Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
maciek555
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 31 maja 2017, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Z tego co pamiętam zwykła uniwersalna lub uniwersalna do warzyw i ziół bez nawozów z CASTORAMY.

Poniżej jeszcze 2 zdjęcia z krzaków cherry podlewane identycznie są sporo jaśniejsze i nie powywijane - warunki mają identyczne.

Obrazek Obrazek
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Więdnie góra krzaka pomidorów

Post »

A jak przygotowałeś ziemię? Nie używałeś jakichś środków chwastobójczych. W ubiegłym roku podobnie wyglądały pomidory mojej sąsiadki, która używała roundupu w celu odchwaszczenia ziemi przed postawieniem folii. Sama zorientowała się o co chodzi, bo była to tylko połowa namiotu.
Dorota
maciek555
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 31 maja 2017, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

aria pisze:Maciek555, pomidorków z tych krzaków nie dawaj do jedzenia dzieciom, a najlepiej nikomu, szkoda zdrowia.
Aria możesz uzasadnić skoro napisałem czym były podlewane itp ? Nie bardzo rozumie, tą kwestię że nie nadają się do spożycia.
swatka5
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 20 cze 2013, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Obrazek


Obrazek
Czy ktoś wie czy to brak wapnia czy magnezu że dolne liście się tak zwijają i są żółte
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

maciek555 pisze:
aria pisze:Maciek555, pomidorków z tych krzaków nie dawaj do jedzenia dzieciom, a najlepiej nikomu, szkoda zdrowia.
Aria możesz uzasadnić skoro napisałem czym były podlewane itp ? Nie bardzo rozumie, tą kwestię że nie nadają się do spożycia.
Aria pewnie pomyliła Twój post z postem Adama, ale pewny nie jestem. Swoje przyszłe pomidorki jak najbardziej możesz jeść ;)

-- 8 cze 2017, o 14:46 --
Adam11 pisze:Nie używałem . Ziemia pochodzi z nieużytku ( z głębszej warstwy jakieś 20 cm od powierzchni dookoła są inne działki używają tych środków wszelkiej maści może rzeczywiście w ziemi z której korzystałem coś zostało, ale sam bezpośrednio w foli nie używałem na tą ziemię środków chwastobójczych ) Ale z drugiej strony wyczytałem na tym forum że:
-roundap działa tylko na zielone części roślin, które zostały pokryte cieczą, nie działa na zdrewniałe części roślin, nie działa również na nasiona, w tym nasiona chwastów licznie zgromadzonych w każdej glebie.
, po drugiej stronie foli mam szczypiorek , koperek , ogórek i takie tam i nic nie dzieje , rośnie normalnie .Skoro coś się dzieje z ziemia , to zastanawiam się jak pomóc tym pomidorom ? może da się coś zrobić , przecież całkowicie nie uschły
Adam , a może żreją je jakieś szkodniki, bo brakuje kawałków liści ?
Andrzej
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

swatka5 pisze: Czy ktoś wie czy to brak wapnia czy magnezu że dolne liście się tak zwijają i są żółte
Jak to jest tylko na starych liściach, to się nie przejmuj. Zwijanie się może być przyczyną zbyt suchego podłoża ;:333
Andrzej
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Pomóżcie mi zdiagnozować problem na 3 pomidorach rosnących pod folią. Mają pozwijane wierzchołki, które zaczynają robić się żółte co widać na zdjęciach. Obok rosną inne odmiany i nie mają takich objawów - wyglądają zdrowo. Czy to może być problem z żelazem?
Obrazek

Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Komunikat aktywny dla Krakowa na ZZ.
Pozdrawiam Magda :)
lemon650
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 24 maja 2017, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

czym pryskać na mszyce mam??
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Mszyce w pomidorach nie gustują, co najwyżej mogą przysiąść dla odpoczynku. Wyluzuj.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Karolcia pisze:Komunikat aktywny dla Krakowa na ZZ.
Obrazek

Czy mnie się wydaje, czy cuś wcześniej w tym roku Królowa nas odwiedza?
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

Faktycznie, ale chyba trochę za wcześnie na ZZ, przecież jeszcze krzaczki ziemniaków małe ;:218
Andrzej
Olaferka
50p
50p
Posty: 93
Od: 30 cze 2016, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.16

Post »

witam

Mam pytanie.

Albo mi się wydaje albo faktycznie tak jest, że dolne liście tak jakby się "opuściły". Mają niski kąt nachylenia. Są skierowane w dół. Czy to możliwe? Coś im nie pasuje?

A drugie pytanie. Jak wy sprawdzacie, że jest aktywny komunikat zz w danej miejscowości? Wchodzę na tę stronę ale nie widzę możliwości sprawdzenia tego. Może że korzystam na telefonie?? Czy to nie ma nic do tego?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”