Anolkowe roślinki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witajcie poświątecznie. U mnie jakoś tak szaro za oknem, humor nie najlepszy i zielone chyba też to odczuwają. M. naszło na przemeblowania, co niestety przypłaciły życiem moje szczepeczki hibków - zla jestem na niego nadal, choć cichce dni mamy za sobą. :twisted: A przede wszystkim przykro mi, bo to były te, które już się przyjęły. Zuza z kolei, nie chcąc być gorsza od pana, poszarpała fiołki. Kolumnea z rozpaczy osypała się z liści jak choinka z igieł.
Moja malutka monsterka cosik choruje, czarnieją, lub schną jej brzegi liści. Eh...
Obrazek Obrazek Obrazek - ze swoją sąsiadką zielistką :wink: Obrazek - to nasza dawna znajda benjamin, na wiosnę wymaga cięcia. Po przestawianiu opadł troszkę z listków :roll:
Obrazek - cissus też zgubił troszkę listków
Obrazek Obrazek - epipremnum neon w nowym miejscu, z odrobinką świątecznego przystrojenia i w nowym sąsiedztwie.
Obrazek Obrazek - takie tam świąteczne akcenty na pamiątkę :P
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4871
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Nie masz co narzekać na roślinki. Każdemu coś padnie..jeden kwiatek rośnie lepiej , inny gorzej. ja mam to samo. tak to już jest z kwiatkami. Mnie najbardziej denerwuje gdy widzę marniejącego kwiatka. Oczywiście ratuję go..a on ani w te ani we wte. Wtedy już bym wolała aby dał oznaki że lepiej i zaczął rosnąć..albo zmarniał. To bym wyrzuciła. A tak trzymam z pare miesięcy a na końcu i tak wyrzucam. :wink:
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ilonka, ja zabiłam nie dalej jak wczoraj wielkiego aeschynanthusa :? Chciałam mu zrobić lepiej i chyba dość mocno naruszyłam mu korzenie, bo wygląda mało ciekawie :(
Gdyby hodowla była tylko pasmem sukcesów, nikt z nas niczego by się nie nauczył :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Niestety teraz, zimą, nic nie chce u mnie rosnąć. Nawet moje ukochane hibiskusy. Ja takie roślinki, które nie wiedzą czego chcą, stawiam z boku parapetu, zaglądam do nich mniej niż do innych (np. raz w tygodniu) - żeby się nie denerwować i nimi nie kręcić. :P Tylko nie mam aż tylu kącików, by na zimę wszystkie moje paskudy powciskać. :twisted:
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4871
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Ano właśnie.......gdzieś w domu by trzeba zagospodarować kącik dla paskudów, przydałby się. :D
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Jakiego masz wielkiego cissusa :shock: Nie wiem czemu ja go wcześniej nie widziałam :roll:

A co do marnowania roślinek to moje też licho się czują :( Bluszcze już poszły do teściowej na odratowanie. Cyklameny też słabiutkie. Nowy benek stracił połowę liści. Ehh... szkoda wymieniać :(
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

A cissusa kilka razy już pokazywałam :P Mam jeszcze jednego maleńkiego. Mój cyklamen od teściowej padł, ale tego się spodziewałam, a z niego rozlazły się ziemiórki :twisted: Ja wymieniłam, bo się tak przed nowym rokiem "rozliczam". Niestety nagle padła ta mini roślinka od Ciebie - ta nienazwana, a już puściła listek. Obawaim się, że z winy ziemiórek właśni, bo stała obok cyklusia. Za to większa monsterka, choć marnieją jej troszkę brzegi liści, to puszcze na górze nowego i dwa na dole odrościki. Dałam jej mimo, że nie sezon troszkę nawozu - żeby się wzmocniła, skoro i tak nie ma ochoty przestać rosnąć.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

A ja myślałam, że tylko moje roślinki z dnia na dień coraz bidniejsze. Moj M zaciera ręce, i mówi, że im więcej się nimi zajmuję, tym gorzej wyglądają :evil:
Jak wnioskuję to nie moja wina, tylko wina tego okresu stagnacji. Oj tęsknię do wiosny.
Muszę też zagospodarować jakiś mało odwiedzany przeze mnie parapet - dla PASKUD, bo faktycznie te straszydła coraz bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że ze mnie taki hodowca roślin jak z koziej d... trąbka
A cissusek Ilonko faktycznie bombowy :D
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Na wiosnę zrobimy remanent, i nową listę chciejstw i wspólnymi siłami będziemy zbierać. Już go tak (cissusa) nie chwalcie :P , bo się paskudnik całkiem rozleniwi, a były czasy, że wyglądał lepiej. Wiosną muszę go przesadzić, albo zmienic mu część ziemi - doniczkę ma już sporą, nie wiem czy w jego ulubione miejsce większa wejdzie.
Zadowolona jestem z jukki, która co prawda nie rośnie teraz, ale i nie marnieje. Stoi sobie taka średniaczka i robi za ładne tło dla marudnej monstery.
Najbardziej mi zależy na hibkach, więc jeśli coś innego zmarnieje, to tak bardzo rozpaczać nie będę i w jego miejsce będzie pole do popisu dla hibiskusów. Choć wszystkie badyle lubię :wink: Już na 100% nie kupię fittoni, niedośpianu, bluszczy i paproci oraz koleusów - to zielone zdecydowanie nie dla mnie.
Bananek też wygląda tragicznie, ale o niego walka trwa - trzeba znaleźć metodę. Jak troszkę dolnych liści odejdzie, to najwyżej będzie "na pałąku" większym.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Ja też paproci już więcej nie chcę. Jak do reszty mi się te zmarnują co mam, zrobi się miejsce dla innych wisioków.
Koleuski na razie tfu tfu mi ładnie rosną a fittonia - mam ją dopiero niecaly tydzień, więc uczę się jej dogadzać.
Ostatnio też zaczynają grać mi na nerwach Kalatejki. Schna im listyki na potęgę. Daję im czas do wiosny. Jak nie zmienią swojego postępowania to je wydam i już :evil:
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4871
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Kati.........strasz te swoje niedogodne kwiatki ile się da. Choć nie jestem zabobonna..zaczynam w to wierzyć. Mnie ostatnio tak na to wychodzi. Gdy już postanowię jakiegoś wyrzucić, o dziwo..nagle dostrzegam zmiany na lepsze. Często też doszukujemy się różnych chorób...a po prostu miejsce wystarczy zmienić. :wink:
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

anoli pisze:Mój cyklamen od teściowej padł, ale tego się spodziewałam, a z niego rozlazły się ziemiórki :twisted:
Kochana mamusia ;:216
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Oj Justynko taka prawda :P
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”