Adenium obesum (Róża pustyni )cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Muszę się pochwalić, że po 3-ch dniach spędzonych na kaloryferze, w pojemniczku z nasionami pękła ziemia w jednym miejscu. Noworodka jeszcze nie widać ale mam nadzieję, że już jutro wyjdzie. Oczywiście dam znać...
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Super! :D Czekamy oczywiście na dowody! :lol:
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Kurcze to ja tylko taka oferma jestem,że zepsułam.Gratulacje Karpek czekamy na fotki :lol:
ellcia69
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 16 lis 2008, o 19:06
Lokalizacja: małopolska

Post »

Witam!
U mnie nic z tego nie będzie. Minęło cztery tygodnie nie wytrzymałam rozgrzebałam ziemię.
Jedno nasionko całe z drugiego wypłynął biały sok a trzeciego nie znalazłam.

:( , ale tak się przypaliłam na adenium że kupię jeszcze raz nasionka i będę siać. :D
Pozdrawiam
Ela
Awatar użytkownika
Casaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 7 sie 2008, o 18:14
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post »

Nasiona nie są całe szczęscie takie drogie więc próbować można :) Tylko po takich zabiegach bez efektu traci się po prostu chęć :/


Powodzenia życzę :)
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

I u mnie to chyba był przedwczesny wy... buch nadziei. Ziemia w miejscu nasionka była rzeczywiście "pęknięta", spryskałem całość (stoi przecież na kaloryferze), ziemia się zasklepiła i niestety noworodka nie widać, ale nadziei nie tracę dalej...
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

karpek pisze:I u mnie to chyba był przedwczesny wy... buch nadziei. Ziemia w miejscu nasionka była rzeczywiście "pęknięta", spryskałem całość (stoi przecież na kaloryferze), ziemia się zasklepiła i niestety noworodka nie widać, ale nadziei nie tracę dalej...
Na pewno niedługo coś się pokaże, choć nie wiem czy na tym kaloryferze roślinka nie ma za ciemno...

U mnie adenium wooolno rośnie( choć jak zaczęłam je doświetlać to trochę sie pospieszyło) , straciło już jeden liść, a drugi jest cały żółty, ale nawet sie cieszę bo to znaczy, że robi miejsce na nowe :lol: poza tym na czubku już widać cztery następne :D
Awatar użytkownika
Casaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 7 sie 2008, o 18:14
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post »

o rany :shock: Tobie bardzo szybko rośnie, u mnie jest cały czas prawie bez zmian :?
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Paula15 pisze:
karpek pisze:I u mnie to chyba był przedwczesny wy... buch nadziei. Ziemia w miejscu nasionka była rzeczywiście "pęknięta", spryskałem całość (stoi przecież na kaloryferze), ziemia się zasklepiła i niestety noworodka nie widać, ale nadziei nie tracę dalej...
Na pewno niedługo coś się pokaże, choć nie wiem czy na tym kaloryferze roślinka nie ma za ciemno...
Właśnie, a lampa biurkowa załatwia dwie sprawy: ciepełko i światło, żeby kiełek wiedział, w którą stronę iść. :wink: Poza tym, lepiej nie dopuszczać do tego, by ziemia pękała z przesuszenia... Trzeba zapewnić nasionku wysoką wilgotność.
Paula15 pisze:U mnie adenium wooolno rośnie( choć jak zaczęłam je doświetlać to trochę się pospieszyło) , straciło już jeden liść, a drugi jest cały żółty, ale nawet się cieszę bo to znaczy, że robi miejsce na nowe :lol: poza tym na czubku już widać cztery następne :D
Moje Adenium też straciło jeden listek, ale to ja zawiniłam - spryskałam liście, a potem za blisko ustawiłam lampkę i biedactwo się poparzyło. :?
I jak przez 2 tygodnie ustawiałam różyczkę na cały dzień przy drzwiach balkonowych, od których ciągnie zimno, a dopiero wieczorem naświetlałam 2/3 godzinki, to zauważyłam, że dwa górne listki lekko pożółkły. Przestawiłam więc roślinkę w cieplejsze miejsce i zaczęłam częściej doświetlać, dzięki czemu listeczki z powrotem nabrały "rumieńców".
A na czubku pokazały się 2 następne. :P
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

deissy, musiałaś mocno zaciskać kciuki, bo... udało się! ;:1
I to w ekspresowym tempie, muszę przyznać. :D
Już wczoraj ziemia była odrzucona, ale nic nie pisałam, bo nie chciałam, by było Ci przykro, gdyby okazało się, że to fałszywy alarm. A ostatnie posty w tym temacie nie nastrajały zbyt pozytywnie...

Roślinkę posiałam w resztce ziemi dla kaktusów zmieszanej z ziemią kwiatową; różyczka od rana do wieczora była doświetlana, a noce spędzała na kaloryferze. Zraszałam dość obficie, gdy tylko podłoże zaczynało robić się suche. Jako osłonki użyłam folii, bo...
Zresztą, fotka powie Ci dlaczego :lol:

Obrazek

Wiem, poszłam na łatwiznę z tym miniaturowym kubeczkiem po śmietance do kawy. :wink:
Jutro przesadzę maleństwo do normalnej doniczki i, przy okazji, dowiem się, co z drugim nasionkiem - bo do tego kubeczka wsadziłam 2 nasionka. :oops:

Pozdrawiam serdecznie! :)
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Jak się strasznie cieszę ,naprawdę masz do nich rękę.Moje też wsadziłam do ziemi dla kaktusów,doświetlałam ale może za bardzo zraszałam... :cry:.
Ale jestem pod wrażeniem że tak szybko wykiełkowało ;:1 ;:1 .Kciuki zaciskałam oj zaciskałam :D :D .Kubeczek fajniutki,teraz dalej trzymam kciuki za drugie nasionko.
Pozdrawiam cieplutko.
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Post »

Jestem tutaj świeża i proszę wybaczyć mi śmiałość, ale zdjęcie pierwszej rośliny, ktorą umieściła Ziel-ona na samym początku wątku bardziej wygląda mi na fockea edulis. Oczywiście wszystkie następne zdjęcia dotyczą adenium i Wasze doświadczenia z tą ciekawą rośliną czytałam z wielkim zainteresowaniem. Sama posiadam jedno adenium obesum (obecnie odpoczywa i zgubiło sporo liści), ale mam też fockea edulis (mała jeszcze, ale mam pewność, że to ta). Postaram się jak najszybciej wkleić zdjęcia obu.
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Post »

Oto moje rośliny, porównajcie sami.
Obrazek

Obrazek

Z prawej adenium obesum, w środku fockea edulis.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”