Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

A w Obi doniczkowe może przecenione? Ja byłam odrazu po tych mrozach i bałam się kupić czy nie przemarzły a i super tanie nie były jak na "marketowe"
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

W moim Obi nie były przecenione, szkoda, za taką cenę mało kto będzie ryzykował i będą do wyrzucenia.

W LM kupiłam sobie za to 2 10-paki petunii po ok. 7 zł, też podsuszone, ale na pewno uratowałam. Nie przepadam za petuniami, ale za taką cenę mogą być.
Podpędzę je sobie teraz w domu i dosadzę do róż w donicach, lubię mieć mocno ukwiecony taras.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2643
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

W naszym Obi róże ładne- tylko jak dla mnie zbyt zawoskowane. Kupiłam St Richard Chichester i Splebndid Ruffles. Wzięłabym jeszcze-ale juz sporo stoi w doniczkach- na razie wystarczy- i tak dojdą :wink: zamówione w F.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
joasiama
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 mar 2018, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Floresita wręcz przeciwnie. Próbuję zebrać i wyciągnąć konstruktywne wnioski.
  1. 1. Pytanie "czy warto kupować?" - zapewne warto, ale "kiedy kupować?", a wręcz "kiedy i gdzie kupować?"
  • 2. Róże kupione jesienią wystarczy: zamoczyć, wykopać dołek, wsadzić różę, podlać, solidnie zakopczykować (jeśli jestem w błędzie sprostujcie).
  • 3. Przy kupowaniu wiosną należy:
    • - pilnować terminu dostawy do sklepu i kupić "świeżutkie". Te, jeśli ziemia nie jest zamarznięta, można wkopywać do gruntu (jak na jesieni), jednak jeśli jest zamarznięta czeka nas zabawa z donicami;
    • - warto kupować w marketach z własnym zewnętrznym ogrodem, w których róże trzymane są w warunkach zbliżonych do tych panujących na plantacjach. Są osłonięte przed wiatrem ale jednak na zewnątrz, wtedy nie trzeba tak bardzo pilnować terminu zakupu, a róże można bez obawy przed zmarznięciem wkopać do gruntu. Trzymane w takich warunkach róże nie wybiegają zbyt wcześnie i nie są narażone na przemarznięcie młodziutkich pędów;
    • - nie warto kupować róż wybiegniętych/pędzonych w ciepłych pomieszczeniach sklepowych, no chyba, że lubimy ryzyko i zabawę z donicami.
Biorąc pod uwagę wyłącznie moją okolicę bardzo dobre warunki dla róż stworzono w Castoramie i Leroy Merlin.
W fatalnych warunkach z kolei trzymane się róże w: Auchanie (pomimo posiadania idealnego, zadaszonego, osłoniętego od wiatru ogrodu zewnętrznego róże trzymane są przy piekarni!!!), oraz Tesco.


Wracając do moich tescowych róż Ice berg spodobało się w donicy na balkonie i wypuszcza kolejne nowe liście. Niestety New Dawn marnieje.
Pozdrawiam Asia
joasiama
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 mar 2018, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dorja pisze:A ja znowu będę się tłukła z tymi bambetlami jak co roku- rano wynieść, wieczorem przynieść, bo noce długo są zimne i przyrosty szlag trafi. Wysadzę do gruntu pod koniec maja, jak pomidory :D.
Dorja, jak znoszą róże majowe, późne posadzenie? Nie odchorowują?

Sama zastanawiam się kiedy wyskoczyć z moimi do ogrodu. Carmelka00 pisała, że swoje róże już wysadziła, ale dziś rano był u mnie mróz i obawiam się ryzyka.
Pozdrawiam Asia
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Hej, ja wysadziłem już jakiś czas temu i na noc przykrywałem wiadrem.. zniosła to znakomicie, jednak ostatnio nie przykryłem, a w nocy był przymrozek, a róża jak stała tak stoi :) nie zmarznięta :)
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja kilka swoich trzymam na balkonie i też nic im nie jest, wręcz przeciwnie :wink: Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to za róża diabolin?
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2643
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Wejdź na stronę Rosebooka - tam jest ta róża w encyklopedii. Piszę z tableta- ale nie umiem stąd linka nadać...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ok, dzięki:) Dzisiaj kupiłam w Netto i jestem ciekawa, zakładając, że to jest ona :wink:
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Meluzyno to taka?
http://www.rosebook.ru/roses/floribunda/diablotin-/
Ładna :) Daje po oczach, wnosi ogień ;:oj

Moje na balkonie stoją, nauczona ubiegłorocznymi urwanymi pędami niczym ich na noc nie okrywam i... świetnie się mają :)
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Tak, odblaskowa :D Pewnie będzie biała albo żółta, właśnie ją posadziłam. Jednak trzeba uważać, pędy zawinięte są w folię i pleśnieją, oczywiście spryskałam. Za piątaka można zaryzykować, tym bardziej, że więcej już nie kupię.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Jak posadzonym różom z Biedronki oklapły listki mimo wcześniejszego moczenia a potem podlania po posadzeniu to zły znak?
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Jest gorąco, może jeszcze się zbiorą.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Zablokowany

Wróć do „Róże”