Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11772
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję za wszystkie dobre słowa. ;:4
Dzisiaj u mnie ponad 26 stopni. Jutro zamierzam wreszcie poważnie zabrać się za prace porządkowe w ogrodzie. Rośliny wznowiły wegetację w takim tempie, że trzeba szybko przesadzać, żeby łatwiej przyjęły się w nowym miejscu. Nawet miskanty i rozplenice mają zielone liście. Od sześciu lat nie było takiej sytuacji, żeby w kwietniu się zazieleniły.
Najważniejsza wiadomość dla nas, to narodziny Antosia. ;:167 Przyszedł na świat w piątek, a dziś już powitaliśmy go w domu.

Przyleciały do ogrodu żurawie. Na razie nie mają swojego miejsca.

Obrazek

Pomidory późno wysiałam, dziś pierwszy raz się hartowały.

Obrazek

Mariuszu z sasankami, jak z wszystkimi wcześnie kwitnącymi, cieszą po to pierwsze kolory po zimie. :) Mam jeszcze spore poletko sasanek, ale jeszcze nie czyszczone po zimie, więc do pokazania się nie nadają. Na zachodzie ma padać, więc pewnie jutro doczekasz się deszczu.

Obrazek

Olu sadzę co roku Exotic do donic, bo pierwsze kwitną i są wyjątkowo żywotne. Nie wyradzają się, jak większość wymyślnych odmian. Zakwitły w drugiej donicy Air, ale mnie rozczarowały, jakieś w wysokiej temperaturze rozwichrzone.
Ogrodnikom nie dogodzi, 20 stopni w kwietniu, a oni chcą deszczu. ;:306

Obrazek

Małgosiu masz rację, bo sasanki jak przekwitną są piękne z puchatymi kwiatostanami, a liście też mają ładne. ;:108 Moja jedna biała w słońcu też zakwitła, a w cieniu jeszcze w pąkach. Niestety białe bardzo słabo przyrastają u mnie.

Obrazek

Agnieszko teoretycznie nasiona sasanek szybko tracą zdolność kiełkowania. ;:218 Jak wysiane, to tylko czekać na pojawienie się maluchów.
Mam chyba ponad 100 sztuk Exotic Emperor i od trzech lat ładnie kwitną. Tylko posadzone w doniczkach, w gruncie po dwu latach muszę wykopać, bo chyba przegłodzone, mają mniejsze kwiaty. Upychałam po 7 sztyk do doniczki o średnicy 16 cm.

Obrazek

Alu jak podjęłam się opieki nad wnukami, to czasu mam mniej. Jestem niestety też mniej sprawna, niż kiedyś. :roll: Jak zostaniesz emerytką, to się przekonasz, ile czasu zostanie Ci na ogród. :wink:
Moje sasanki w większości zwykłe. Trafiła mi się siewka różowej, a czerwona za świerkami jeszcze nie kwitnie. Przeżyły wszystkie.

Obrazek

Elu co byśmy robiły, gdyby prace w ogrodzie można było skończyć. :;230 U mnie jak zwykle wszystko w hurtowych ilościach, więc sasanek też sporo. Jak jutro powycinam badyle na sasankowym poletku, po pokażę, choć za świerkami, jeszcze sporo nie kwitnie.

Obrazek

Maryniu czas mamy rzeczywiście piękny, w naszym regionie szczególnie ciepło.
W piątek Antoś przyszedł na świat. ;:167 Starszy brat dziś nie był nim specjalnie zainteresowany. Przywitał się mizianiem i kazał mi się prowadzić do piaskownicy. ;:306

Obrazek

Ewuś sasanki odmianowe są zdecydowanie bardziej kapryśne od zwykłych. U mnie biała i różowa mają po 2-4 kwiatki i słabo przyrastają. Mam je dopiero dwa lata, więc z czasem się okaże jak długo będą kwitły u mnie.
Twoje róże wymagają już tyle pracy, więc inne plany to dodatkowy wysiłek. ;:108 Zdrowia dla M. ;:168 Mnie udało się znaleźć osobę, która za opłatą pomogła mi w ciężkich pracach. Mam nadzieję, że będę mogła z jej pomocy jeszcze nie raz skorzystać.

Obrazek

Ewelinko turzyce jeszcze u mnie śpią, chyba potrzebują cieplejszych nocy. Red Baron już ładne kły pokazał, inne trawy też niektóre się zielenią.
Sasanki najlepiej wysiać, wtedy łatwiej aklimatyzują się w gruncie. Moje wszystkie z siewu. Nawet pierwsza podarowana przez sąsiadkę, też była przez nią wysiana i od początku rosła w doniczce.

Obrazek

Małgosiu PEPSI tak niezawodne tulipany muszą się podobać. Nasadziłam Exotic Emperor tyle, że właściwie mogłabym tylko je pokazywać. ;:306 Najcięższe prace wykonane, ale te żmudne, zajmujące najwięcej czasu jeszcze przede mną, sprzątanie i przesadzanie.

Obrazek

Olu przedłużony weekend miałam pracowity, bo bieganie za dwulatkiem kompletnie mnie wyczeruje. Zdecydowanie mniej męczę się przesadzaniem roślin. ;:173 Niestety umiejętności fotograficzne i sprzęt niezbyt dobre. Czasem po prostu udaje się zrobić przyzwoite zdjęcie.

Obrazek

Seba pierwsze, wiosenne kwiaty niestety wolą chłód. Takie wysokie temperatury im nie służą.
Trawy jeszcze mogą ruszyć, nie spiesz się z wykopywaniem. Miałam już takie miskanty, które w maju pokazywały liście. ;:108

Obrazek

Aniu tulipany nudne, bo trzeci rok w jednej takie same. :lol: Druga zawsze jest energetyczna, choć tegoroczne Air zdecydowanie lepiej wyglądały na obrazku. Dzięki, synowa troche pokiereszowana, bo poród miała ciężki. Szybko się zapomina, a w domu już dojdzie do siebie.

Obrazek

Basiu Exotic co roku kwitnie w donicy, a potem sadzę do gruntu. Kwitną pięknie i nie giną, ani nie karleją. ;:215 Od kilku dni również pelargonie stoją na schodach i się hartują z północnej strony. Niedługo przeniosę na południowy taras, a na schody po tulipanach, jeszcze nie mam pomysłu. ;:131

Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

Gratuluję babciu ! :D
Dobrze mówisz, jeden puścił listki, więc jest nadzieja, że z niego coś będzie. Reszta jeszcze śpi :wink:
Widoki boskie, biel jest cudowna. Posadziłem sporo tulipanów Exotic Emperor i nie mogę się doczekać kiedy zakwitną :D
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Gratulacje babciu Antosia. Karolek pewnie będzie zazdrosny.
Super te żurawie. Gdzie je postawisz?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, przecudowna wiosna w Twoim ogrodzie! ;:138 Tulipany i kępy sasanek szczególnie chwytają za serce. ;:215
Zresztą widzę ogromne przyśpieszenie u Ciebie, u mnie nieco wolniej się przyroda rozkręca. ;:108
Gratuluję nowego członka rodziny. ;:196 ;:196 Niech zdrowo rośnie na pociechę rodzicom i dziadkom. Babciom też.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Gratulacje Babciu! Niech Antoś zdrowo rośnie i przysparza Wam samych radości.
Nie martw się i u mnie od trzech lat to samo w donicy. :wink:
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu gratuluję :) A Antosiowi życzę aby zdrowo rósł i był pociecha dla Rodziców i Babci . Kwiaty cudowne wszystkie co do jednego. Żurawie tez bardzo mi się podobają,.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród zielonej

Post »

Gratuluję wnusia ;:138 No chyba dzieci na początku nie są zachwycone rodzeństwem, ale jak rodzice muszą teraz poświęcić maluszkowi mnóstwo czasu, tak pewnie Babcia będzie rozpieszczać Karolka, by też był szczęśliwy :)))) Postaram się tym swoim EE. dogodzić z nawożeniem, takie ze sklepu cebulki to zawsze pięknie kwitną, a potem bywa różnie. W tym roku na wielkiej rabacie gdzie luźniej posadziłam pąków nie brakuje, a tam gdzie rosły w ścisku to nawet po wykopaniu i rozsadzeniu więcej mam liści, niż kwiatów. No niestety, to w zeszłym roku pracowały sobie na tegoroczne kwitnienie i takie zaniedbanie, jak posadzenie ich co 5-6 cm teraz się mści masą liści i niedoborem kwiatków :) Za to uratowane cebulki, w przedszkolu wszystkie co do jednego wyszły teraz z pąkami, a też rok temu były same liście :lol:
Bardzo oryginalne te żurawie ;:215
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu gratulacje :) kolejne maleństwo w domku ;:138 faktycznie u mnie padało i ogród odżył :) u Ciebie pięknie się budzi a tulipanki wymiatają :)
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu,fajnie,że macie ślicznego wnusia Antosia ,ale będzie zabawa jak podrośnie ,bo w grupie zawsze lepiej, a w ogrodzie cudowne kwitnienia tulipanów i sasanek ,och ta piękna wiosna ,pozdrawiam ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7108
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu proszę w łapkę Antosia ucałować mocno od cioci Gosi. ;:196
Gratulacje dla Rodziców i dla Dziadków. ;:196
Żurawie bardzo mi się podobają, pasowałyby do oczka. Ale nie widziałam u Ciebie....Jak Ciebie znam to już masz na nie plan ;:173
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu Gratuluję Wnusia, niech chowa się zdrowo ;:196 ;:138
Piękne te żurawie, też zastanawiam się nad taką ozdobą ;:173 tylko bardziej pawie chodzą mi po głowie.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Gratuluję wnusia. ;:167 Gratulacje dla rodziców w szczególności. Starszy brat mało zainteresowany widzę... ;:306 Albo robi dobrą minę do złej gry... ;:131 Za jakiś czas nawiążą pierwsze kontakty. A potem już będzie coraz lepiej.
W ogrodzie coraz ładniej i kolorowo. U mnie wczoraj delikatnie popadało. Ale to wszystko mało.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Rodzina się poszerza . Gratuluję wnusia. ;:215
Tulipanki bardziej rozwinięte niż u mnie. I piękne.
Jak ta wiosna cieszy. :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”