Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagi,
dla Ciebie przedsmak zbiórki siana:

Obrazek

Siano po horyzont, a nawet dalej, bo łąka ciągnie się dalej, na lewo za lasem.
Sądzę, że po tym widoku Twoja ochota na uczestnictwo w tej zbiórce spadła do minimum :;230
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagódko, uwielbiam Twoje inteligentne i podstępne stwierdzenia, mające na celu ożywioną dyskusję w wątku ;:183 Mam na myśli szczególnie Twoje rzucone na wabia opinie o nudnych szrabach, które ni z gruszki ni z pietruszki awansują do rangi pomniejszych lub powiększych bóstw ;:306
Jagna Ci odpisała obszernie i sierioznie, a rozłożyła mnie na łopatki stwierdzeniem :
Ziemniakom, które obieram do obiadu nie poświęcam tyle uczucia. I dzięki Bogu, bo bym oszalała.
Moja galopująca wyobraźnia zbudowała sobie odpowiednią scenkę rodzajową, w której główną rolę odgrywa hoża dziewoja lejąca bobrze łzy nad garnkiem z kartoflami, o który toczy bój z bezwzględnym i nieczułym mężem ;:306
A wracając do bóstw... W ulubionych przeze mnie książkach Terrego Pratchetta występują właśnie pomniejsze i większe bóstwa, a ich moc i kondycja są ściśle zależne od ilości wyznawców. I cóż z tego, że taki np. Perkun Gromowładca był potężny i prawie wszechmocny? Teraz pewnie egzystuje pod postacią ślimaka, albo w ogóle rozwiał się jak dym... Wyznawców coś nie widać ;:185 Tym tropem podążając, taki szrab jak Mark Chagall, może mieć obecnie całkiem dużą moc i ...wpływy :;230 Bo i wyznawców mu nie brakuje :wink:
Serio? Na serio to myślę, że nie ma co walczyć z ludzką naturą. Natura zaś taka jest, że lubimy wszelkie personifikacje, morfizacje, animizacje i inne -nacje ;:108 Im większy nasz stosunek emocjonalny do danej rzeczy, tym bardziej ochoczo obdarzamy ją cechami ludzkimi. Każdy z nas miał w dzieciństwie ulubioną lalkę, która była piękna, dobra, mądra i co tam jeszcze... A przecież był to tylko kawałek tworzywa sztucznego albo kupa szmatek. O ileż bardziej wzniośle jawi nam się w tym kontekście róża ;:224 Ona przynajmniej prawdziwie żyje, a o tym, że warto rozmawiać z kwiatami każdy z nas wie od dawna...
pamiętamy tylko ich imiona (inne rośliny na to nie zasługują...)
Oj tam, oj tam ;:306 Ja pamiętam imiona prawie wszystkich moich roślin ogrodowych, jeżeli tylko zdążyłam zapisać :wink: Czasem nie znam nazwy, bo kupiłam już taką NN-kę, albo nazwa zaginęła w pomroce dziejów...

Cieszę się, że Twoja klawiatura sama się naprawiła :D Swoją drogą ciekawe, co jej się stało? ;:224 Gdyby to miało miejsce u nas, myślałabym, że temperatura jej zaszkodziła, a u Ciebie to nie wiem :oops:
Pomysł na Święto Zielonego Trawnika super ;:215 Szkoda, że mam tak daleko :(
Lubisz maziaje kolorystyczne w jednym kwiatku, ja nie za bardzo. Dla mnie oryginalne to nie zawsze ładne. Urodę dostrzegam ale mieć nie muszę.
Uffff, dobrze, że chociaż urodę dostrzegasz ;:215
Iryski z 3 różnych źródeł: od dziewczyn tutaj z forum i od pana Waldemara :D

Ja, ja się przyznaję! Mówiłam, że lubię jeże i podtrzymuję ;:167
Rozumiem, że Filozof nic ciekawego ostatnio nie pokazał... Szkoda ;:145
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Wychodzi na to, że ja byłam mądrzejsza i z różami zakończyłam taniec w zeszłym roku. W tym nie kupiłam żadnej. No i poprzestałam na 70.
Ale nie zgadzam się z Tobą, że bezpodstawnie je gloryfikujemy. Nie bez przyczyny nazywane są królowymi ogrodu.
Są dostojne, kapryśne, ale jakże piękne.
Chociaż ja staram się je trochę zdjąc z piedestału i sadzę koło nich pospólstwo.I mam równowagę w ogrodzie ;:306
Nie dosyć, że spotkanie w tygodniu, to jeszcze strasznie krótkie terminy na decyzję dajesz
Ja muszę sie umawiać z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem ;:173
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagi, widać róże to nie tylko szraby :) Nie znam innej grupy roślin, z którą nawiązuje się taką więź emocjonalną :;230 Jasne, że można być fanem storczyków, hortensji czy tulipanów, ale do nich nie zwracamy się po imieniu! Z drugiej strony, chyba jednak nie powinno ich być zbyt wiele w ogrodzie, bo przecież królowych nie może być więcej niż dam dworu :wink:
Śliczna ta kompozycja z floksami i Anabell w rolach głównych :)
Takiego kolczastego gościa też bym bardzo chciała mieć w ogrodzie. Ponoć potrafi reagować nawet na nadane mu imię. Póki co, pewnie w moim ogrodzie jeszcze nie miałby się gdzie zatrzymać.
A lisie ogonki też zaprosiłam do ogrodu; mam nadzieję, że nie zdominują mi całej rabaty...
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witaj Jagi :wit

Z prawdziwą przyjemnością odwiedziłam wszystkie Twoje zielone pokoje, które, muszę to przyznać szczerze, nieco wiosną zaniedbałam :oops: Znajduję je w znakomitej kondycji, świeżutkie i kipiące z każdego kąta bujnym kwieciem i szmaragdową zielenią.
Ich kolorystyka jest mi bardzo bliska, więc czuję się w nich doskonale ! Również bolą mnie zęby na widok żółto brązowej rudbekii, która samoistnie rozpanoszyła się w tym roku na moich rabatach - w dodatku w wersji wyjątkowo okazałej ;:301 Muszę ją szybko poskromić, żeby z kretesem nie zawładnęła stepami.

Świętem Zielonego Trawnika zaskoczyłaś także i mnie. Termin doskonały, tylko nie do końca dla mnie realny, wielka szkoda ! Ale trzeba mieć nadzieję - może następnym razem się uda ? Bo chociaż takie święto zdarza się wyjątkowo rzadko, to chyba nie jednorazowo ?


Duże wrażenie zrobiło na mnie odejście Sławka, o czym dowiedziałam się z Twojego wątku. Nie znaliśmy się osobiście, a jednak ... to trochę tak, jakby odszedł kolega z jednego podwórka... ;:167

Pozdrawiam, życząc udanego spotkania we wtorek ;:304
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagi, ogród jak zawsze piękny, miło, że podlewa się sam a ty zamiast stać z wężem masz czas na inne przyjemności. Udanego spotkania (bez deszczu) we wtorek. Trawnik masz w tym roku naprawdę wyjątkowo zieloniutki. Mój też był zieloniutki na wierzchu, a po skoszeniu pełno żółtych i brązowych plam, zaczął już podgniwać od dołu, jednak za dużo było tego deszczu. Na szczęście ostatnio mniej pada, więc powinien się szybko zregenerować.

Jeż słodziutki, mieszka u ciebie na stałe? Też bym chciała. Dwa razy widziałam jeża na żywo. Czterdzieści lat temu na obozie harcerskim podczas nocnej warty nieźle wystraszył mnie i koleżankę. Drugi raz pięć lat temu na naszej ulicy. Może trzeba go było porwać i przynieść do ogrodu, mury wkoło, to by u mnie trochę pomieszkał :wink:

Barokowy ogród z bukszpanami bardzo ładny, rzeźby też, lubię. Twoje Baden-Baden prezentuje się równie pięknie. Moje bukszpany zjadły mi w zeszłym roku gąsienice ćmy bukszpanowej, do gołych gałązek. A w tym roku prawie wszystkie lilie padły ofiarą poskrzypki liliowej, fuj! Zakwitły mi tylko dwie przy tarasie, kilka wcale się nie pokazało. Mam nadzieję, że pojawią się jeszcze tak jak piszesz, choćby i za rok albo dwa. Obawiam się jednak, że cebule zgniły w mojej gliniastej ziemi.

Ławka pod Szuwarkiem ma bardzo ładny niebieski odcień. To ta, która czekała na pana stolarza? Moja nadal nie odnowiona, poczeka do przyszłego sezonu. M ma teraz problemy z barkiem i kręgosłupem, a trzeba wymienić w niej deski.

Muszę sobie zapisać winorośl japońską. Tak na wszelki wypadek, gdyby znudziła mi się jeżyna na różanym łuku. Na razie jestem zadowolona, bo szybko urosła i miała dużo pysznych owoców, które też były ozdobą, a w jesieni jej liście ładnie się przebarwiają. Miejsce tuż przy tarasie, pnących róż nie biorę pod uwagę ze względu na sypanie płatków i plamy na liściach. Róż u mnie coraz mniej, nie mam do nich ręki. Ani cierpliwości.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7109
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

:wit
Ja z innej beczki. Jechałam przez Pruszcz w sobotę, dość wolno bo jakoś spory ruch był i zobaczyłam cudowne kosmosy na rabatach w centrum miasta. Piękne kolory, nie widziałam takich. I śmiałam się sama do siebie, bo wyobraziłam sobie, że proszę Jagodę o zbieranie nasionek z tych piękności. :;230 M się pytał, co mnie tak rozbawiło, to się podzieliłam moją wyobraźnią i ....pośmieliśmy się razem.
A miejscowość dalej, zawsze zapominam nazwy, ale mają cudownie zaaranżowane rabaty przy drodze. Jeżówki posadzili w towarzystwie perowski. Cudownie to wygląda, ale fotek nie dało się zrobić. Nawet nie próbowałam kierowcy proponować przystanku, bo widziałam po oczach, że nie warto. ;:224
We wtorek do południa takie święto? To chyba tylko dla nauczycieli i urlopowiczów ;:224 Ludzie pracy muszą wyrabiać PKB :uszy
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jaguś - to Święto Zielonego Trawnika - to jutro ;:oj
My właśnie jesteśmy w Gdańsku i jutro wracamy na wieś. Postaram się namówić Leszka i wstąpimy na chwilę... oj chciałabym bardzo...
Miło mi było zobaczyć wpis Marysi-Mufki. Może kiedyś uda się jej przyjechać i spotkamy się na Wybrzeżu...
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jaguś - chciałam serdecznie podziękować za gościnne przyjęcie w Twoim ogrodzie ;:196

Obrazek

Obrazek

W doborowym towarzystwie :D

Obrazek

Obrazek

Nie byłabym sobą, gdybym nie sfotografowała kotów

IBRA

Obrazek

SZUWAREK

Obrazek

ZLATANEK niestety tym razem nie zaszczycił nas swoim towarzystwem :(
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Jagódko ;:196
serdecznie dziękuję za możliwość uczestniczenia w w tak ważnym dla Ciebie Święcie Zielonego Trawnika. ;:180
Fantastycznie spędziłam czas w doborowym towarzystwie, przy suto zastawionym stole.
Dziękuję za miłe przyjęcie i podarowane roślinki. ;:196


A to już główny bohater naszego spotkania, czyli wspaniale utrzymany trawnik.

Obrazek

W ogrodowym salonie już na nas czekają pięknie nakryte stoliki.

Obrazek

Oczko wodne z kwitnąca lilią.

Obrazek

Widok ogólny.

Obrazek

Baden-Baden , widok z tarasu.

Obrazek

Pięknie pozowała mi Ibrakadabra ;:215

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Piękny ogród,Zachwyca wieloma barwami i roślinami ;:108 ;:108
Fajniusie koty i fajnie nazwane.
I jeszcze fajne zielone spotkanko. Czego chcieć więcej ? Wszystko ;:215
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Ha, widzę, że spotkanie się udało :D
A gdzie relacja gospodyni zielonych pokoi? ;:183
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zielone pokoje, Ibrakadabra i Półdiablę Weneckie, cz. 8

Post »

Witaj Jagoda, bardzo się cieszę, że mogłam sie spotkać z w pięknym ogrodzie, w miłym gronie, przy pięknej pogodzie i po długim czasie! Oatatnie miesiące miałam dość ciężkie i fajnie było sobie przypomnieć jak fajnie można spędzać czas. Miałam jeszcze to szczęście, że przywiozłą mnie Ala i jeszcze był bonus w postaci odwiedzenia ogrodu Eli. I jak dodam podskubanie paru roślinek to pełnia szczęścia. Mam nadzieję, że niedługo znowu się gdzieś spotkamy... ;:3 może u minie?Jjeszcze raz dzięki :wit !
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”