Anusiny balkonik

Zdjęcia naszych ogrodów.
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Anusiny balkonik

Post »

Aniu, bardzo jestem ciekawa, jak w tym roku pomieścisz wszystkie swoje cuda, czekam cierpliwie na raport z postępów Twoich roślinek :D
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Kochani,

Na wstępie witam się po ponad półrocznej przerwie! Ostatnie lata nie są dla mnie łaskawe i wciąż przynoszą same problemy i smutne wiadomości. Tak też było i w tym roku, który obszedł się ze mną - co by nie mówić - okrutnie. I podobnie jak w ubiegłym sezonie, tak i teraz moja pasja musiała zejść na dalszy plan. Ledwo liznęłam wiosny, ominęło mnie lato, a jesień zniszczyła te moje niezaopiekowane zielone bidule. Z całego sezonu zachowało mi się zaledwie kilkadziesiąt zdjęć i około trzydziestu roślin (z których większość pewnie nie przeżyje zimy). Ale skoro lada moment mamy Nowy Rok, to i nowy sezon, i może tym razem (nareszcie?) minie on mi tak, jak Matka Natura przykazała ;:128 To dlatego jestem z powrotem z małym podsumowaniem tego, co się u mnie działo :tan

MARZEC

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

KWIECIEŃ

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Anusiny balkonik

Post »

Witaj Aniu. :wit
Bardzo długo Cię nie było.Zastanawiałem się nie raz co mogło być tego przyczyną. ;:108 To przykre co piszesz że znów miałaś pod górkę, ;:185 ale mam nadzieję i życzę Ci aby to był już definitywny koniec Twoich kłopotów.I od teraz będzie,musi być tylko lepiej ;:3 a rośliny wiosną znów wyjdą ze swoich łupin i sprawią Ci wiele radości. ;:215
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

MAJ

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(Tak, tak, miałam swój własny bób! :tan

Obrazek
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22029
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Anusiny balkonik

Post »

Pięknie się działo Aniu! :D
Zastanawiam się czy mogłaś korzystać w z balkoniku?
Wygląda na przeładowany i niedostępny mieszkańcom :wit
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

CZERWIEC

Moje pierwsze kwitnienie w domowych warunkach medinilli wspaniałej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

LIPIEC

Dokładnie 4 lipca na drodze z Katowic do Krakowa, w zalesionym obszarze w okolicach Jaworzna, wpadło mi pod koła zwierzątko. Wyhamowałam w ostatniej chwili. Okazało się, że to kot. Kocurek. 2-miesięczny przystojniak. Prawdopodobnie mieszanka dachowca z kotem syberyjskim. Jak się domyślacie, został, a z uwagi na dramatyczne okoliczności spotkania, nazwałam go Kretes ;:226 I teraz mam dwoje kocich dzieci, które dzieli równo rok różnicy ;:167 Tak wyglądał zaraz po tym, jak przyjechaliśmy do domu ;:97

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu dumna starsza siostra ;:167

Obrazek

I zaledwie kilka zdjęć pomidorków:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

JESIEŃ

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Patrzcie jak urosłem!

Obrazek

Obrazek
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42206
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Anusiny balkonik

Post »

Anusiu! Tyle razy myślałam o Tobie, zaglądałam do wątku myśląc że nie mam powiadomień, ale skoro pisałaś że dużo jeździsz po Polsce zrzuciłam to na karb podróży służbowych. Przykro mi, że los się z Tobą źle obszedł już kolejny sezon nie pozwalając cieszyć się tym co lubisz. Jednak nie do końca, bo zsyła Ci coraz to nowych przyjaciół. Koteczek słodki, a czy dumna siostrzyca spoważniała, czy dalej tak rozrabia? https://images83.fotosik.pl/941/1d897c24628ae2d4.jpg to zdjęcie przypomniało mi jak nasza kotka wchodziła do kominka i patrzyła na nas przez kratkę wywietrznik ;:306 Balkonik jak zwykle rajski! Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie! ;:196
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Anusiny balkonik

Post »

Ja też bardzo się cieszę, że w końcu się pojawiłaś :)
Teraz masz dwa koty, więc liczę na podwójną porcję kocich opowieści.
Balkonik czarujący, jak zawsze.
Uważam, że zdecydowanie należy Ci się większy areał.
Kretes wygląda na mieszańca, jakby miał coś z kota norweskiego, czy tylko tak się wydaje?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Anusiny balkonik

Post »

Faworyt pisze:Witaj Aniu.
Bardzo długo Cię nie było.Zastanawiałem się nie raz co mogło być tego przyczyną. To przykre co piszesz że znów miałaś pod górkę, ale mam nadzieję i życzę Ci aby to był już definitywny koniec Twoich kłopotów.I od teraz będzie,musi być tylko lepiej ;:3 a rośliny wiosną znów wyjdą ze swoich łupin i sprawią Ci wiele radości.
Witaj, jak miło Cię widzieć! ;:168 I dziękuję za dobre słowo! Pewne rzeczy muszą się poukładać, z innymi sama muszę jeszcze się pogodzić, ale mam nadzieję, że podobnie jak rośliny, także ja opuszczę swoją łupinkę i nic przykrego (przynajmniej przez kolejny rok :wink:) mnie nie spotka. Wciąż pamiętam o obietnicy jaką Ci złożyłam co do nasionek pomidorów! Spróbuję zrobić listę lada dzień, może coś sobie wybierzesz, czego jeszcze nie masz :)
KaRo pisze:Pięknie się działo Aniu!
Zastanawiam się czy mogłaś korzystać w z balkoniku?
Wygląda na przeładowany i niedostępny mieszkańcom
I taki był w istocie ;:306 Wiosną było nieco więcej miejsca, ale gdy się rośliny rozrosły (a ja przestałam ich wzrost kontrolować), to już się zrobiła puszcza :D
Maska pisze:Anusiu! Tyle razy myślałam o Tobie, zaglądałam do wątku myśląc że nie mam powiadomień, ale skoro pisałaś że dużo jeździsz po Polsce zrzuciłam to na karb podróży służbowych. Przykro mi, że los się z Tobą źle obszedł już kolejny sezon nie pozwalając cieszyć się tym co lubisz. Jednak nie do końca, bo zsyła Ci coraz to nowych przyjaciół. Koteczek słodki, a czy dumna siostrzyca spoważniała, czy dalej tak rozrabia? https://images83.fotosik.pl/941/1d897c24628ae2d4.jpg to zdjęcie przypomniało mi jak nasza kotka wchodziła do kominka i patrzyła na nas przez kratkę wywietrznik ;:306 Balkonik jak zwykle rajski! Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie! ;:196
Marysiu! ;:196 Pracy było niemało, ale życie rozpisało mi inne scenariusze, lecz mam nadzieję, że jest jeszcze we mnie trochę siły, aby się wyzbierać. A rośliny i Wasze towarzystwo na pewno mi w tym pomoże :) Jedynka nieznacznie spoważniała, raczej bardziej się wycofała, oddając palmę pierwszeństwa Młodemu, co ten skrupulatnie wykorzystuje. Ma też wiele matczynych zachowań, wciąż na niego uważa - gdzie jest, co robi i dlaczego takie głupstwa ;) - i cały czas się do niego przytula lub go wylizuje. Ale ogólnie, nadal ma w sobie więcej z kociaka niż z dorosłej kotki, z czego się bardzo cieszę. A Kretes to bomba energetyczna i chyba największy przytulas świata. Oboje sprawiają mi mnóstwo radości :)
Madziagos pisze:Ja też bardzo się cieszę, że w końcu się pojawiłaś :)
Teraz masz dwa koty, więc liczę na podwójną porcję kocich opowieści.
Balkonik czarujący, jak zawsze.
Uważam, że zdecydowanie należy Ci się większy areał.
Kretes wygląda na mieszańca, jakby miał coś z kota norweskiego, czy tylko tak się wydaje?
Madziu ;:168 Zdecydowanie będzie więcej kocich historii! :) A Kretes po kilku ekspertyzach dokonanych przez fachowców wpisuje się w kota syberyjskiego. Ponieważ znalazłam go w lesie z dala od zabudowań, zakładam, że raczej jest to egzemplarz zmieszany, choć jeden kynolog powiedział, że ma wszystkie cechy rasy i nie jest pewien czy to nie jakiś rasowy kot-eskapista ;)

Bardzo Wam też wszystkim dziękuję za miłe słowa pod adresem balkoniku :) Obiecuję, że w tym sezonie będzie jeszcze bardziej kwitnąco, a moje relacje będą regularne (do trzech razy sztuka :)!

A w nawiązaniu do starych pytań, na które nie odpowiedziałam wcześniej:
Beaby pisze:Ta maciejka dwuroga to czym się różni od zwykłej maciejki? Ciekawa jestem czy faktycznie tak pięknie pachnie jak podają w opisach. Bo te co ostatnio zwykłe wysiewałam to jakoś zbytnio nie oszałamiały, tak jak kiedyś to bywało.
Tak szczerze powiedziawszy, nie zauważyłam żadnej różnicy - ani w wyglądzie, ani w zapachu. A sam zapach był dosyć subtelny (zupełnie znikał w towarzystwie heliotropa).
czmiel pisze:Anah, witam Cię serdecznie! :)
Mam pytanie odnośnie psiaka: widnieje on na zdjęciu na początkowych stronach wątku, taki czarny jakby pudel. Czy to jest jakaś rasa, mieszaniec? Bardzo podobają mi się te psy. Widuję podobne, lecz różnie umaszczone. :)
Mój Lucky to mix maltańczyka z yorkiem - budowę ma maltana, pyszczek yorka (szpiczasty, trójkątny), umaszczenie i charakterek też po terierach :) Ogólnie cudna, i wbrew stereotypom dot. małych psów, zupełnie nieszczekliwa bestia :)

Ściskam Was wszystkich bardzo bardzo mocno!
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Anusiny balkonik

Post »

Anusia wreszcie jesteś ;:196 Towarzystwo ci się powiększyło, miał chłopak szczęście że stanął na twojej drodze.... Balkonik miałaś super, co to dopiero będzie jak go porządnie przypilnujesz.... Wierzę że teraz już będzie tylko lepiej ;:108
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Anusiny balkonik

Post »

Hmmm...jakby tu powiedzieć.
Moim zdaniem kot eskapistą nie jest, za to na pewno doskonale wiedział komu należy wyskoczyć pod maskę.
Koty wiedzą, jak pozyskać na własność człowieka.

Wątek eskapistyczny utożsamiam nie z kotem, a jego poprzednimi właścicielami, albo raczej posiadaczami.
Eskapizm w tym przypadku zapewne polegał na ucieczce od codzienności związanej z opieką nad kotem w obliczu wyjazdu na wakacje.
Małe kocięta nie błąkają się same daleko od domostw, one są tam wyrzucane.
Taki wniosek się nasuwa także z uwagi na dobrą kondycję kociaka w momencie, w którym go przygarnęłaś.
Śmietnikowo-oborowe kocięta tak nie wyglądają.
Mi podrzucają różne sztuki, raz znalazłam nieopodal domu kociaka pachnącego perfumami.
Kot może być rasowy, ale równie dobrze może być mieszańcem.
W miocie po rasowym oraz zwykłym rodzicu pojawiają się nieraz kocięta o cechach wyłącznie matki, wyłącznie ojca bądź obojga rodziców.
Często takie rodzeństwo wygląda jak co najmniej z dwóch różnych miotów.
W każdym razie trafił Ci się super kot ;:108

Jeżeli byś mogła, wrzuć zdjęcie kota w pełnej okazałości.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Anusiny balkonik

Post »

Jak fajnie że wróciłaś ;:196 ;:196
Na pewno w przyszłym roku będzie lepiej, trzymam kciuki i przesyłam pozytywne myśli ;:215
Kocia ekipa bombowa, wiedział maluszek jak trafić na dobrego człowieka ;:167
Jakie plany balkonowe masz na przyszły sezon?
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”