Zieloni przyjaciele Kati

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Dokładnie Aguś jest tak jak mówisz. Lepiej mniej im dawać pić niż za dużo. Ważne żeby nie przesadzić z przesuszeniem podłoża na pieprz. Najlepiej minimalna stała wilgotność.
U mnie mają stałą wilgotność ale chyba ta wilgotność jest za mokra :D :?
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dziewczyny nie ma się co wstydzić tylko pokazujcie swoje rośliny coś zaradzimy, możecie wszystkie opisać stanowiska w jakich rosną Wasze cissusy i jak z podlewaniem oraz kiedy były przesadzane i wkleić zdjęcia w tym temacie, będę wieczorkiem na forum to poprzyglądam się co im dolega, swoją drogą można nawet bardzo stare i łyse cissusy zagęścić i odmłodzić bez szkody dla rośliny i bez wyrzucania ich i nie mówię tutaj o ukorzenieniu szczepek ale o odpowiednim cięciu w celu zagęszczenia i uzyskania ulistnionej odpowiedniej ilości młodych gałęzi które zakryją te łyse pędy. Z kwiatami można zrobić cuda uwierzcie. :D
Awatar użytkownika
bayaga
500p
500p
Posty: 604
Od: 4 lis 2008, o 23:02
Lokalizacja: Konin

Post »

no i wszystko jasne :lol: pewnie niechcący mu zrobiłam akurat to co należało ,bo te wyłysiałe też powycinałam :lol:
aha i mam powtórzyć co moje siwe powiedziało: że nasze lubią jego papierosy bo wiszą akurat tam gdzie kopci i pewnie dlatego u nas rosną :;230 nie miejcie do mnie pretensji....ja tylko powtarzam :lol:
Pozdrawiam Aga, świrus kwietnikus maksimus :P
Zielona chatka Baby Yagi
Zagroda Baby Yagi
miska19253
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 5 gru 2008, o 20:19
Lokalizacja: kielce

Post »

Jestem w szoku :o Piękne zadbane roślinki i jaka ilośc. Tylko pozazdrościć
Pozdrawiam aneta
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja kiedyś też tak straciłam cissusa, bo jak mu listki schły, to wydawało mi się, że podlać trzeba i się utopił niestety. Teraz podlewam dziada bardzo mało, stoi na wschodnim oknie, pnie się po drabinie, bo lubi się czepiać. Spryskiwany dwa-trzy razy w miesiącu, mało podlewany i rośnie. Czasem kilka suchych listków wywalę, ale młodych ma dużo.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

No to ja nie chcę cissusa ...mówię tak na razie na wszelki wypadek. :roll:

A spróbujcie podlewać tylko wdni liściowe tj. dziś obficie a później dopiero za dwa tygodnie....niech sobie nie myśli, że mu tak łatwo pójdzie. :wink:
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Ja też do cissusów nie mam ręki, i nawet już nie kupuję, omijam szerokim łukiem. :wink:
Saraaa

Post »

Co Wam powiem, mój staruszek cissus też się buntuje i listki zrzuca... Przesadziłam go ostatnio i podlewam oszczędnie... ale to uparciuch jak żaden z moich zielonych :?
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

W związku z tym, że nie tylko ja mam problemy z cissusem, przełamałam się i zdecydowałam pokazać Wam mojego nieszczęśnika :oops:
Cissus dwa miesiące temu Obrazek
Teraz :evil:
Obrazek
ROBI WRAŻENIE, PRAWDA???
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

A teraz kolejni mieszkańcy moich doniczek.
Zyworódka od Uzumaki, prosto ze Stanów :D
Paczuszka przyszła wraz z kartką z pięknymi życzeniami Bożonarodzeniowymi.

Obrazek Obrazek
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
aconitum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1278
Od: 30 lip 2008, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

kati-1976 pisze:W związku z tym, że nie tylko ja mam problemy z cissusem, przełamałam się i zdecydowałam pokazać Wam mojego nieszczęśnika :oops:

nie przejmuj się
obetnij co się da - zrób szczepki - czyli od razu do ziemi
z jednej długiej gałązki będzie multum! na szczepce ze trzy liście wystarczą.
i się zagęści !
patrz mój cissus :)
a zdechł strasznie... i z jednej gałązki mam busz!
i to w paru domach już, bo rozdawany był :)
Anka
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

kati-1976 potnij tak jak zaznaczyłem na zdjęciu każdy fragment z oczkiem lub listkami do wody do ukorzenienia a to co zostało w doniczce jeśli nie był przesadzany daj mu świeżą ziemię (jeśli bryła korzeniowa nie jest przerośnięta tą samą doniczkę) codziennie zraszanie w podstawek stale mokry keramzyt i dobrze by było opuścić kwietnik niżej(nawet różnica 20-30 cm już dużo robi dla roślin) bo jak wiadomo im wyżej w domu tym cieplej i bardziej suche powietrze a tego cissusy nie lubią. Umiarkowane podlewanie by nie udusić systemu korzeniowego i do każdego podlewania dawaj biohumus (2 nakrętki na litr wody) a po przesadzeniu (nim w podstawek dasz keramzyt) daj ok 100 ml. czystego biohumusu w podstawek niech sobie go ziemia wpije. Odbije i ładnie Ci się porozkrzewia. Młode sadzonki jak Ci się ukorzeniom możesz sobie dosadzić do tej doniczki w celu dodatkowego zagęszczenia.(pod warunkiem że roślina będzie niżej) :D

Obrazek
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

No to już wiem-mój wisi pod sufitem i dodatkowo....jak okno uchylę to może go zbytnio ochłodzić. :(
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”