Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, kolorowo i wesoło zrobiło się na Twoich rabatkach ;:215 Dwubarwny tulipan na medal :D Widziałam, że masz tez sporo narcyzów. Ciekawa jestem co o nich sądzisz? Może masz jakiś tajny sposób, żeby kwitły dłużej niż 1 rok? :evil:
Gratuluję pierwszego pączka róży ;:180 Moje aż takie wyrywne nie są ;:185
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1022
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bazylowo

Post »

Niesamowite odmiany tulipanów ;:oj , piękne jak cała reszta. Profesjonalnie zaplanowany ogród. ;:333
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Zauroczyły mnie Twoje tulipany, ;:63 Beatko, a zadziwił mnie ten dwukolorowy. :roll: ;:333
Działeczka pięknieje w miarę zakwitania coraz to nowych roślinek. ;:215
Jest ślicznie, będzie jeszcze ładniej, czego z całego ;:167 Ci życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witam Wszystkich Szanownych Gości ;:4

Dziękuję za odwiedziny i jest mi bardzo miło, że dostrzegacie potencjał i moje starania.
Bo to podwójnie cieszy - raz, że robię to dla siebie, swojej satysfakcji a dwa, że przy okazji to co robię i efekty tego przynoszą radość nie tylko mnie.
Aaa, jest i trzeci powód radości z mojej działeczki - FO i wspaniali ludzie, których tu spotykam ;:108

Pozwólcie jednak, że dzisiaj wstawię tylko kilka fotek celem uaktualnienia, bo ta wiosna tak pędzi, że za chwilę będą one tylko wspomnieniem, a nie relacją na żywo :lol: , a na wszystkie posty odpowiem innym razem ;:168

Uważam, że trzmielina ma teraz swoje pięć minut - uwielbiam jej tę soczystą, nieco seledynowo-cytrynową zieleń
Obrazek

Miks czekoladowego berberysu i jaskrawej trzmieliny jest fascynujący, niestety zdjęcie nie oddaje tego tak dokładnie

Obrazek

Końcówka kwitnienia tulipków wzdłuż alejki

Obrazek

Doniczkowo i bratkowo

Obrazek

Obrazek

Moje młode berberysy posadzone dla koloru

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden z ostatnich narcyzków, w rzeczywistości o średnicy może ze 3 cm.

Obrazek

Coś z fauny
Obrazek

I zdjęcie tylko dla dorosłych ;:306
Obrazek

Jako dzieci zawsze gdy kwitły bzy szukaliśmy w nich szczęścia, czyli kwiatków z nieparzystą liczbą płatków. Takie znalezione szczęście w zależności od wersji trzeba było zjeść lub wrzucić za koszulę :lol: Co prawda już dziś nie zjadam kwiatków, ale szukanie mi pozostało, w myśl zasady - nie zaszkodzi, a może pomoże ;:306
Dlatego na dobranoc dzieląc się z Wami swoim szczęściem życzę udanego piątku ;:168
Obrazek

Dobranoc :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatka,cudowna wiosna i ciebie. Te zdjęcia cieszą oko. Tyle serca w każdym kwiatku i krzaczku. Widno,że robisz to z miłością.
Pozdrawiam Ekaterina
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11715
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko gratuluję pierwszego pączka różanego ;:215 Z tego co pamiętam na Gertrude Jekylle można się spodziewać szybciej oraz na Comte de Chambord.Weekend ma być ciepły,to roślinki jeszcze bardziej przyspieszą.
Dziękuję za odrobinę szczęścia :wit
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, faktycznie wiosna pędzi na całego i nasza roślinność się przegania :) Trzmielina teraz ma swoje pięć minut :) ja swoja musiałem okiełznać i podciąć bo tak się rozrastała szybko hehe :) Berberysy iście piękne jak cala reszta, naprawdę dają intensywne barwy na rabatach :)
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bazylowo

Post »

Masz tych krzewów i krzewinek. Osobiście nienawidzę zapachu kwitnącego berberysu ;:219
U mnie tez trzmielina się zażółciła i pnie się po płocie. Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Też lubię trzmielinę o tej porze mam ja przeplataną bukszpanami.Z Berberysem wygląda cudnie, ja dla swojego berberysa mam żółtego tylko ,że jeszcze mały krzaczek .Jednak już tworzą śliczny duet .Oby szczęście Cię nie opuszczało. Beatko fajny klonik przy bratkach
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko a ja szukam i zjadam :;230 Czym skorupka za młodu.... ;:306
Narcyzik to pojedynczy :?: bo ja podobne mam kilka na gałązce :D Bardzo kubie berberysy i mam ich kilka odmian a w dodatku tworzą mi się nowe siewki kundelki ;:215 Biedronki niech się mnożą bo to nasze Bożekrówki. Miłego weekendu Beatko ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witajcie Moi Drodzy Goście ;:4

Niedoczas to teraz chyba moje drugie imię :lol: Dobrze, że mamy mobilny internet i mogę chociaż podglądać w niewielkich chwilach wolnych Wasze cudne wątki, które teraz nabrały wiosennego tempa :) ale prawdę mówiąc wolę oglądać zdjęcia na kompie niż w telefonie.
Ale niezapominajka o Was:
Obrazek

Dzisiaj cały dzień spędziliśmy na działce, było super najpierw przyjemna praca, a potem rodzinne grillowanie
A do tego wielka niespodzianka wieczorem, po powrocie do domu - powojnik Rhapsody rozwinął pąk:

Obrazek

Monia mnie też zachwycają te pełne tulipany jednak mi przypominają bardziej piwonie.
Berberysy bardzo mi się podobają jednak zgadzam się z Tobą ich zapach jest delikatnie mówiąc trudny do zniesienia. Te młode to jeszcze nie maja tyle kwiatów, ale ten poplątany z trzmieliną w podwójnej liczbie (po każdej stronie ścieżki) nieźle zapodaje. Na szczęście chociaż owadom to nie przeszkadza, a odległość ich od altany jest na tyle bezpieczna, że zapach nie dociera.

Pozdrawiam serdecznie ;:196

Mój drugi klon palmowy, dla odmiany rośnie w donicy - zimę przeczekał zadołowany i owinięty kilkuwarstwową agrowłókniną zimową 50.
Obrazek

Aniu dziękuję za miłe słowa. Ja też nie jestem powojnikowym ekspertem, dużo jednak dało/daje mi odwiedzanie strony http://www.clematis.com.pl/pl/clematis . Jak już chyba pisałam, jeżeli masz dużo miejsca, to czy nie warto zastanowić się także nad innymi pnącymi

Ślę pozdrowionka ;:196

Jeszcze raz moja dzisiejsza niespodzianka
Obrazek

Seba miło Cię widzieć, szkoda, że zamknąłeś wątek - mam nadzieję, że tylko czasowo, jednak to doskonale rozumiem. Życzę powodzenia i trzymam kciuki
Dziękuję za miłe słowa
Już od kilku ładnych lat w tym czasie jeżdżę na konferencje w to miejsce, ale nie zawsze udawało mi się trafić w ten kulminacyjny moment kwitnienia. Na szczęście teraz się udało. Na zdjęciu nie widać, ale obok jest jeszcze jedna, taka w kolorze fioletu - jednak jeszcze wtedy nie kwitła.

Pozdrawiam :wit

Mój ostrokrzew zakwitł:

Obrazek

Jadziu dziękuję za miłe słowa, ten dwukolorowy tulipan też mnie zachwycił, rabatka już dziś bardziej zaawansowana, powojniki posadzone, małe co nieco jeszcze też. Ja już muszę niestety podlewać moje roślinki, bo na tym piachu i patelni mają za sucho. Mnie też wypadło trochę tulipanów, niektóre narcyzy z zeszłego sezonu 2016/17. Przykro, że Twoje lilijki nie przetrzymały tej zimy, moje wydają się nieźle pozbierane. Dziś ukatrupiłam kolejną/kolejnego poskrzypkę/a, jak toto uwidziałam, to go gołymi ręcyma utłukłam
Jadziu dziękuję za życzenia szczęścia, bo to zawsze się przydaje i Tobie tego także życzę ;:196

A to jedna z moich lilijek w czosnkach:

Obrazek

Marysiu Ten narcyzik jest pojedynczy, to nasadzenie z sezonu 16/17; mnie się też podobają berberysy, jednak jak już pisałam Moni, ich zapach mi nie odpowiada. Ale nie jest na tyle uciążliwy, żebym myślała o ich pozbyciu się z ogrodu, a do tego berberysy widzę, że są oblatywane przez owady dość obficie.
Też nie mam nic przeciwko mnożeniu się naszych biedroneczek, chociaż nie wiem, czy te na zdjęciu to nie jakiś import, bo z pewnością nie są to nasze siedmiokropki.

Marysiu dziękuję za miłe słowa i życzenia kwietniowego deszczyku, ale jak na razie muszę pozostać przy nawadnianiu na własny rachunek
Tobie także przesyłam pozdrowienia i ;:196 Miłego tygodnia

Obrazek
Żeby nie było krople na tulipku to moja robota :wink:

Izo szkoda, że i u Ciebie utrapienie z dziadami, jak mnie to denerwuje :evil: Tym bardziej przykro jeżeli to sąsiad tak Ci umila życie.
Dziękuję za miłe słowa i zapraszam, zapraszam
Co do róż, to też niestety coś mi wpiernicza listki. Znalazłam na kilku objedzonych listkach takie małe gąsieniczki - oczywiście ich żywot się kończy w momencie gdy je zauważę, nie ma innej opcji. Mszyce spotkałam jak na razie tylko na jednym pączusiu, zaraz je usunęłam, ale nie ma złudzeń pewno będę się też z nimi użerać. A do tego mrówek u mnie jakieś zatrzęsienie, a wiadomo mszyce i mrówki chodzą w parze niestety.

Nowa rabata już ma pierwsze nasadzenia - znalazła tam miejsce przede wszystkim większość powojników, ale i kilka innych roślinek. Oczywiście to nie koniec - prace nadal będą trwać.

Pozdrawiam serdecznie ;:168

Obrazek

Bea co do tych plastikowych obrzeży to ja nie jestem za bardzo za nimi, wolę naturalne. Jest to jednak kompromis, przynajmniej czasowy. Fakt, faktem, są one bardzo praktyczne, a do tego łatwe w zakładaniu i formowaniu. Mój Pan M sobie je chwali, bo wygodne w koszeniu. No, w podkaszaniu już nie tak bardzo, bo podkaszarką rozwalił mi już kilka oczek.
Jeżeli chodzi o włókninę, to faktycznie jej nie będę zakładać, w to miejsce zostanie wysypana kora. Włóknina może i zatrzymuje wilgoć, powstrzymuje wzrost chwastów, ale to, co ja zaobserwowała u siebie to: pod włókniną rośliny płytko się korzeniące tworzą wręcz goły system korzeniowy (tak mam na przykład z wierzbą japońską - jak odkryję włókninę, to korzenie są na wierzchu) oraz są siedliskiem ślimaków, ich jaj i mrówek. A do tego jest trochę kłopot w nasadzeniach, bo chcąc coś wsadzić trzeba nacinać, a jak jest to roślina krzewiąca się to jest niepraktyczne, no chyba że chcemy ograniczyć rozrost. Ale myślę, że są i zwolennicy tego sposobu ściółkowania. Ja się sukcesywnie, po kawałku raczej tego pozbywam.

Pozdrawiam ;:196

Obrazek

Elu dziękuję pięknie za tyle komplementów, ja też podziwiam Twoje włości i z miłą chęcią bywam u Ciebie
Życzę udanego tygodnia ;:196

Obrazek
Jak dobrze mieć sąsiada, co krzaki bzu posiada :wink:

sauromatum witam w moich bazylowych progach. Dziękuję za miłe słowa i zapraszam.
A na przywitanie coś z mojego balkonu, mam nadzieję, że lubisz bratki:

Obrazek

Elwi miło, że wpadłaś. Narcyzy lubię, jednak nie mam jeszcze z nimi długiego doświadczenia. Te z sezonu 16/17 niektóre przetrwały, a niektóre wypadły. Na jesieni dosadziłam sporo. Wydaje mi się jednak, że białe są trochę trwalsze niż żółte. Te małe żółciutkie Tete a Tete, faktycznie są niziutkie i u mnie krótko kwitły. Niestety nie mam żadnego ani tajnego, ani oficjalnego sposobu na ich trwałość dłuższą niż 1 rok i to bez wykopywania, bo teraz cebule można kupić już w niewielkiej cenie. No chyba, że chodzi o jakieś szczególne odmiany, ale to nie mój poziom referencyjności :lol:
Dwubarwny tulipan faktycznie mi się udał - taki psikus jak napisała Jadzia.

Pozdrawiam ;:196

Obrazek

ed04 dzięki za komplementy. Faktycznie trochę tych odmian tulipanów się uzbierało, ale muszę się przyznać, że niezbyt przywiązuję wagę do ich nazw, raczej kieruję się doznaniami wzrokowymi, a tych faktycznie w tym roku miałam z ich strony sporo. Zachwyciły mnie wszystkie, a szczególnie te liliokształtne białe oraz pełne, które były w swoim kształcie a i wielkości podobne do piwonii.

Pozdrawiam :wit

Obrazek

Lucynko Dziękuję za odwiedziny i tyle miłych słów, ja także byłam u Ciebie i widzę, że jest coraz bardziej wiosennie.
Ten dwukolorowy tulipan to faktycznie fajny wybryk i mnie urzekł swoją urodą i oryginalnością.
Dzisiaj zrobiliśmy z M kolejny etap zmiany na działce, ale o tym następnym razem, bo już jest dość późno.

Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego ;:196

Ekaterina pięknie dziękuję za miłe słowa i zapraszam w odwiedzinki

Obrazek

Aniu - Annes 77 moja AUSkat ma wiele pączusiów, a jeden to nawet szykuje się do rozwinięcia, bo widziałam dzisiaj, że już minimalnie pękła zielona osłonka. Sympatie i Flammentanz także pokazały pączki, a i Gizelka ma malutkie, reszta w powijakach. Najbardziej ucierpiała moja Frezja - ścięłam całą, jeszcze ją potrzymam, ale nie wiem, czy coś z niej będzie.

Pozdrawiam i ;:196

Obrazek

Mariusz przy alejce my także musieliśmy przyciąć trzmielinę, bo niedługo byśmy nie mogli przejść, na klombie jeszcze jej daję trochę wolności, ale potem pójdzie do fryzjera .

Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam

Obrazek

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za odwiedziny i życzę udanego tygodnia

Obrazek

Dobranoc
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bazylowo

Post »

To Cię powojniczek miło zaskoczył ;:oj, pięny ma kolor Miałam taki wczesny, ale niestety nie przeżył.
Pączusie na różach już zaczynają pękać? W maju moje różyczki dopiero tworzą listki, o pączkach jeszcze nie marzą. Może te pnące szybciej coś pokażą, bo przezimowały wyjątkowo dobrze.
Niezwykłe miałaś tulipany, szczególnie ten dwubkolorowy rzuca się w oczy ;:138
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko podziwiam tulipany, ja mam parę odmian i nawet te odmianowe upodobniły się do zwykłych. Przestałam na jakiś czas kupować...może kiedyś? Klonik wsadzisz do gruntu? czy jest taki wrażliwy, że musisz go okrywać co roku czy tylko tą jedna zimę? Ja tez robię sztuczne kropelki ale zaklinam gdzie się da żeby nam z nieba podlało :D
No to jeszcze jedno pytanie :D Powojnik rośnie w domu dlaczego nie na działce?
Za oknem lato ciepło i słonecznie więc życzę Ci miłego wypoczynku i dalej tego deszczu w nocy ;:306 ;:196 ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”