Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Zablokowany
rynio555
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 sty 2017, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Przy okazji zakupów spożywczych w Biedrze nie oparliśmy się różom, przez co mam robotę na sobotę ;:306 , bo trzeba je przesadzić do doniczek. Jeszcze nie sprawdzałem korzeni, ale jak tu poczytałem, to aż strach zaglądać...
Do wyboru było chyba 6 odmian. Kupione New Dawn, Mount Shasta, Queen of Bermuda, Ruby Wedding. Na pierwszy rzut oka wyglądają ok. Mają powypuszczane ładne, zdrowe listki. Zobaczymy... A mieliśmy robić tylko przemyślane zakupy do ogrodu, na ten rok planowaliśmy głównie jednoroczne kwiaty do pojemników, bo mamy zamiar remontować dom, teren wokół ucierpi :;230 Wyjdzie na to, że róże będą strzegły upraw warzywnych :roll:
Pozdrawiam,
Ryszard
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Witam Was wszystkich ! Moja mama kupiła wczoraj różę w biedronce za 3,99, pomyślała o mnie, bo wie, że mam fioła na punkcie roślin. Gdybym to ja był w tym markecie na pewno na jednej by się nie skończyło :) Jednak lepsze to niż nic :) Mam pytanie, a mianowicie wsadzać do doniczki ? :)

Obrazek
Obrazek
joasiama
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 mar 2018, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Kupiłam 2 róże pnące w belecie w Tesco: Iceberg (Schneewittchen) Climbing i New Dawn. Wsadziłam róże do namaczania i następnego dnia pojawił się mróz. No i siedzą od mrozu w tej wodzie w domu, wypuściły pięknie zielone 40cm pędy i nie wiem, czy mogę je wsadzić do ziemi, czy dalej trzymać w domu. Boję się, że na dworze jest zbyt zimno na takie piękne młode pędy. Z drugiej strony co z nimi zrobić w domu? Nadal trzymać we wodzie, czy może posadzić do donicy? Do jakiej ziemi? Czy normalna kwiatowa może być? No i ewentualnie kiedy je eksmitować na dwór?
Pozdrawiam Asia
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja moje wsadziłam do doniczek, chyba 7,5l. Wcześniej przycięłam korzenie aby nie były pozwijane, niektóre miały bardzo długie i grube sterczące korzenie i musiałam je sporo ciachnąć choć starałam się jak najmniej. Wszystkie ładnie rosną-stoją w nieogrzewanym pomieszczeniu z oknem.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Koteq06
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 15 cze 2017, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ogólnie jakie jest wasze zdanie odnośnie róż z biedronki, tesco itp... ? Warto kupować ? Jak one potem się sprawdzają i rosną ?
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Koteq06 Moim zdaniem są okej. Ja na swoje nie mogę narzekać rosną dobrze, kwitną też nieźle. Z dotychczasowych zakupów zmarniała mi tylko jedna róża. Według mnie wszystko zależy od Ciebie jeśli już roślinka się przyjmie, dbaj o nią, a ona się odwdzięczy ( miejmy nadzieję ). Ogólnie polecam :)
Koteq06
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 15 cze 2017, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Kacper1999 Dziękuję za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Z moich doświadczeń z różami z kartoników itp. mogę powiedzieć ,że przyjęły się wszystkie nawet te marne zależy jak będziesz dbał o nie później :) jednak jeśli chodzi o zgodność to często i gęsto
są całkiem inne niż podane :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Koteq06: O tym właśnie jest ten wątek, to jest już jego 2 część. Przeczytaj sobie na spokojnie 1 i 2 część to wszystkiego się dowiesz. Na podstawie moich kilkuletnich doświadczeń zgodne odmianowo są róże z OBI i Biedronki - z pozostałych marketów - loteria ;:219
Koteq06
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 15 cze 2017, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Floresita Poczytam Dziękuję :)
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Znajoma, która w Biedronce pracuje sama kupuje w niej róże i też potwierdza, że są zgodne z opisem na pudełku.
joasiama
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 mar 2018, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ocia pisze:Ja moje wsadziłam do doniczek, chyba 7,5l. Wcześniej przycięłam korzenie aby nie były pozwijane, niektóre miały bardzo długie i grube sterczące korzenie i musiałam je sporo ciachnąć choć starałam się jak najmniej. Wszystkie ładnie rosną-stoją w nieogrzewanym pomieszczeniu z oknem.
Takich dużych donic nie mam, ale coś znajdę, choćby jakieś wiaderka i zaraz będę wsadzać. Korzenie mam też bardzo długie i pozawijane. Obawiam się, że jak je ciachnę, to te długie piękne pędy padną :( Byle róże przetrwały... a są już takie śliczne ;:108
Pozdrawiam Asia
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja zaryzykowałem i wsadziłem już moją różę do gruntu, jednak na noc założyłem na nią wiadro, mimo mrozu, trzyma się znakomicie. Co będzie, to będzie. Zobaczymy czy przetrwa :D
Zablokowany

Wróć do „Róże”