Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arvenaa
200p
200p
Posty: 242
Od: 31 lip 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

A ja polecam Agricolle na przędziorki - nie ma okresu karencji. Zwalczałam przędziorki na kwiatkach nim, mszyce na bobie i jaśminowcu, na nagietkach. Działa.
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 446
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Oceńcie co to za zmiany? Ogórek nie nawożony specjalnie. Azo... na wiosnę. W trakcie tych długich deszczy co przeszły ostatnio zrobiło się to.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mam tę moc - Sylwek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Ogórki mają b. delikatne liście. Po ulewnych deszczach w połączeniu z silnymi wiatrami pozostają takie uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli młode liście są bez takich objawów, to pewnie jest to. Nie należy oczywiście tego zaniedbywać, bo na takich martwych tkankach mogą się pojawić zakażenia grzybowe.
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Chciałbym spryskać ogórki jakimś preparatem profilaktycznie. Na razie na liściach nie ma żadnych objawów choroby. Możecie coś polecić? Jak oprysk byłby dobry?
Pozdrawiam Krzysiek
akacjowa
200p
200p
Posty: 220
Od: 24 mar 2016, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Zerwałam ogórki na mizerię i są niejadalne :( gorzkie tak że morde skręca :( Nie przypilnowałam regularnego podlewania. Czy następne ogórki będą słodkie jeżeli teraz zacznę podlewać co dzień? czy już wszystkie do końca będą gorzkie ? Jak jem te ogórki to aż przypomina mi się fluoryzacja zębów w przedszkolu.. ;:123
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1677
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Zauważyłam wczoraj na spacerze, że u mnie w okolicy ogórki na różnych plantacjach wyglądają podobnie jak pokazuje Sylwester. Zniszczenia pogodowe by to tłumaczyły, ale dlaczego moje tak nie wyglądają? Nie żeby były jakieś rewelacyjne, bo swoje problemy mają, ale nie tego typu.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Moje gruntowe mimo, że mają dach z folii, nigdy nie spotkałem, żeby były gorzkie. Odmiana śremianin, te mniejsze jeszcze nie zarejestrowane tylko pod numerem, są młodsze dlatego mniejszy krzak. Być może, że gorzknienie także może być spowodowane nawożeniem, bo często czytam, że stosuje się nawozy siarczanowe, jak siarczan potasu, magnezu, amonu, a nawet gips.
Obrazek
akacjowa
200p
200p
Posty: 220
Od: 24 mar 2016, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Moich zgorzknialców nie nawoziłam żadnymi nawozami sztucznymi. Braki w podlewaniu były znaczne, podlewałam tylko raz na parę dni. Chcę to skorygować, tylko zastanawiam się czy w ogóle jeszcze się da ? A czy na gorzknienie może mieć dodatkowo wpływ że rosną płożąco na brązowej włókninie ? włóknina się nagrzewa, może to potęgować gorycz ? mam we włókninie powycinane dziury i w tych dziurach rosną. Dziś wpadłam na pomysł zrobienia nadawadniania kropelkowego w wersji dla biednych, porobiłam igłą dziurki w kubkach po śmietanie i ustawiłam w tych otworach we włókninie. To moja ostatnia nadzieja, chcę zacząć podlewać rano i wieczorem.. Nie za późno na nawadnianie ?, może te krzaki już będą rodziły takie gorzkie ogórki do końca ?

Zakisiłam parę słoików. Kiszone też bedą niedobre , gorzkie ?
Rosie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 4 kwie 2017, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Moja mama w zeszlym roku zrobila z gorzkich ogorki w musztardzie. Nie wyszły gorzkie:) ale to zalewa octowa z dużą ilością cukru...
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1565
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Ponakłuwać i moczyć w osolonej wodzie, gorycz powinna wyjść.
Iza
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Czy ogórek tzw sałatkowy może być uprawiany w gruncie czy tylko pod folią?Mój rodzynek zakupiony w celach edukacyjnych marnieje w oczach-zjedliśmy tylko 1 szt a reszta żółknie /malutkie/ i usycha
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Ja co roku wysiewam Graciusa Gładkiego F1 , jak najbardziej się udaje w gruncie :) .
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Ogórki gruntowe-cz.4 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Oczywiście że może, może mieć ewentualnie mniej owoców lub dojrzewać później ale nie powinno to skreślać tej odmiany do uprawy w gruncie (szczególnie przy cieplejszych rejonach Polski), sama mam kilka krzaczków, ale są pomieszane z gruntowymi także się okaże które to szklarniówki jak podrosną (kilka sadzonek ma już malutkie ogóreczki na pędach które mają tylko 10cm).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”