Mały Ogródek cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu, Twoje rabaty zaprzeczają twierdzeniom, że masz bagno
Oby tak dalej
Rewelacyjne róże, które chyba własnie dzięki tym podniesonym rabatom mają się dobrze, bo nie siedzą w wodzie, ale korzonki mają do niej łatwy dostęp.
Zamierzam kupic Crocus Rose, ale nie przypuszczałam, że z niego taki olbrzym
A ja miałam zamiar posadzić go na przodzie rabaty
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu, jak nie wybierzesz, z pewnością będzie pięknie. Ta propozycja z pomarańczami to była tylko taka luźna, ale ciekawa jestem, jak by to wyszło. Czasem takie odważne połączenia dają naprawdę świetny efekt. Najbezpieczniej będzie z jakąś budyniówką, tudzież jak koleżanki sugerują z clematisem - kobaltowym lub purpurowym... do tego ostróżka w podobnych odcieniach.

Piękne iryski, najpiękniejszy dla mnie to oczywiście ten niebieściuchny - uwielbiam wszelkie niebieskości ;:oj
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2567
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Uff Jolu mam i ciebie z twoim pięknym różanym królestwem :D
Ja tak się zastanawiam co ty robisz,że twoje róże tak pięknie rosną i kwitną.Widoki masz cudne a zapach pewnie przyciąga wszystkich.
Ja mam prośbę o podpowiedź,kiedy róże się pryska tym miedzianem i kiedy zacząć je nawozić i czym najlepiej.Teraz dokupiłam 13 róż (nazw nie pamiętam ) bo jak tak oglądam te wasze różane królestwa to jestem w nich z roku na rok coraz bardziej zakochana.
Uwielbiam te twoje zdjęcia,pięknie zrobione przepięknego raju :)
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witam i pozdrawiam wszystkich wiosennie,

Tegoroczna wiosna nie napawa mnie entuzjazmem i optymizmem, jak to za zwyczaj w tym czasie bywało.
Po zeszłorocznych powodziach nie spodziewałam się rewelacyjnych wczesnowiosennych kwiatów. Po cichu liczyłam na fart lub trochę szczęścia. Jednakże cud się nie wydarzył. Kwitnie znikoma ilość narcyzów, troszkę prymuli, kilka tulipanków. Pięknie przetrwały jedynie liliowce.
Musiałam usunąć 7 róż, w tym z wielkim żalem Burgundy Ice i Pettitcoat. Nie wypuściły pąków, obumarły.
O dziwo irysy nie najgorzej przetrwały.

Beciu0088- nigdy nie pryskałam róż miedzianem, nie wiem nawet co to jest. Nawożę róże i inne kwiaty obornikiem granulowanym. Sypię granulki wiosną i potem drugi raz latem, w lipcu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Oczuś i Kicek obecne i zadowolone.
Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu,
jest fantastycznie :)
No i najważniejsze - są Twoje wierne kotki.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Dzięki Madziugos,

To fakt, kotki są największą radością mojego ogrodu.
Zakwitną zaraz irysy, azalie, róże, liliowce, będzie kolorowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4275
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Też uważam, że jest całkiem kolorowo. ;:108 U mnie wymarzło dużo roślin i to krzewów. Straciłam wszystkie niskie jałowce i wrzosy. ;:145
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Gdyby moje róże miały tyle wilgoci rosły i kwitłyby o niebo lepiej .Niestety muszę być zadowolona z tego co mam .Szkoda różyczek mnie dr Jamain przy pergoli też coś niedomaga po mimo ,ze ma wszystko co mu potrzeba .Dobrze ,ze chociaż drugi cudownie zakwitnie .Kocie zadowolone roslinki również cudne prymulki im podoba sie taka wilgoć moje widocznie mają zbyt sucho ,że słabo kwitną to samo z narcyzami zakwitły raptem 2 szt a tak je podlewam .Niestety po zimie zniknęło sporo lilii wszystkie sadzone jesienią tulipany również wyciągałam jeden koszyczek po drugim ze zgniłymi cebulami ;:222 Jolu działeczka ozywa i za chwilkę będzie kolorowo
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jak zakwitnie wszystko to będzie dopiero. Teraz zresztą też tych kwitnień masz dużo. Chociaż jak wiesz co sadziłaś to bardziej widzisz straty. Dobrze, że kociaki mają się dobrze :D
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Podobno maj jest pieśnią pochwalną ogrodu, a kwiecień wygrywa jej pierwsze dźwięki.
Kwiecień przychodzi szaro-bury, mokry, błotnisty, a odchodzi kolorowy, wystrojony jak panna na bal.

Aniu - Lady-r

Mimo wielkich strat w narcyzach, tulipanach i innych roślinach kwietniowy ogród napawa optymizmem.
Ostatnie słoneczne i ciepłe dni przyspieszyły wegetację. Jest świeżo, zielono, kolorowo.

Jadziu JAKUCH
Nadmiar wilgoci dla róż też nie jest dobry. Nie wyglądają w tym roku rewelacyjnie. Nazbyt mnie to nie martwi. Co będzie, to będzie.
Moje lilie także wyginęły. Tulipany występują w szczątkowych ilościach. No trudno i z kilku mozna się cieszyć.

Lemonko,
kwiecień rozpoczyna sezon narcyzami, prymulami. W maju będą irysy i azalie. Zawsze coś pięknego można znaleźć w naszych ogrodach.
Niestety chwasty także wyczuły wiosnę i ruszyły do ataku z całą mocą.

Kilka fotek z ostatniego dnia kwietnia.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Liliowce zachwycą dopiero w lipcu.
Obrazek

Nie mam pojęcia jak szafirki mogły wyrosnąć w irysach.
Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Niektóre tulipany jak piwonie :D Pamiętam łany liliowców u Ciebie. Jest pięknie a będzie jeszcze piękniej ;:3
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Kwitnie znikoma ilość narcyzów, troszkę prymuli, kilka tulipanków.
Joleczko, Ty przynajmniej możesz powiedzieć, że to z powodu powodzi, ja nie ;:185 A narcyzy praktycznie wszystkie "diabli wzięli". Chciałam mieć takie łany narcyzowe jak u Ciebie, ale nigdy mi się nie udało, a to co zasadziłam okazało się jednoroczne. W tym roku miałam już praktycznie same liście :evil: W przyszłym pewnie nawet liści nie będzie. Za to tulipany mi w większości przetrwały bez wykopywania :D
Mimo wszystko Jolu nie masz co narzekać, jestem pewna, że Twoje rozy i liliowce powalą wszystkich na kolana ;:180
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu faktycznie balowo i kolorowo u Ciebie było na koniec kwietnia, teraz to już pewnie paleta barw na całego :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”