Róże w ogrodzie 2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewa7
200p
200p
Posty: 264
Od: 27 paź 2013, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko -pomorskie
Kontakt:

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Majka , same cuda , cudeńka. Jeszcze poproszę. Co to piękności na 10 zdjęciu ? Szukam czegoś na mega mocne słonce w różu zamiast giardiny bo znowu podomarzła i mimo że ją lubię to chyba czas na podmianke.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Ewciu, u Ciebie to dopiero jest co oglądać ;:215 byłam ... widziałam :D
Na 10 zdjęciu jest moja ukochana Roserai du Chatelet, prezent od Ani Ann ;:168
To jest niska róża na podmiankę nie da rady. Pewnie widziałaś już nowości Austina, może
skuś się na jedną z nich tą podobną do Spirit of Freedom. ;:333
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Maju, ja tylko skromnie parę egzemplarzy, by cieszyć oko, brak miejsca na dużą kolekcję. Oczywiście w tym sezonie jeśli się uda pokażę moje ''sztuki'' :D
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Majeczko, cieszę się, że udało mi się wyciągnąć Cię z Twojej gawry. :D
Z Kizuny też jestem zadowolona, warto było się za nią tak długo uganiać.
Co do podobieństwa niektórych róż, to też mam taką parę Massada: Odile i Chapeu de Mireille. Muszę się im lepiej przyjrzeć w nadchodzącym sezonie. Chyba, że ma dwie Odile. ;:306
Jeszcze nic nie kupiłam. Miałabym ochotę na jedną z nowości Austina, ale za taką cenę to poczekam sobie trochę.
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Jak się cieszę, że Cię widzę ;:196 Mam nadzieję, że w tym sezonie będziesz mogła więcej czasu poświęcić na forum. Ja też spróbuję być bardziej aktywna :D
Do popisania zatem ;:4
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Ach, to też moje noworoczne postanowienie, że znajdę więcej czasu w tym sezonie na fotki i forum :D ;:167
Oby się spełniło ;:333 ;:4
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Kizuna była do kupienia w zeszłym roku, ale ja się zagapiłam i nie mam ;:145 Za to mam Xaviera ;:167 Ciekawa jestem jak przetrwa zimę, szczególnie, że ostatnie tygodnie to była "próba ogniowa". Mój miał jakby mniejsze kwiaty od Twojego, no ale tak jest standardowo, więc się nie przejmuję :;230
Mówisz, że jak się pojawiam, to znaczy "wiosna blisko"? ;:306 Czyli robię za słynnego świstaka? :;230 :;230 :;230
Wybaczę ci, jak pokażesz jakieś foty ;:108
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Witaj Maju , piękne te różyczki Francuskie /choć nie o wszystkich tak mogę powiedzieć/ czekam na jedną z nich u K. , ale widoki marne.
Pozdrawiam ;:3 :wit
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

:wit Witaj
Majeczko, kusi mnie Kizuna, oj kusi
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Trzymam Was i siebie za słowo, że w tym sezonie będziemy częściej na forum
Przynajmniej ja się staram ;:173
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Dzień dobry :wit
Rozpoczęłam sezon 2018 na działeczce. Pogoda jest super słonko i ciepło ale ziemia jeszcze zmarznięta.
Obejrzałam dokładnie róże i co !!! jeszcze na początku lutego wszystko wyglądało pięknie,
a dziś po ostatnich mrozach wiem, że róże na pewno będą mocno cięte. Już się zabrałam za Edenki i Mamma Mia, ścięłam przemarzniętą górę. Cięcie do wysokości koczyków powtórzę dopiero jak zakwitną forsycje.
Róże wielkokwiatowe i rabatowe i tak bym cięła nisko, więc takie przemarznięcie mi nie przeszkadza. Angielki, na pierwszy rzut oka wyglądają lepiej od Edenek i Mamma Mia ale, lepiej nie zapeszać. W najgorszym przypadku będzie ostre cięcie.
Prac w ogrodzie mam bardzo dużo. Z uporządkowaniem rabat muszę się wyrobić zanim dojadą zamówione byliny i różyczki.
Muszę dobrze rozplanować prace, a w międzyczasie marzą mi się takie widoki. ;:170

Obrazek

Obrazek

A co do wiosennych zakupów :;230 oczywiście zwariowałam i zamówiłam Julkę, to jest Julie Andrieu Delbarda nowość z 2016 roku o której marzyłam od dawna. Prosiłam dwa lata temu Kamię, że jak jej wpadnie w łapki, to niech pamięta o mnie?. I się tak stało. Haha marzenia się spełniają. :heja :heja
Teraz szukam jej dobrej miejscówki. Bardzo ciekawa jestem jej napakowanych kwiatów i tych plamek ? paseczków troszkę przypominających mi Marc Chagall. Wyczytałam, że ona ma przebarwienia w kolorze wiśniowym, coś pasującego muszę jej w nóżki dosadzić.

Kacper mówisz,że masz parę egzemplarzy ;:204 ha ja już bardzo jestem ciekawa twojej kolekcji.
Koniecznie pamiętaj o wątku.

Aniu ? nena już zmieniają mi się priorytety, a to oznacza więcej czasu na przyjemności, na ogród i na forum. Chyba coś jest na rzeczy z odmianami róż francuskich, Kizuna i Xavier, Odile i Chapeu de Mireille, a ja również zauważam pomyłki w innych odmianach. Na przykład Ventilo, on ma bardzo charakterystyczne kwiaty, listki szmaragdowe, a na gałązkach małe i rzadkie kolce.
Pisałam wcześniej, że ja nie mogłam sobie odmówić Julki, a przy okazji wpadła mi w łapki Louise Stone.

Aniu ? Ann ja też się cieszę że się odezwałaś. Jeszcze z aktywnością na forum nie jest najlepiej, no ale czas wiosny należy się prze wszystkim naszym ogrodom. ;:108

Moni ? Alania życzę ci spełnienia noworocznych postanowień. ;:333

Elwi ? Kizunę jeszcze kupisz? Jestem ciekawa jak ci przetrwał Xavier. W moich warunkach róże francuskie podmarzają mi do kopczyka, jednak ładnie odbijają. Zerknij na fotkę powyżej, to też jest siostrzyczka Kizuny i Xaviera ? ładna ? :D

Teresko ? Inka52 mi się bardzo podobają barwy kwiatów róż francuskich. Ich zmienność barw no i paseczki, plamki też mnie kręcą. Poczekaj spokojnie na swoją wybrankę, to się musi jak sądzę zgrać z możliwościami Kamili. Ciekawa jestem jak się zaprezentuje Julie Andrieu. ;:162

Ewunia ? ewunia7, witaj ;:196 zaczynamy nowy sezon. Kizuna też mi się podoba.

Gosiu ? Margo widzę, że się starasz bywać na forum, podczytuję cichaczem co piszesz. Moja obecność jest uzależniona od tego czy będę miała co pokazać. Do pierwszych kwiatów róż jeszcze daleko. :wink:

Kacper ? co wyhaczyłeś w tym markecie ? Nie widać nazwy róży. ;:204
;:100
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Majeczko ;:196
Zrobiłam dzisiaj resztę porządków i bliżej się przyjrzałam różom...Spostrzeżenia mam bardzo podobne do Ciebie. Sporo róż będzie baardzo nisko ciętych i niestety nie ominie to również kilku Austinek :( Wisley 2008 wygląda na mocno zmarzniętą. Praktycznie wszystkie pędy czarne. Co prawda ona co roku podmarza, ale nigdy nie wyglądała aż tak źle. Pewnie będzie do wykopania. Słabo przezimowała też Tea Clipper, ale ona tak zawsze. Jude de Obscure też ma ze dwa mocno podmarznięte pędy. No i Olivka, co mnie najbardziej martwi, bo zbudowała już taki piękny krzaczek :roll: No cóż, za dwa tygodnie będzie już więcej widać i wtedy się zastanowię co z tym fantem zrobić. A jakby było mało, to i ta moja dorodna Pashmina też jakoś dziwnie wygląda ;:202
A Julkę już odebrałaś od Kamili? :D
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże w ogrodzie 2016

Post »

Maju, niestety również będę musiała zgodzić się i z tobą i z Dorotką. Moje też nie wyglądają najlepiej ;:222 . Po pierwszym rekonesansie końcówką lutego miałam wrażenie, że wysoki śnieg uchronił je przed mrozami. Niestety radość była przedwczesna. Wystarczyło ostatnie kilka dni -10 w nocy i mam wrażenie, że pozamiatane. Najwidoczniej zaczęły się budzić w nich soki i te mrozy je załatwiły ;:145 Zobaczymy jak to jeszcze będzie, bo przycinać nie zaczęłam. Boję się, że zbyt szybko - w nocy mam nadal przymrozki do -5
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”