Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5400
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu piszesz , że wiosna u ciebie rozpoczęta :D
fajnie i kolorowo na fotkach chociaż w realu mroźno i nie wiadomo czy po tych mrozach nie będziemy opłakiwać jakiś kwiatków
niebawem się przekonamy , czy trawy już ścinałaś czy jeszcze za wcześnie
:wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Epimeduim nie mam, to i nie rozpoznałam na zdjęciu :oops:
Moje rośliny też właściwie są niezabezpieczone ;:145 , a mrozem ścisnęło mocno. Jedynie kilka róż dostało kopczyki i kilka
wrażliwszych roślin. Reszta mam nadzieję, że sobie poradzi, a jak nie to będę robić zakupy :heja
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Miałam się dzisiaj nie odzywac u siebie, ale musze się podzielić przykrymi przemyśleniami
Dzisiaj dowiedziałam się, że nie żyje mój najbliższy sąsiad. Człowiek jeszcze w kwiecie wieku, na pewno przed emeryturą. Wczoraj wzywałam do koleżanki z pracy pogotowie.
Morał taki - cieszmy się chwilą, bo tak szybko ulatuje, żyjmy tak jakby to miał być nasz ostatni dzień.

Ewelinko, własnie wróciłam z pierwszych zajęć. Wiedziałam mniej więcej na czym to polega, ale dla mnie szałaputa pierwszy etap jest męczący. Trzeba wszystko w ogrodzie zinwentaryzować, czyli sprawdzić jakie budynki, ścieżki, rosliny w nim rosną i nanieść to precyzyjnie na mapę. Ja chyba lepiej czuję się w sadzeniu roslin ;:306
Chyba nie pocieszę Cię tym, że jedyny taki kurs jaki znalazłam odbywa się w Warszawie?
Ze mną są ludzie ze Szczecina, Suwałk, Rzeszowa...
Wychodzi na to, że ja mam całkiem blisko ;:173
Pies wcale nie bedzie Twoim największym zmartwieniem, zobaczysz, że szybko zyskasz w niej towarzysza wypraw ogródkowych
Fakt, że na pewno będzie chciała się jeszcze bawić, dlatego trzeba zapewnić jej zabawki
Na pewno wyrobisz rękę od rzucania piłki ;:306

Mariolu, bardzo mi go brakuje. Jeśli widziałaś wcześniejsze zdjęcia to zauważyłaś pewnie, że pojawiał się na nich bardzo często.
Ale z tego bardzo się cieszę.

Ewo, mój aparat trochę przekłamuje kolory. Kolor niebieski zdominował zieleń. Nie umiem odpowiednio ustawić aparatu. Ale mam nadzieję, że wszyscy bywalcy moga sobie wyobrazić jak to wygląda w rzeczywistości

Bożenko, bardzo chciałam rozpocząć wiosnę, ale jak widać nie wyszło. Myslałam, że swoimi pracami przegonię te zapowiedzi. O ja naiwna :roll:
Teraz tylko liczę, że roslinki nie zmarzły.
Trawy zostawiam na później, jak już te największe mrozy przejdą.

Iwonko, Nie masz żadnego epimedium? Dlatego, że za wcześnie kwitnie, czy bo tak wyszło?
Sytuację ochronną mamy taką samą. :roll:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Rzeczywiście żyjemy ze świadomością, że umrzemy jako starzy ludzie a tak na prawdę nikt z nas nie wie ile czasu nam zostało . To trochę smutne i przykre ale prawdziwe. Faktycznie takie nanoszenie roślinności, budynków i całej reszty na mapę nie jest fajne :;230 . Jak przeglądałam sieć to znalazłam takie kursy również w Krakowie ale to pewnie zależy od liczby zgłoszeń czy w ogóle taki kurs się rozpocznie. Warszawie oferta była lepsza ;:224 . Na razie na ten moment i tak nie bardzo bym dała radę tak jeździć ale może za rok, dwa ;:108 . Czas pokaże ;:173 . Napomknęłam o tym eMowi i jest za ;:333 . Odnośnie psa wierzę Ci na słowo :lol: . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5400
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Dzięki Gosiu :D :D
ale widoczki super
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Ewelinko, może dlatego, że oferta lepsza ma większe powodzenie?
Na pewno ma bardzo dobrych wykładowców
Czas mija bardzo szybko
Po dzisiejszych zajęciach mam trochę więcej nadziei, że podołam
Chociaż chyba muszę iść na jakiś kurs rysunku :roll:

Bożenko ;:196
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Cześć Gosiu! A więc nowe róże kupione. Ślicznie wygląda ścieżka w wiosennej odsłonie. Patrzę na te Twoje serduszki i mi się zachciewa. Czy one potem Ci zanikają?
Co to za biało kwitnący krzew na patyku w głębi rabaty, wiśnia?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu jeszcze chwileczkę, jeszcze troszeczkę i już będziemy mogli podziwiać tegoroczne widoczki :) wspomnienia super ;:63
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Iza, pewnie chodzi Ci o jabłonkę. Dostałam ją na jednym z wyjazdów do Szmita od moich dziewczyn.
Serduszki są przepiekne. Niestety potem nie zanikają, ale chyba można spokojnie je ściąć. Po kwitnieniu nie wyglądają już tak pieknie, ja zostawiam, bo podwyższają optycznie rabatę. Nie wiem, czy wiesz o co mi chodzi
Tam rosną najczęściej niziutkie rośliny
Jest za płasko. Może jak dojdą skrzynie nie będzie az tak słabo to wyglądało

Mariusz, ja już w czwartek mam nadzieje, że ruszę w ogród. Już nie mogę się doczekać
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu pięknie się zagęściły rabatki wzdłuż ścieżki to bardzo urokliwe miejsce.
Ciekawa jestem tych podciętych jodełek, pod którymi planujesz umiejscowić hosty i paprocie.
Powodzenia na kursie. ;:215
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Gosiu :wit

I ja bardzo lubię Twoje kamienne ścieżki ! Pięknie ozdobiły i uporządkowały ogród. W dodatku tak ładnie zagospodarowałaś ich brzegi :heja
Serduszka i u mnie nie zanikają po kwitnieniu, jesienią niestety wcześniej żółkną i tracą na urodzie, ale wtedy je przycinamy.
Ciekawa jestem Twoich nowych różanych zakupów. Oby pięknie się przyjęły i kwitły.
U mnie już bez śniegu, ale deszcz nie pozwala na prace w ogrodzie. Czekam niecierpliwie na słonko ;:65
Gratuluję kursu i życzę sukcesów ;:196
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9593
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu przepiękne wspomnienia , lubię te Twoje cudowne ścieżki i moc kwiatów w okół ;:215 Irysów masz sporo i takie piękne ;:63
Co ja czytam ? ;:oj kurs robisz - super ;:333
Pozdrawiam i pięknej pogody życzę :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Elu, na razie nie robiłam jeszcze żadnych zdjęć w tym sezonie. Nawet dzisiaj miałam zrobić zdjęcie jaki to ogrom miałam do sprzątania po cięciu żywopłotu, ale jak zabrałam się za sprzątanie to i o zdjęciu zapomniałam.
Przy ścieżce planuję jeszcze postawić skrzynie, żeby powstało piętro, bo jakoś mi tam pusto ;:224

Marysiu, jak zwykle zamówiłam oczami. Mam tylko 3 miejsca a zamówiłam 5 róż. Mam nadzieję, że się ładnie przyjmą, bo jeśli nie to znaczy że to nie miejsce dla nich.
Z tym kursem to tak jakoś wyszło w chwili zwątpienia, kiedy w pracy zaczęło się psuć. Pomyslałam, że w razie czego będę miała alternatywę. Zobaczymy jak to będzie, ale na razie czarno to widzę. Ja się chyba do tego nie nadaję

Teresko, trochę tych irysków się uzbierało. Uwielbiam je, mam nadzieję, że w tym roku zakwitną te co kupiłam jesienią. Chociaz moje poprzednie iryski zawsze rok miały aklimatyzację, więc pewnie nic z tego nie będzie.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”