Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexia, wyczaiłam, bo sama zakupiłam kordeski :;230
Te na patyku bardzo mi się podobają, ale one nie na mój górski klimat ;:185 Próbowałam kilka razy - porażka na całej linii ;:145
Sadzonka wypasiona [..] Prosty grubaśny pieniek, 3 miejsca szczepienia, z każdego wyrastają 3 pędy...
Łał i to się nazywa róża ;:215 Gratuluję :D
W innym wątku czytałam, że zakupiłaś Red Leonardo. Miałam tę różę i bardzo mile wspominam ;:108 Wspominam, bo chyba sama ją wykończyłam ;:145 Miałam ją w donicy i wbrew Twoim obawom rosła w niej znakomicie. Niestety postanowiłam z donicy przenieść na rabatę w maksymalnie nieodpowiedniej porze i zmarniała :oops: Ona ma fajny kolor - nie nazwałabym go czerwonym, raczej bordo lub... buraczkowym :wink: Myślę, że będziesz zadowolona ;:333
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Witaj Alexio. Wreszcie znalazłam Twój wątek, przeczytałam, podziwiam Twoje różyczki i dowiedziałam się , ze są puste pędy. Będę róże obserwować latem , a do Ciebie zaglądać.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexia jak miło że jesteś ;:168 Twój wątek jest dla mnie zawsze zapowiedzią sezonu różanego ;:108 no i chętnie podglądam nowości ,ty zawsze masz coś ciekawego do pokazania i te niebieskie donice ;:173 uwieeeeelbiam!
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Witaj :wit
Jestem ciekawa jakie towarzystwo wybrałaś do róż
Ja bardzo lubię jak różom towarzyszom inne rośliny
Zawsze cos kwitnie, nie widać tak bardzo przerwy w kwitnieniu róż
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Cześć, bardzo mi miło, że zaglądacie do mnie ;:196.
Na balkonie praktycznie nic się nie dzieje, pogoda niesprzyjająca i do tego ja mało mobilna (przetrącone kolano).
Zrobiłam 2 fotki dokumentacyjne. I pomyśleć, że rok temu ok. 20. Kwietnia róże miały już pąki kwiatowe..., co prawda mróz wszystko załatwił. No cóż, taki mamy klimat.
Obrazek

Obrazek

Jedyne co udało mi się zrobić, to przecięcie i nawiezienie. Teraz muszą sobie radzić. Czeka mnie jeszcze docinanie, jednak szkód pomrozowych sporo.

Ewazawady, ciekawe co pokaże "baronowa"... Nie uważasz, że ona podobna do Parfum FC. Zobaczymy, jak obie zakwitną.
Tobie też super sezonu.

Daysy, chyba ja Cię nie zmotywuje ;:124, to może zrobić tylko prawdziwa wiosna, nowe liście i pąki.
Jestem okropnie ciekawa moich nówek. Sadzonką Red Leonardo da Vinci jestem zawiedziona, mimo, że pochodzi z renomowanej szkółki, która hucznie obchodzi 150-tą rocznicę powstania.

Inka52, cieszę się, że napisałaś parę słów ;:108
Mam nadzieję, że mnie ta odmiana zachwyci. Ciekawa jestem koloru, tu opisują go, jako "porzeczkowy"... ;:306

:wit Elwi, ja też lubię kordeski... Zobaczymy jak da sobie radę meilandka... i jak odbiorę jej kolor... buraczkowy, malinowy, porzeczkowy... ;:24

Irpam, jestem pewna, że będziemy często u siebie gościć, niech tylko zakwitną róże...

Tolinko, coś w tym roku nie jestem zwiastunem wiosny, ale kiedyś musi nadejść.
Też bardzo lubię moje niebieskie donice.

Margo, to mój debiut w siewie "zapchajdziur".
Wysłałam; heliotropa, tutaj nazywają go "waniliowy kwiat" , jednoroczne floksiki i wilczomlecz, jak majka411 nazywa "białe przecinki".

Wszystkim życzę dużo ;:3 i Wesołego Alleluja.

To dorzucę Wam fotki moich siewek. Były siane jednocześnie, ale kuwetka przeżyła saldo o 180° i tak teraz wyglądają;
Największe, dziś były na "wybiegu"

Obrazek

I pozostałe;

Obrazek



Obrazek
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Pełne przygotowania do wiosny u Ciebie. A ona ociąga się z nadejściem. Ponoć w przyszłym tygodniu ;:65 ;:65 ;:65


Wielkanoc nadchodzi, więc życzyć nie szkodzi: Wielkiego zająca, pisanek tysiąca, Dyngusa mokrego i wiele dobrego!

;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexia, gratuluję siewek ;:215 I podziwiam ;:180 Mnie się jakoś nie udają... :(
Co chcesz od róż? Twoje i tak wyglądają już na bardzo zaawansowane, mają listki i w ogóle ;:224 Do 20 kwietnia jeszcze 3 tygodnie, może więc jakiś pączuś się pojawi :wink:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11715
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Hej Alexia :wit

Róże na Twoim balkonie już gotowe do startu,teraz tylko czekać na pąki,a potem cudne kwiaty ;:333
Mam u siebie Red Leonardo,to naprawdę silna róża i najważniejsze...nie choruje nic a nic ;:215
Kwiaty bardzo wytrzymałe na niesprzyjające warunki,kolor u mnie czerwony,ale nie razi w oczy ;:215

Pozdrawiam i :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexio, poszalałaś z siewkami jednorocznych ;:215 Będzie pięknie jak wszystko zakwitnie.
Od jutra zaczynam rozgarnianie kopców i wielkie cięcie. Co prawda ma być znacznie chłodniej, ale bezdeszczowo. Muszę wszystko ogarnąć, bo specjalnie wzięłam urlop, żeby zająć się ogrodem, no i małą różyczką z ogonkiem ;:167 , którą odbieram w środę :D
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

:wit dziewczyny,
no wreście coś się ruszyło, różyczki poszły jak burza..., nie było mnie 4 dni w domu i po powrocie nie poznałam swojego balkonu.
Co prawda 3 sadzonki chcą się pożegnać z życiem, ale reszta ;:215

Obrazek

Obrazek
Pierwszy pączuś


Obrazek
To jest Red Leonardo da Vinci, ruszył z kopyta, a taka byłam niezadowolona z tej sadzonki.



Obrazek


Obrazek

Obrazek

A teraz odpowiedzi:
Irpam, no tak doczekaliśmy się wiosny, oby aura nie płatała nam już psikusów, a nasze przygotowania nie poszły na marne.

Elwi, część koleżanko.
Wiesz siewki to nowość u mnie..., kupiłam nasionka przez przypadek... Byłam z ogoniastą róźyczką na spacerze, okropnie przemarzłam, oczywiście przez przypadek parkowałam na parkingu sklepu ogrodniczego, no to weszłam kupić gorąca kawę, no i już wiadomo co dalej ;:306
Chciałam jednorocznymi podsadzić tą "wypasioną róże na patyku". Tylko nie wiem czy będzie co podsadzić.
Ta wypasiona sadzonka wygląda tak:

Obrazek
Dzisiaj wysłałam maila do Kordesa, ciekawe czy odpisze ;:24

Annes, dzięki za opinie o siewkach floksików. Róże już wystartowały, Red Leonardo da Vinci zapowiada się dobrze, kupiłam tę odmianę bo "...nie choruje na nic".
Też pozdrawiam.

Dorotko, oj poszalałam z siewkami...
Już pewnie ogarnęłaś się z najpilniejszymi pracami, a przy reszcie będzie dzielnie pomagać Bravo ;:108.
Wiesz, mam tylko14 róż, 3 nie rokują najlepiej, więc zostanie tylko 11 ;:oj

A oto 2-ga strona balkonu, maluchy są chętne do życia, tylko te okropne mszyce rzuciły się na młode listki.


Obrazek

;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Wczoraj pisałam:
alexia pisze:...Dzisiaj wysłałam maila do Kordesa, ciekawe czy odpisze ;:24
Już odpisał, wysyła nową sadzonkę, no szok, nie spodziewałam się. Chodzi tu o pienną Freifrau Caroline.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Pierwszy pączek ;:oj Super! już tak mi tęskno do różyc ;:306
Proszę tylko chwalić jak się porządni hodowcy szanują ,bo co to dla nich jedna sadzonka ,a opinia idzie w świat!! ;:215
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexio, pierwszy pączek ;:180 Rozczulający widok, po kilku miesiącach szarości. Ciekawa jestem, która z Twoich panienek wypuściła ten śliczny pączuś?
Różyczki z młodymi listkami wyglądają bajecznie. Ten kolor zieleni jest taki soczysty i świeży. Uwielbiam wiosnę :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”