Kawon ( arbuz ) - część 8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
sky_1989
200p
200p
Posty: 296
Od: 20 mar 2017, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Mam nowy rekord tegoroczny 12,7 kg i 41cm długości:heja ;:209 :tan
"Desery King" który oczywiście nie jest Desert Kingiem bo skórka ciemniejsza i środek ciemnorozowy zamiast pomaranczowego ;:215 ale w smaku nr1 przepyszny niesamowicie kruchy i bardzo słodki . Wspólnie stwierdziliśmy że najlepszy z tych wszystkich, które do tej pory jedlismy :)
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 570
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Już swoje poletko zlikwidowałam, przyszły upały i wszystko padło. Pestki jeszcze są białe, ale jest słodki, soczysty i kruchy. Cieszę, się, że mogłam spróbować ;:138 . Jeszcze mam zawiązane 1 owoc Bingo. Krzak jest zdrowy, mimo, że rośnie w pobliżu tych chorych. Jedyna różnica jest tak, że chore rosły na terenie z którego zdarłam darń, a Bingo wcisnęłam na grządkę już uprawianą i nie rosło na agrotkaninie.. Może tu jest coś na rzeczy?


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Danivil
100p
100p
Posty: 135
Od: 2 cze 2017, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Elaos ile miał dni około?
Awatar użytkownika
elaos
500p
500p
Posty: 570
Od: 10 kwie 2016, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Donośląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Nie wiem dokładnie, bo zapomniałam tego pilnować. Mam tylko zapisane, ze pierwszy żeński kwiat pojawił się 11 czerwca, ale mimo zapylenia odpadł. Więc chyba trzeba liczyć, że gdzieś koło 20 czerwca - trzecia dekada czerwca były następne zapylone.
Pozdrawiam-Ela

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
sky_1989
200p
200p
Posty: 296
Od: 20 mar 2017, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Danivil wg moich obserwacji optymalna ilość dni od zapylenia to 40-45 dni.Dzisiejszy miał około 41 dni.
Krasny
500p
500p
Posty: 583
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Danivil, siałem w tamtym roku arbuzy i paprykę na takich krążkach. Raczej nie mam za dobrych doświadczeń. Nasiona kiepsko w nich kiełkowały i wschodziły dużo dłużej niż normalnie. Musiałem większość odsiewać jeszcze raz. Ostatecznie nasiona posiane w krążkach i odsiewane w doniczkach wzeszły w tym samym czasie. Arbuzom nie zrobiło to wielkiej różnicy, ale papryka zamiast wczesnej zrobiła się późna. Na plus dla krążków należy dodać, że rzeczywiście łatwiej się je sadziło i rośliny mniej obrywały podczas całej tej operacji. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Arbuzożerca :)

Obrazek
Hanuśka
sky_1989
200p
200p
Posty: 296
Od: 20 mar 2017, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Przyszły nasionka z Ukrainy :tan
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Po moim starym arbuzowisku nie ma już śladu i rosną już tam truskawki :heja :heja :heja
W przyszłym roku arbuzy będą w innym miejscu, zaszaleję i dam im znacznie więcej miejsca - jakieś 35 m2 i nie będę się już bawił w tunele, tylko czarna agrowłóknina, która jest znacznie lepsza niż sam tunel. Oczywiście tylko szczepienie wchodzi w grę, bo nie chcę stracić kolejnego roku.

Moje rezerwowe arbuzy "u sąsiada" zarosły już cały obszar i rosną dalej bez najmniejszego śladu jakiejkolwiek choroby, mimo iż to tylko 5 metrów dalej... Największy Rosario ma na oko z 6 kg i rośnie.

Wczoraj jakiś jełop ;:134 ;:134 ;:134 znowu wlazł mi na działkę... tylko odciął dwa arbuzy i zostawił je w tym samym miejscu jak rosły :evil: :evil: :evil: Zorientowałem się, że coś jest nie tak tylko po tym, że pędy były w nieładzie, zacząłem poprawiać, bliżej się przyglądać i zauważyłem odcięte ogonki :cry: Ja nie wiem jakim trzeba być bezmózgim wandalem by takie rzeczy robić ;:163 ;:125 ;:125 ;:125
Awatar użytkownika
Ewcik000
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 30 lip 2016, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Wokan, upatrywałabym w tym sąsiada zazdrośnika :evil:
sky_1989
200p
200p
Posty: 296
Od: 20 mar 2017, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

U mnie dzisiaj poszła na stół Karolina i Melon Olivin. Pod małym tunelem został już tylko 4 sztuki Arkansass, Alibaba , Arbuz x ,Cream of Saska i kilka melonow :)
sky_1989
200p
200p
Posty: 296
Od: 20 mar 2017, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

.
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1034
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

U mnie zbiory trwają, nie ma to jak zimny arbuz w taki upał ;:138

Na razie zerwane 4 sztuki, dwa arbuzy mi zgniły na krzakach, nie wiem czemu.


Obrazek
Obrazek

Na gruncie mam rosario, które będzie w tym roku ładne mimo fuzariozy.

W końcu przystąpiłem do szczepień. Tydzień wcześniej przed dyniami wysiałem arbuzy odmiana bingo, na sześć sztuk wzeszło tylko dwie :shock: .
Metoda jaką zastosowałem to japońska na jeden liścień (chyba tak się nazywa).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wszystko poszło do "inkubatora" :D , który zrobiłem z myślą o przyszłym roku, przykryłem to ciemnym kocem.

Obrazek

Zdjęcia nie powalają jakością, ale co nie co widać.
Piotr
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”