Ogród Biedronki641 cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witaj :wit . Świetnie kwitną Ci pelargonie ;:138 . Moje już dawno są przeszłością. Znowu mało dbałam o donicowe ;:223 . Powinnam chyba posadzić tylko kilka donic i dbać o nie a nie ja chcę mnóstwo donic i nie mam czasu o nie dbać ;:222 . W rezultacie mam sporo ale nieciekawych donic :roll: . W ogrodzie jest jeszcze kolor a lecące liście orzecha sąsiadki i mnie drażnią ;:224 . Jeżówki jeszcze Ci kwitną ?? Moje właściwie już przekwitły a ja nawet dzisiaj dwie odmianowe podzieliłam i drżę o ich los ;:218 . Coś mnie podkusiło i nie wiem co ;:223 . Przykryję je dodatkowo na zimę i może przetrwają . Pozdrawiam i spokojnego wieczoru życzę :wit .
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu u mnie własnie do tej pory raczej obok domu niebieskości nie było.. Zdecydowanie jednak zmienię ten fakt, bo niebieskości bardzo ładnie wyglądają.. Dziękuję Ci za podpisywanie swoich fotek, bo dzięki temu uczę się rozpoznawać nowe rośliny..
Pelagronia " daje czadu" :D W tym szaleństwie jest jej jednak bardzo "do twarzy" :D Alu ja tez mam glinę... Po remontach dowieziono nam jednak sporo piaszczystej ziemi i została sterta gruboziarnistego piachu, wiec będę to mieszać z "rdzenna ziemią " :D
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu pelargoniom chyba faktycznie sprzyja klimacik, bo dają czadu hehe :tan jeżówki jeszcze widzę ostatnie kwitnienia :) no powoli zbliżamy się do jesieni i ogród zaczyna zasypiać :) ;:224
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu :wit
Masz piękne pelargonie.
Jezowki też śliczne. Ta czerwona chyba taka jak moja.
I ta różowa bardzo podobna do mojej nn.
Wiesz może co to za odmiana ??
Piękna odetka.Ha mam tylko biała.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witam.
Kolejny dzień pracowity. Ciepła nie ma. ;:3 tylko chwilami i bardzo krótko. Dziś wykopaliśmy ostatnie jarzyny.Dużo papryk nie dojrzało . Pomidory też w tym roku nie popisały się.Były ładne do lipca a potem pękały i gniły na krzaku. Buraczki przerobiłam.Zrobiłam pod chrzan i z papryką. Dziś zrobiłam paprykę z miodem. Po wykopaniu warzyw zamroziłam natkę z pietruszki i i selerów i troszkę koperku.Jeszcze zostały pory do zadołowania. Plony liche ale swoje i bez nawozu.
Teraz jeszcze muszę posadzić czosnek zimowy No jeszcze obornik do rozwiezienia i kopanie.

A w ogrodzie no cóż jesień.

Ewelina nie uwierzysz ale te pelargonie siedzą już w skrzynkach przeszło 10 lat. I co roku obficie kwitną. Już sobie co roku obiecuję ,że je odmłodzę i tak schodzi.Na zimę je przenoszę do chłodu a wiosną zasilam i tak sobie rosną. Tak dwie jeżówki i po przycięciu mi kwitną. Choć to liche kwitnienie.Różowa to Secret Romanse a czerwona to nie jestem pewna zgodności.
Podzieliłaś jeżówki.To zły pomysł. Tak podzieliłam w zeszłym roku i klapa. Dzieli się je ale w maju. Oby Ci przeżyły.

Olu staram się podpisywać moje kwiaty. Czasem jak nie jestem pewna odmiany to tego nie robię. Lubię niebieskości i je gromadzę. Już zebrałam nasiona z batystacji błękitnej.
Dobrze,że dowieziono Ci ziemię. Ja teraz już pod każdą nową rośliną do posadzenia mieszam ziemię. Zbyt dużo miałam strat. Ty planujesz rabatki więc zrób to od razu. Będzie Ci łatwiej.

Mariusz jakieś niedobitki jeszcze kwitną ale jesień jest już na całego i nie lubię tej pory roku.Lecą liście na potęgę . Nie tylko z moich drzew i krzewów ale od sąsiadów też.


Aniu różowa to na pewno Secret Romanse a czerwonej nie jestem pewna, więc nazwy nie podaje. Odętki tempie ale nie te jesienne.

Zapraszam na fotki z ogrodu.

Soniu to Miskant od Ciebie.

Obrazek


A to graccilimus

Obrazek


Obrazek

Rozplenice




Obrazek


Obiedka szeroklistna

Obrazek


Obrazek

Czy ta róża musi co roku mieć po jednym kwiatku jesienią i latem?

Obrazek

Jarzmianka kwitnie albo powtarza kwitnienie.

Nowe zimowity

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Ala, ładne te nowe zimowity. :)
Nie szkoda Ci miejsca na różę, która kwitnie jednym kwiatkiem?

Deszczu i zimna to ja też mam już dość!
Jeszcze zostało trochę pracy w ogrodzie, tylko jak tu wyjść jak pada, leje, siąpi...
Muszę dokończyć wszystko w nadchodzącym tygodniu, a potem to już tylko liście zostaną do posprzątania. Z rabat nie sprzątam, ale z trawnika trzeba. I z oczka wyłowić. :)

Słoneczka Ci życzę. ;:3
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witam .
Zimno i siąpi deszcz.

Marysiu jeden to Jarka a drugi to agrippinum. Miejsca mi na różę nie szkoda, bo jeszcze go mam. Ona jest śliczna jak zakwitnie ale nic nie przyrasta a ma kilka lat. To najprawdobodobnie Ingrid Bergman. Nie jest wysoka. Stoi zawsze wyprostowana ale słabo kwitnie, ale to moja wina. Jest zagłuszana przez inne byliny. Coś muszę poprzesadzać, tylko kiedy. ;:108

Ja zbieram liście z rabat, bo wiosną tego nie lubię robić.

Chyba zakwitnie jedna z różowych goryczek.

Obrazek


Obrazek

Jednoroczna szałwia nadal kwitnie. Chciałabym z niej pozbierać nasiona ale pewnie nie zdążę.


Tobie i wszystkim narzekającym na deszcz zyczę dużo ;:3 . :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Pięknie Ci kwitną miskanty Alu ;:138 mnie kwitły kiedyś jako młode rośliny teraz od 2 lat nie kwitną :oops: ...Pewnie domagają się nawożenia..chociaż przy drodze pięknie kwitną co roku miskanty cukrowe , które ktoś dawno temu wyrzucił i przecież nikt ich nie nawozi... ;:7 ;:131

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu te zimowity to kolejny zakup?Bardzo ciekawy ten z wąskimi płatkami.
Halina
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Ładne zbiory grzybowe :shock: Astry teraz pięknie zdobią ;:215 Trawy też teraz dają popis. U mnie też pracy jeszcze sporo, a że chwile na prace w ogrodzie wykradam między jednym deszczem a drugim to nad wszystkim schodzi... Ta jednoroczna szałwia ma przecudny kolor ;:173
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witam.

Maryniu kwitnie mi Miskant ''Beauty Queen i Gracillimus.A na Zebrinusie nie widzę kłosów. Ja przed posadzeniem dałam im papu. A wiesz ,że trawy mam pod Twoim wpływem i Sonii.

Halinko Jarka jest zakupiona a Agrippinum z wymiany jeszcze nie dokończonej. Kiedyś go miałam ale mi wygnił.Teraz mu ziemię przygotowałam.

Małgosiu na grzyby już nie jeżdżę,bo zimne noce i w dzień wcale nie lepiej. Dziś M.rozwiózł kompost a ja posadziłam czosnek zimowy. Jeszcze ścinanie przekwitłych kwiatów i grabienie liści. Może mnie zima nie zastanie. Ta szałwia jest cudna .Szkoda,że tak późno kwitnie.Może się wysieje.

Troszkę kolorków.

Obrazek

Obrazek

Kielichowiec

Obrazek

Hosty już zmieniły kolorki



Obrazek


Obrazek

Świerzbnica i tułacz


Obrazek

Zimowit Jarka


Obrazek

Zimowit Agrippinum

Obrazek

Dzielżan nn ale śliczny, długo kwitnie i niski. Jeszcze mi kwitnie Ranchera i Poncho,które się położyło.

Obrazek

Kolejny krokus jesienny zakwita. Brakuje mu ;:3


Obrazek

Drakiew jednoroczna.

Obrazek

Odętka jesienna.

Dziękuję za odwiedziny. :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witaj :wit . Faktycznie - nie wierzę ;:oj . Tym bardziej jestem pod niesamowitym wrażeniem, że dają radę tak wspaniale Ci kwitnąć. Pomysł z dzieleniem jeżówek był zły, wiem to ale czasu już nie cofnę ;:223 . Nie mam pojęcia co mnie podkusiło ale chyba pogoda :roll: . No zobaczymy, olbrzymich szans im nie daję ale może jednak chociaż jedna się ostanie. Przykryję je na zimę i zobaczymy. Mam nauczkę na przyszłość ;:131 . Kolory w Twoim ogrodzie jesienne ale to nie znaczy wcale, że złe - pięknie jest ;:215 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu Twój ogród w jesiennych barwach wygląda inaczej ale nadal pięknie . Nie wiedziałam, ze hosty tak pięknie się przebarwiają jesienią.. Zazwyczaj zwracałam uwagę na te bogato kwitnące rośliny..i hosty jakoś tak znikały z mojego pola uwagi..a tu u Ciebie widzę , jak one fajnie wyglądają . Świetne masz zimowity. Takie nietypowe kolorki. Szałwię mam( już psiałam u Soni) , ale na razie wyrosły mi tylko bardzo miło pachnące listeczki. Liczę ze za rok zakwitnie, Pogoda podobno od następnego tygodnia ma się poprawić ..więc na pewno przed zimą zdążysz ze wszystkim co trzeba zrobić .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”