on i tak już powoli kończy kwitnienie .Jednak da się go jeszcze podziwiać .Takie dziwolągi też sa fajne robią sensację :;230 To po prostu taki typ Naparstnicy
JOLU dawno Cię nie było ,ale wiem ,ze masz sporo obowiązków a do tego wnuki ,praca ogródek, wiec nie da sie wszystkiego pogodzić .Chciałam sobie sprawić Crocus Rose bo była lecz miejsce niestety mnie ogranicza,ale kto wie czy jakieś nie wylecą .ASL wiem ,że cudna ale to wielkolud a na takie już miejsca nie mam ;:174
BASIU oczywiście ,ze zbiorę nasionka, a czy chciałabyś sadzonkę tego wczesnego żółtego liliowca ???? On cudnie pachnie a mam go w trzech miejscach to zaraz go zaznaczę
A to juz dzisiejsze fotki


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Tak, Jadziu, bodziszek ma ten sam kolor. Ale tego od Ciebie celowo posadziłam na zupełnie innym stanowiski i na pewno nię będa już takie same.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Piękności ;:167 co jest na ostatnim zdjęciu?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, co do liliowca, to może dopiero wiosną, bo chyba w tym roku nie doczekam się ogrodzenia ;:145 Dobrze, że wsadziłam hortensje, bo miałam zamiar je w donicach trzymać... wszak ogrodzenie miało być robione od maja :roll:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”