Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Gratuluję kolejnego wnusia ;:196 . Przepiękne imię wybrali Mu rodzice ;:108 . Żurawie masz bardzo fajne i n a pewno szybko znajdą swoje miejsce. Wiosenne kolory bardzo cieszą ;:138 . Słoneczka życzę i pociechy z wnusiów ;:196 .
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu gratuluję wnuczka !! :D :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11772
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Miło, że zaglądacie. ;:4 Dziękuję za gratulacje. ;:180 Antoś śpi, je i płacze. ;:167
Mój komputer przechodził przymusowy przegląd. Miał mnie dość i odmówił współpracy.
Pracowałam trzy dni i przekopałam pół ogrodu, druga połowa w kolejne wolne dni. :;230 Mam nadzieję, że w sobotę przynajmniej wyrównam ziemię, przy przesadzaniu i sypaniu kompostu, wyrzucałam nadmiar, gdzie tylko było miejsce.
Wyrzuciłam trzy chore bukszpany i zagrzybionego świerka Karel.
O dzieleniu bylin i turzyc nie warto nawet mówić. M tylko ładował kompost na taczkę i pytał ile jeszcze. :roll:
Posadziłam większość siewek, zostały tylko Bronzity, ponieważ Frosted Culrs coś podejrzanie tracą zielone źdźbła. Pewnie Bronzita je zastąpi.
Cebula Ailsa Craig z siewu i sałaty powędrowały do gruntu. Jarzyny powoli wschodzą, ale jak na tak wysoką temperaturę, szału nie ma.
Susza taka, że podlewałam dziś co wrażliwsze rośliny, a resztę jutro dokończę z Karolem. :D
Niestety bordowe jeżówki z poprzedniego sezonu przeżyły tylko dwie i to wypuściły po dwa nędzne kiełki. Również jasnoniebieskim ostróżkom dzielenie się nie spodobało i tylko jedna ma zielone liście.
Już sporo lat żyję, ale kwitnących w kwietniu, w gruncie truskawek, nie widziałam.

Obrazek

Ptaki też dostały prezent.

Obrazek

Seba na pewno nie rozczarowałeś się Exotic Emperor, są piękne. ;:108 Szkoda tylko, że tulipany tak szybko przekwitają. U mnie też nie wszystkie trawy ruszyły.

Obrazek

Alu Karol na razie traktuje brata, jak zabawkę. Pomaga przy przewijaniu, karmieniu i asystuje przy kąpieli. Jeszcze chyba nie bardzo rozumie, że to zagrożenie dla niego. :wink: Żurawie chyba najlepiej wyglądałyby na trawniku, ale przy Karolu to nierealne miejsce. Pewnie koło żywopłotu z choiny kanadyjskiej zostaną, a później na tle wysokich miskantów umieszczę.

Obrazek

Lucynko wiosna tak uraczyła nas ciepłem, że tulipany przekwitają w 3-4 dni, a trawy i inne byliny rosną jak szalone. Oby tylko przymrozków nie było. Wysadziłam siewki, więc trochę drżę o nie. M twierdzi, że babcią jestem na 300%, ale tak naprawdę, to tylko on jest dziadkiem. ;:306

Obrazek

Aniu aneczka1979 mnie też nie przeszkadza, że dużo takich samych tulipanów kwitnie, jak mi się podobaja mogę mieć sto. Za opiekę nad zwariowanym pekińczykiem, mam obiecane koleusy. :tan Zmienią się więc moje donicowe kompozycje.

Obrazek

Olu dla zakręconych ogrodników pierwsze kepy kwiatów po zimie najważniejsze. Mimo, że lubię maluszki cebulowe, to jednak tulipany dopiero nadają kolorów rabatom, widać je z daleka. ;:215

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu super poidełko :)
Kwitnących truskawek też nie widziałam w kwietniu ;:oj
Masz rację z tymi tulipanami, widać je z daleka, chyba najdłużej kwitną z cebulowych i to w nie będę inwestować :lol:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11772
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Agnieszko ja tylko raz zasiłam tulipany przed kwitnieniem, po kwitnieniu rzadko. Exotic mimo tego kwitną naprawdę bezproblemowo. Moje ubiegłoroczne maluchy też prawie wszyskie zakwitły, głównie Claudie, bo one mnożą się wyjątkowo. Niestety są takie odmiany, że rok kwitną, a w kolejnym sezonie tylko liście. Mam takich trzy kępki.
Kosmosy od Ciebie nieprzepikowane, ale pewnie już powędrują do gruntu. Pozostałe siewki pięknie rosną w osobnych doniczkach. Wszystkie nasiona kiełkowały wzorcowo. Sklepowe nasiona cynii, kompletnie mnie rozczarowały, nawet 30 % się nie pokazało. ;:222
Żurawie i poidełko dla ptaków, to prezenty gwizadkowe. :D
Rodzice Karola doskonale są przygotowani na wychowywanie dwójki dzieci. Syn po powrocie z pracy, zawsze się zajmuje Karolem, a jak uśnie, to ma co drugi dzień dyżur nocny przy Antosiu. Poza tym teraz druga babcie pomaga kilka dni, więc Karol dopieszczony. Od jutra już znowu będzie przyjeżdżał do nas, więc my go będziemy rozpuszczać. ;:173

Obrazek

Obrazek

Mariuszu jaki jesteś szczęśliwy, że nawodniło Ci działkę. U mnie nawet trawa nie za bardzo się zieleni. ;:131 Cieszę się z takiej aury, bo chwastów wcale nie ma. Dziś zaczęłam podlewać rabaty, więc pewnie się uaktywnią.

Obrazek

Martuś u mnie trochę tulipanów, ale u Ciebie taka różnorodność kwiatów, że dech zapiera. Choć nie mam siły za bardzo, to czasem tęsknię do większego areału, żebym mogła poszaleć z sadzeniem roślin. Chłopaki będą się razem bawić i biegać na randki. Moi synowie trzymali sztamę i jeden drugiego krył, jak coś zbroili. :roll:

Obrazek

Małgosiu mój ogród malutki, oczko mogłoby co najwyżej w balii być. :;230 Poza tym piłka wnusiów stale lądowałaby w wodzie. Żurawie, jak ślimaki, pewnie za sprawą Karola będą wędrować po rabatch i trawniku. Antoś wyściskany od wszystkich cioć forumowych. ;:108

Obrazek

Marlenko podobały mi się żurawie, choć bardziej pasują do dużego ogrodu. ;:131 Gdzieś znajdą miejsce, albo stale będą przestawiane. Czas pokaże jak się wpiszą w ogród.

Obrazek

Olu ciepło, to deszcz byłby potrzebny naszym roślinom. Pewnie w długi weekend majowy, jak ludzie zaplanują wyjazdy, będzie padać. ;:224 Przekopałam pół ogrodu, to woda lała się z węża, albo z konewki.
Karol jeszcze nie bardzo rozumie co się dzieje w domu. Chociaż nas zaskoczył, gdy wszyscy byli zajęci, a mały płakał, to pobiegł go pogłaskać i próbował uciszać.

Obrazek

Aniu anabuko1 kwitnie tak dużo tulipanów, niestety już po 3-4 dniach są brzydkie, podsuszone. Dziś trochę spulchniłam niektórym glebę i podlałam, bo zwieszały kwiaty. ;:174

Obrazek

Ewelinko miło, że zaglądsz, masz tyle pracy. ;:196 Twoje łany tulipanów i hiacyntów robią niesamowite wrażenie.
Dzieciaczki to szczęście dla rodziców i radość dla dziadków, mają kogo rozpuszczać. Już zaplanowałam na jutro podlewanie, Karol ma wyjątkowe powinowactwo do wody. ;:306 Jak mu dam węża do ręki będę mogła coś zrobić na rabatach. :)

Obrazek

Kasiu dziękuję. ;:196 Może będzie tak grzeczny, jak Twój Filipek i też uda mi się przy nim pracować w ogrodzie. :) Bedą na zmianę przyjeżdżać, jak Antoś trochę podrośnie.
Kwitnie już jedna trzecia truskawek. Zdjęłam włókninę, żeby pszczoły mogły je zapylać.
Z poidełka największą radość ma Karol, co chwilę dolewa wody. ;:173

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dobra z Ciebie babcia, że tak wnuczki bawisz, ja nie mam takiej możliwości :(
Czasami człowiek chciałby odpocząć, dobrze że Em dużo pomaga :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11772
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Kasiu zostałam tak późno bacią, że cieszę się z każdego dnia spędzonego z Karolem. Żyjący dziadkowie moich dzieci nie interesowali się nimi. Teściowa nawet na ręce nie brała. Przyrzekłam sobie, że jeśli zdrowie dopisze, będę rozpieszczać wnuki. Staram się to robić rozsądnie. Wnusio uwielbia do nas przyjeżdzać. Ostatnio spał przez trzy dni. Nawet w nocy nie wołał mamo, tylko baba. Nie płacze za rodzicami, jak mu się wytłumaczy, dlaczego ich nie ma.
Jutro szczególnie się ucieszy, jak pozwolę bawić się wężem do podlewania. :)
M musi nawiązać kontakt z dzieckiem, a to tylko wtedy możliwe, jak się nim zajmuje. Masz dzięki temu chwilę wytchnienia, a M radość.
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

cyma2704 pisze:[
Obrazek
Soniu, co to za tulipan :?:
Dostałam taki w gratisie, niestety bez nazwy.
Trawy mi kiepsko przezimowały. Boję się o rozplenicę.
Co się robi z turzycami :?: Ja dziś przycięłam.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11772
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu to jeden z pierwszych tulipanów, który kupiłam do ogrodu w czasach gdy do nazw nie przywiązyywałam wagi. Próbowałam go zidentyfikować, ale nie udało się. Z 20 cebulek przez pięć lat mam około 80. Kwitnie niestrudzenie, zmienia kolor od ciemnoróżowego, do prawie jasnofioletowego.
Turzyce wszystkie ścinam, mam za dużo żeby wybierać pojedyncze brzydkie liście. Za dwa tygodnie będą ładne i przykryją ścinki.
Siewki rozplenic wyrzuciłam, większość przezimowała ładnie, ale już chętnych nie było. Zawsze kilka się znajdzie. :D
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne tulipanki, moje ulubione kwiatki, po prostu na wszystkie ich zdjęcia się tak cieszę ;:138
Ale się Karolkowi szykuje miły dzień, zabawa z wężem i konewką to po prostu super atrakcja ;:215 Ja też czasem pozwalam, tylko muszę potem przebierać dziecko ;)
Strasznie miło czytać, że taka z Was rodzina, że się tak trzymacie razem i pomagacie sobie no i że wszyscy dziadkowie rozpieszczają dzieci. Dzieciom się to od dziadków należy, w końcu rodzice muszą wychowywać, to dziadkowie mogą rozpieszczać do woli :)
Soniu, masz jakiś pomysł, czemu moje Carexy zamiast rozrosnąć się w ładną kępę, puszczają jakieś tyci rozety po bokach i kwitną i ciągle wyglądają biednie?
Mam taką https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... T6zHgU8ZEf liście variegata- nie dość, ze po zimie wygląda marnie, to poszło wszystko w kłosy (już je ścięłam) i nic nie przyrasta, z roku na rok jest coraz biedniejsza, tylko próbuje zdobywać rabatę i idzie gdzieś w świat ;:173
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11772
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Agnieszko to chyba Ice Dance. Teraz właśnie kwitnie. U mnie buduje duże kępy, właśnie porozdzielałam i zrobiłam kolejną obwódkę. ;:306 Moja ścięta bardzo nisko, zimą prawie wszystkie liście zmarzły. Niestety rozchodzi się rozłogami, taki jej urok. Możesz sprzedawać sadzonki, jest tego sporo. :D Tu akurat sfotografowałam najładniejszą.

Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Buziaki dla najmłodszego członka rodziny :D
Ależ masz pięknie ;:oj W tamtym roku spodobały mi się u ciebie tulipany Claudia, spotkałam takie w biedronce, więc wzięłam, okazały się inne... Na szczęście też ładne :lol:
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu przepięknie. Te tulipanki - cudo.. Tyle odmian , gatunków. Pełne, strzępiaste, dwukolorowe. Mała Holandia :D Ja też ostatnio miałam dwie ogrodniczki . Córki kuzynki , Najbardziej kochają podlewać . Owszem ochlapane były od stóp do głów,a le nie zadeptały cioci Oli żadnej roślinki :D Soniu to dla Ciebie ;:167
[img]https://image%20s84.fotosik.pl/1048/ae2fbc215bc7db98med.jpg[/img]
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”