Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
mat23
100p
100p
Posty: 183
Od: 24 cze 2012, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: malopolska

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

To można rozważyć w takim wypadku zmianę miejsca na inne . :) Warto spróbować może wtedy zacznie rosnąć prawidłowo
Awatar użytkownika
karolowa29
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 lis 2014, o 04:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Młoszowa

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Moje są różnego wzrostu mimo tego samego terminu wysiewy a stoi na oknie, gdzie ma słońce od 12 do 17 w samym środku lata. Może na wiosnę zmienię jej na okno cówri, gdzie słońce jest mocniejsze i już świeci od rana - wschód.
Marzena
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 733
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Nie widzę żadnej trudności w uprawie glicynii. Jedną posadziłam wiele lat temu w ogrodzie przy domu w którym obecnie mieszka syn z rodziną i rośnie tak, że zdominowała śliwę i i wchodzi pod dachówki garażu, rosąc w środku, a bez drastycznego cięcia zarosłaby ogród sąsiada. Drugą uprawiam ok. 8 lat w nowym ogrodzie, ta ma kształt parasola rozpięta jest na kole i mimo że w zeszłym roku się połamała bo jej konstrukcja nie wytrzymała, po naprawie stelaża wisteria wygląda lepiej niż poprzednio, jest przepiękna. Cała moja praca przy niej to cięcie średnio raz na 2 tygodnie. I to wszystko. Żadnych nawozów, oprysków i innych starań. Nigdy nie była okrywana.
ania1590
maron18
200p
200p
Posty: 300
Od: 10 wrz 2015, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Wydaje mi się, że to jest zależne od odmiany wisterii. Znam kogoś, u kogo rośnie właśnie ta roślina i zaatakowała całą śliwę, ale ta wisteria ma małe, drobne kwiaty. Im bardziej szlachetna odmiana tym wolniej rośnie i mniej się rozmnaża. Przynajmniej tak jest u tych, które znam.
Awatar użytkownika
karolowa29
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 lis 2014, o 04:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Młoszowa

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Aniu Twoja Glicynia w kształcie parasola i to jeszcze kwitnąca to musi być coś wspaniałego. To w przyszłym roku czekam na fotkę jak tylko drzewko zakwitnie.
Marzena
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 733
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Na stronie 45 tego wątku są zdjęcia mojej wisterii jeszcze przed połamaniem, teraz jest o wiele ładniejsza, zwarta nie taka rozstrzelona. Jej kwiaty pokażę w maju w przyszłym roku.
ania1590
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 733
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Jak mi się uda to umieszczę zdjęcie wisterii z mojego poprzedniego ogrodu.

Obrazek
ania1590
Awatar użytkownika
karolowa29
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 lis 2014, o 04:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Młoszowa

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Piękna jest. Ja o takiej mogę tylko marzyć. Mieszkam u teściów więc nie mogę się tak bardzo panoszyć. Dlatego już kiełkują mi nasiona nie tego ślicznego pnącza tylko kupiłam wisteria drzewko. W zimie będzie stało w domu jak będzie małe a w lecie na balkonie.
Marzena
mat23
100p
100p
Posty: 183
Od: 24 cze 2012, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: malopolska

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Aniu piękne zdjęcie kwitnącej wisterii :D Widać że dobrze się tam czuła i pięknie kwitła.
karolowa29 jak masz miejsce takie w ogrodzie gdzie mogłabyś posadzić wisterię to myślę że warto, może nawet teściom się spodoba jak zobaczą jak zacznie kwitnąć :)
Awatar użytkownika
karolowa29
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 lis 2014, o 04:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Młoszowa

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

No dopiero przekonałam teściów do magnolii żółtej i mam nadzieję, że się przyjmie. Krok po kroku będę przekonywać dalej. Ja lubię kolorowy ogród o niespotykanych okazach, a nie tylko cisy, tuje czy inne iglaki. Mam nasiona tego pnącza więc może wysieję i tak chyba je można dopiero po roku czy dwóch wsadzić do ogrodu więc może się uda.
Marzena
mat23
100p
100p
Posty: 183
Od: 24 cze 2012, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: malopolska

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Ogrody z samych iglaków są bardzo powszechne bo część ludzi sadzi je tylko po to, bo jest z nimi mało roboty. Rośliny iglaste są bardzo ciekawe i potrzebne w każdym ogrodzie jednak nic nie ożywia ogrodu jak rabata z bylinami czy kwitnące krzewy i drzewa. Także teraz będziesz mieć zadanie aby powoli i stopniowo coś wprowadzać do ogrodu. :)
Awatar użytkownika
karolowa29
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 lis 2014, o 04:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Młoszowa

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

No jeszcze tylko muszę przekonać mojego psa, że to co nowe w ogrodzie to niekoniecznie jest do zjedzenia. Nie toleruje on nic co ma nowy zapach. bardziej przekonam teściową niż psa. Hehe..
Marzena
maron18
200p
200p
Posty: 300
Od: 10 wrz 2015, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Glicynia(Wisteria) uprawa,pielęgnacja ,doświadczenia

Post »

Pomyliłem się, ta wisteria to floribunda 'Violacea plena'. Czy można ją wiosną przesadzić?

Obrazek

Dodatkowo wygląda na to, że pękł jej pień.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”