Ogród Biedronki641 cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Każda z nas widać musi przetestować jeżówki...co z nich zostanie to wielka niewiadoma bo one kapryśne wielce... Ja wcześniej zaczęłam ;:306 i już mi wielka sympatia do nich przeszła...To co zostało z nich /a niewiele tego/ jest ale na nowe nie mam apetytu... Inne rośliny z powodzeniem je zastąpiły u mnie... ;:oj
Ostatnio ciepełko mamy umiarkowane więc można popracować nad chwastami a i jakieś przesadzanie drobnicy można zrobić...
Miłego dnia Alu!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Ale przegląd Jeżówek :D Śliczne
Ja również miałam kilka odmian, ale nie rosły dobrze u mnie a po 3 latach zaginęły.
Drugi rok mam Green Jewel i jestem nią zachwycona. To prawda, że kwitnie na końcu ale długo.
Rośnie na pełnym słońcu, ziemię mam 30 cm. potem piach. Chyba jej pasuje, bo co roku ma więcej kwiatków. Mam nadzieję, że zostanie na dobre i złe. :D
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu u mnie też podlało, ale mogłoby znowu :wink: Masz tyle różnych roślinek, że nie trudno jakąś przeoczyć ;:173 Fajne dzielżany ;:333 Jeżówki wprost warte pozazdroszczenia ;:215 Zimowity u mnie dopiero wychodzą... Czy hibiscus bylinowy u ciebie dobrze zimuje?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Aha...to może kiedyś rozpoznasz tą swoją jezowke. Tak się napatrzylam ba te twoje piękne jezowki,żel wczoraj dobie6 kupiłam jedną nową dla mnie oczywiście. Hortensja piękna. Duża ;:215
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witam.

Maryniu masz racje. Jeżówki są kapryśne. Nie tylko one. ;:108 Pomimo tego bardzo je lubię. W swoim ogrodzie miałam ich wiele i dużo pomyłek też. Jest ciepło ale niestety jesień przyszła. Trochę przygotowuje ogród do zimy. Ścinam przekwitłe kwiaty i przesadzam.

Aga u mnie też wiele zaginęło. Ponoć trzeba je odmładzać. Ta odmiana mi nie sprawiała nigdy kłopotów.




Małgosiu coś przesadzałam i już ziemia przesuszona. Mogło by jeszcze popadać to by grzybki były, bo już się pojawiają.
Hibiskus rósł w innym miejscu i jesienią zeszłego roku przesadziłam i chyba mu dobrze, bo ładnie kwitnie. Zimował parę zim bez okrycia. W tym roku przesadzę drugiego o kwiatach czerwonych, bo ma za dużo cienia.


Aniu a jaką odmianę sobie sprawiłaś?

Obrazek
Nie zimująca a przezimowała.
dominika_sz
100p
100p
Posty: 107
Od: 13 sie 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu, dziękuje Ci za pokaz jeżówek i nazwami, kilka nowych odmian dopisałam do listy zakupów :). U mnie z nazwami jest problem bo źle robię ale nie podpisuje roślin, co z tego że wiem co kupuje a nie wiem gdzie to mam :oops: . Wiem że mam Hot Papaja, Marmolade miałam ale chyba mi w końcu padła, różową pełną z targów nie pamiętam jak się nazywa, piękna co z czasem zostają jej dodatkowe płatki i ma taki dodatkowy pomponik :), i inne które dostałam od babci z ogrodu, a ona niestety ale nazw nie zna. I tak to u mnie wygląda że w sumie jest się czym chwalić ale nie wiadomo co to za odmiana.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5532
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu, miałam tak samą rudą chryzantemę i też kwitła na następny rok po zimie w ogrodzie, ale kolejnego już nie przetrwała.
To pewnie loteria...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu piękna kolekcja jeżówek , ja też już trochę ochłonęłam z fascynacji jeżówkami , jak mi po zimie parę wypadło i te co mam to już zostaną. Ale masz też piękne hortensje kwitnące one są niezawodne pozdrawiam ;:168 ;:3
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu jaką masz piękną kolekcję jeżówek! Ja dopiero niedawno dostałam trochę od Sonii :D
Faktycznie robi się jesiennie, ale chyba słonko jeszcze nam zaświeci :D
Miłej niedzieli :wit
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witam.Pogoda zmienna w czwartek upał,potem zimno.
W ogrodzie jeszcze coś niecoś kwitnie,ale dużo już przekwita i robi się jesiennie.

Dominiko nie ma za co. Jeśli mogę podpowiedzieć to notuj.Ja mam zeszyty ,w których piszę nazwy i gdzie kupiłam. Oprócz tego podpisuje na znacznikach. Dawniej tak nie robiłam ale dopiero pod wpływem forum. Warto wiedzieć co się ma w ogrodzie, jaką odmianę.

Mariola z zeszłorocznych ,nie zimujących przeżyło mi dwie ale druga jeszcze nie kwitnie. Czas pokaże jak będą się spisywały przez kolejne lata. Zresztą zimujące też mi wypadały.


Teresa jeżówki nie są długowieczne ale nie wyobrażam sobie ich nie mieć w ogrodzie. Hortensji mam więcej ale troszkę za mało do nich docierałam z wężem i nie są ładne. A ogrodowe w tym roku nie kwitną, bo wiosna je załatwiła.

Kasiu jeszcze nie wszystkie pokazałam, bo w tym roku nie dały popisu. Tak pogoda zmienna. Dziś popadało i zimno,ale na piękną jesień liczę.

Zimowity kwitną i są objedzone przez ślimaki. Tak dawno ich nie byłoa teraz troszkę deszczu ijuż się pokazały.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Jeżówka Secret Afair dopiero zakwitła przy czym inne już przekwitają.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Powojnik rurkowaty ma coraz więcej kwiatów.


Obrazek

Bylinowy powtarza kwitnienie.

Nadal kwitną zawilce jesienne.

Obrazek


Obrazek

Floksy

Obrazek

Rudbekie błyskotliwe.


Z nie pokazywanych jeszcze zakwitła Pluskwica jesienna.


Obrazek

Miłej niedzieli :wit Dziękuję za odwiedziny .W wolnej chwili obiecuje rewizytę ale czasu mało.Przetwarzam pomidory i porządkuję działkę.
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Hej :wit
Pluskwica, to jedna roślina? Pięknie kwitnie i jak dużo kwiatków.
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu, hodujesz ślimaki-co on tam robi na tym pięknym zimowicie?
Halina
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu piękne rośliny pokazujesz , ostatnio od czasu do czasu popaduje to te nasze byliny późnego lata mają się dobrze.
Zapach kwiatów hosty Plantaginea silny - u mnie 4 kępy rosną w różnych miejscach bo uwielbiam ich zapach i limonkowy kolor liści.
Czy jesteś zadowolona z dzielżanu Ranchera - faktycznie jego kwiaty pachną ?
Pytam bo w niektórych ofertach opisy wspominają o tym zapachu ...
Powojnik rurowy 'Cassandra' też opisy podają ,że piękny i silny zapach, a ja go czuję ledwo ... ledwo :D
Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”