Papryka do gruntu. Część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Bardzo dobrze ze masz świeże nasiona.Nie będziesz mieć przez to najmniejszych kłopotów ze wschodami. ;:333 Z podłużnych odmian wcześniej sadziłem Ramiro,zarówno pod względem smaku jak i plenności dobrze się spisywała.Od dwóch lat sadzę Palermo i jest ona zarówno pod względem wielkości owoców jak i wydajności z roślin trochę lepsza od Ramiro,więc nie mam zamiaru zmieniać tego typu segmentu odmiany.
Palermo uprawiam w gruncie i jak najbardziej mogę Ci ją Jolu polecić zarówno smakowo jak i pod względem ogromnej ilości owoców (do 12-14 z rośliny)Tak jak inne odmiany bardzo dobrze reaguje na dolistne nawożenie wapniem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Powodzenia w uprawie. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Czy może ktoś napisać kiedy powinno się siać paprykę czereśniową (tą pól ostrą do faszerowania serem)? mam jeszcze paprykę żółtą "orange" jako gratis z aliexpress też jestem ciekaw kiedy ją wysiać bo google jest mało konkretne.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2769
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Faworyt dziękuję za informację ;:136 . Twoje zbiory oraz zdjęcie z owocami robi wrażenie :D
Ja kupiłam w T..co i bardzo mi zasmakowała bo nie dość że długo można przechowywać to nie traci na swojej kruchości i cienkości skórek.
Awatar użytkownika
chmielu11
200p
200p
Posty: 231
Od: 21 lip 2013, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie,okolice Bielska-Białej

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Czereśniowa już ponad 11 dni na waciku i ani rusz nie wiem czy ona tak długo kiełkuje czy nasiona już stare
Pozdrawiam Krzysiek
kaes
50p
50p
Posty: 97
Od: 14 sty 2017, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Powinnaś powoli wysiewać ale jeśli z ali zamawiałaś to wszystko może Ci wyjść. Ja 2 lata temu zamówiłem ostre papryki i wszystkie były cayenne a miały być różne odmiany. :P
Regulamin
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ciekawe czy chociaż któreś wykiełkuje. Męczyłem się 3 lata co roku była cała paczka siana i nic nie wzeszło. Inna odmiana bez problemu wschodziła.
Miałam tak samo z Carycą w zeszłym roku. Wydaje mi się, że to odmiana wyjątkowo długo kiełkująca i zanim wzejdzie to nasiona zgniją, zwłaszcza jak ma trochę za chłodno. Więc w tamtym roku nie miałam papryki w ogóle. Ogólnie w takim razie nie polecam Carycy.
Ze 3 lata temu miałam w gruncie Robertę. Była to moja pierwsza uprawiana papryka i byłam zadowolona:
Obrazek
W tym roku kolejna próba, kupiłam nasiona papryki żółtej Kasia i papryki wczesnej czerwonej Trapez- nasiona odmian polecanych przez magazyn ogrodniczy. Miał ktoś może takie..? Chyba dokupię tą Robertę...
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1565
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Też Carycę posiałam w tym roku i po Waszych postach aż poszłam grzebać w ziemi :D Kiełki puściła po tygodniu na ciepłej podłodze w łazience.
Iza
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ja posiałam różne papryki i też już mi wzeszły, co prawda jak się nie mylę to z 10 dni trwało, ale wzeszły w 100 %.
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 740
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ja dwa dni temu wysiałam swoje papryki i już mnie korciło żeby zagrzebać w ziemi i sprawdzić czy są kiełki :;230;:172
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
ppwolf
100p
100p
Posty: 134
Od: 21 wrz 2016, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/małopolskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Nawet nie straszcie z Carycą bo też ją posiałem,ale już teraz co będzie to będzie :D 24st mam w boxie,więcej nie wycisnę więc czekam cierpliwie ;:65 ;:65 ;:65
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ja myślę, że moja Caryca, która się nie pojawiła miała wtedy max 20 stopni a czasem nawet mniej :oops:
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9132
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

To za niska temperatura do kiełkowania nasion papryki . Ja swoje
stawiam na kaloryferze , ziemia robi się wyrażnie ciepła .
Awatar użytkownika
Eskimoska
50p
50p
Posty: 53
Od: 17 gru 2012, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północny Wschód:)

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

U mnie sytuacja z Carycą jest podobna, nie weszło ani jedno nasionko :/
Serdecznie pozdrawiam - Agnieszka ;)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”