Skromne roślinki deissy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Jestem w szoku, że zamek Ci się w ten sposób ukorzenił. To po co ja swoje tak skrupulatnie cięłam :evil:
Benek, naprawdę dostojnie wygląda w tej donicy. Jest teraz w super kondycji. :D
Z moim bambusem kilka dni temu, też zaczęło się coś dziać :( . Zrobiłam tak jak Ty uciełam i czekam na korzonki. A pieniek co prawda żółknie, ale posłuży mi za tyczkę do maranty, która coś za bardzo się giba ostatnio :lol:
A ten czarniutki śpioszek jest słodziutki. Jakbym go dorwała swoje ręce to pewnie miałby mnie dosyć po 5-ciu minutach. Zagłaskałabym go :D.
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Rhastarsis. U mnie gruboszków jest pod dostatkiem, więc jak chcesz, to pisz na PW
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mikołajek cudowny! Taki prezencik to prawdziwy rarytas :D
Ja miałam dracenę sanderiana zielonożółtą, niestety też nie wiedzieć czemu zaczęła chorować, a jakoś się zagapiłam i za późno zainterweniowałam, jednak one łatwo się ukorzeniają i dobrze rosną, więc Twoja zaraz znowu będzie piękna. Gratuluję udanego eksperymentu z zamio. :D Śliczne fiołki i benki - masz do nich rękę. :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Piękne maluszki - i te liściaste i ten futrzasty :) Dwa z moich listków fiołkowych pokazały maluszki po ok. 2 miesiącach, kilka z nich nadal nic nie ma. Ale jeden listeczek pobił rekord. Pokazał maluszki w tamtym tygodniu po ponad pół roku :shock:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

bayaga pisze:witam kociare a najlepsze jest to ,że można miziać na okrągło takiego stworka no i ten motorek jak włączy :lol:
No właśnie nie można, miauczące stworki zbyt szybko tracą do mnie cierpliwość. :D
Dlatego też wolę szczekające, te zwykle, choćby z grzeczności, znoszą wytrwale umizgi właścicieli. :lol:
kati-1976 pisze:A ten czarniutki śpioszek jest słodziutki. Jakbym go dorwała swoje ręce to pewnie miałby mnie dosyć po 5-ciu minutach. Zagłaskałabym go :D.
:lol: Mojej wielkiej potrzeby okazywania czułości też długo nie wytrzymał żaden kot. :wink:
kati-1976 pisze:Rhastarsis. U mnie gruboszków jest pod dostatkiem, więc jak chcesz, to pisz na PW
Naprawdę? Super! Zaraz piszę... :P
anoli pisze:Ja miałam dracenę sanderiana zielonożółtą, niestety też nie wiedzieć czemu zaczęła chorować
Przemo vel Czarodziej pisał chyba, że taki stan rzeczy świadczy o niedostatku składników odżywczych i że należy zasilać roślinkę, bodajże co 2 tygodnie, odżywką do hydroponiki.
Warto przeczytać wątki dotyczące bambusa i draceny na forum.
treissi pisze:Dwa z moich listków fiołkowych pokazały maluszki po ok. 2 miesiącach, kilka z nich nadal nic nie ma. Ale jeden listeczek pobił rekord. Pokazał maluszki w tamtym tygodniu po ponad pół roku :shock:
treissi, Ty naprawdę trzymałaś tego listka przez pół roku? :shock: Niesamowita cierpliwość...
Mam nadzieję, że też się jej kiedyś nauczę dzięki roślinkom. :wink:
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ale ona zielonożółta była - w takie pasy naturalnie :wink: A czemu padła to nie wiem, bo miała wszystko czego jej potrzeba było do szczęścia. Pozostałe - zwykłe zielone dorosły już do metra wysokości.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

anoli pisze:Ale ona zielonożółta była - w takie pasy naturalnie :wink: A czemu padła to nie wiem, bo miała wszystko czego jej potrzeba było do szczęścia. Pozostałe - zwykłe zielone dorosły już do metra wysokości.
To może chociaż deissy i kati przyda się moja informacja. :)
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Zapewne tak :) encyklopedia forumowa to bardzo fajna rzecz, mam nadzieję, że się powiększy o nowe gatunki :D Tylko nie pamiętam pod jaką nazwą została zapisana dracena sanderiana - czy lacky bamboo :wink:
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Witam Was moje kochane,jak miło się czyta wasze pogawędki. ;:225

Carla-pwd bardzo dziękuje za gratulacje,wierze że tez się doczekasz swoich maluszków.Ja też długo czekałam ale opłacało się.W lato wyhodowałam sobie białego i fioletowego,też od listka.Ale kwitły fioletowe tylko raz teraz maja pełno liści ale ani myślą kwiatuchy pokazać,za to biały na razie nieśmiało po parę kwiatków daje.
Abudabi Mikołaj to diabełek ostatnio pozaciągał mi całe oparcie od łóżka,ale mam do niego straszną słabość,zostało mu wybaczone :lol:
rastharsis masz piękne maluszki fiołków,trzymam kciuki że szybko Cię obdarują pięknymi kwiatuszkami.Co do słonia ...no wielka szkoda że nie da się go rozmnażać przez szczepki :lol: :lol:.Co do draceny to powiem tak ,oderwałam ją od bambusa (jest na początku mojego wątku),i nie wiem czy ma ta część jakaś nazwę,ma fajny jasnozielono-białe paski dlatego było mi żal wyrzucić.Napadły ją jakieś białe stworki,urwałam wymyłam w płynie do naczyń ukorzeniłam i jest jak nowa. :lol: Ale myślę że co do nazwy to masz racje.Wiedza na temat draceny na pewno się przyda,a co do kotków to niektóre aż się proszą o takie tłamszenie. :lol: :lol:
bayaga dziękuje za pochwały,masz 100% racji co do kotów ten ich motorek jest superaśny ,mogę go tak tulić a on tak słodko mruczy.
Kasiu zamek to było wyzwanie,bo się bardzo bałam że zniszczę a tego bym sobie nie darowała.Ale teraz chociaż wiemy ze tak też się da ukorzeniać i wcale nie zajmuje to dużo czasu :lol: Mikołaj jest cierpliwy myślę że 6 minut by dał rade :lol: bo ma jeszcze tyle energii ,że nie potrafi dłużej w spokoju usiedzieć.Dopiero jak pada po szaleństwie spać wtedy mam go dla siebie :twisted: Co do bambusowej draceny :-) dość długo czekałam na korzonki,ale mam nadzieje że teraz będzie fajnie rosła.
anoli dziękuje za pochwałki,co do zamia to był taki eksperyment,ale strasznie się ciesze że wypalił.Co do fiołków to maja mnóstwo liści ale kwiatków jak na lekarstwo,zaczęłam liście usuwać(gdzieś to przeczytałam,że jak ma za dużo miejsca ,to idzie w liście a nie w kwiaty i trzeba usunąć trochę listków)i biały zaczął kwitnąć.
treissi Moje też gdzieś koło 2 miesięcy pokazały maluszki,ale Ty masz wytrwałość tyle czekać na listki.Podziwiam. :lol:
Pozdrawiam cieplutko
Klaudia
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

anoli pisze:Zapewne tak :) encyklopedia forumowa to bardzo fajna rzecz, mam nadzieję, że się powiększy o nowe gatunki :D Tylko nie pamiętam pod jaką nazwą została zapisana dracena sanderiana - czy lacky bamboo :wink:
Nie wiem, ja pisałam o wątkach na forum, które dotyczyły draceny i problemów z nią. :wink: Najwięcej znajdziesz, wpisując w wyszukiwarkę po prostu "bambus".
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Jak będziesz te listki usuwała to pamiętaj o koleżankach z forum :D Moja kociczka była wiecznie niedogłaskaną przylepką, chodziła przy nodze jak pies. Może kiedyś jeszcze sobie sprawię takiego węgielka jak Twój. Mojej motorek chodził tak głośno, że umarłego by obudził. :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

anoli mój na razie mały to niema takiego warkotu,ale ma smyk potencjał wiec aż się boje.Bo jak podrośnie i włączy taka motorówkę to nie będę umiała się z nim rozstać ani na chwilkę. :lol:.Co do listków,oczywiście pamiętam na razie usuwane zabierają koleżanki,ale następna seria dla Was.
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Moja była młodziutka jak od nas odeszła za tęczowy most, od początku tak grała. Z tymi listakami to ja tylko tak :oops: :P bo by szkoda było wyrzucać. :P Mi ziemióry zamordowały fiołka o kwiatach w paseczki :twisted:
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”