Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Zablokowany
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, cóż za słodka buźka, Bravo skradł moje serce, no piękny (wiesz, ja mam bzika na punkcie psów, uwielbiam je). Ogrodzenie z tej zielonej siatki i u nas bywa, bo Solka mimo swoich prawie 8 lat lubi przebiec się po świeżych zagonach warzywnych :wink:
Tulipanów i tak dużo kwitnie. Ale ja czekam na nowość Austina -Jamesa.
A jak bruzdownica, nie atakuje jeszcze?
Fajnie, że masz już więcej światła dla róż. Znam ten ból, bo moi sąsiedzi mają trzy ogromne świerki, które co roku coraz bardziej zacieniają moje rabaty.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11715
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko masz nowego przyjaciela,ale on jest ładny ;:215 Na początku trochę popsoci jak to maluch,ale potem będziesz miała z niego pociechę.Raz się skaleczy to nie będzie wchodził na rabaty różane,tak było z moją Gabi ;:108
Jude mi zmarzł i nie chce za bardzo ruszyć,mam jeszcze trochę Asahi to go spróbuję pobudzić do życia.
Czekam na nowości Austina jak zaczną u Ciebie kwitnąć.U mnie nowością jest Princesse Anne i już doczekać się nie mogę na jej kwiaty ;:65

Miłego dnia ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Witaj Dorotko :wit . Fajnego masz urwisa ;:215 i na pewno jeszcze nie jedną szkodę wyrządzi ale takiemu to można wybaczyć ;:224 . Myślę, że z czasem doceni trudy pańci i oszczędzi rośliny ;:215 . Moja Cola już coraz lepiej porusza się po ogrodzie a uwierz mi mała nie jest :lol: . Zdarzy się, że swoim długim ogonem coś uszkodzi jak nadmiernie się cieszy ale ja przymykam na to oko :wink: . Z niecierpliwością czekam na różyce, które mają już sporo pąków a Twoje nowości zapowiadają się bardzo ciekawie ;:108 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, ale słodziak z Bravo! Nie dziwię się, że domownicy z Tobą na czele oszaleli na jego punkcie! A to spojrzenie... chyba szybko mu wybaczyłaś te tulipany :wink:
A co do róż, to ja też dojrzewam do wywalenia kilku i pewnie zrobię to na jesieni. Teraz znowu mi żal ;:124 Bo już odbiły, bo liście co inne "bo". Jedna na pewno wyleci jako pierwsza - pnąca przy tarasie - co roku choruje. Mam tego już dosyć, mało kwiatów, albo wcale, mało liści... ogólnie beznadziejna. Znowu wczesną wiosną mi żal było ;:223 a teraz patrzę na te badyle.
Zastawiam się tylko co kupić - pnąca, wytrzymująca i przeciąg i słońce do 13....
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Super psiaczek ten Bravo. ;:3 Słodziak.
Na szczęście mój Winchester Cathedral żyje, ale zakwitnie chyba na końcu. Generalnie wszystkie przeżyły, nawet te o których myślałam że z nich nic nie będzie, ale żyją :tan .
Pat Austin nawet wzięła się do roboty i całkiem nieźle wygląda. Przyrasta , nie powiem, nieźle. :heja
Z Summer Song jestem zadowolona, chociaż w zeszłym roku trochę chorowały, a jesienią były gołe, ale z kwiatami.
Wczoraj obsiadły je mszyce, ale pozbyłam się ich strzepując ręką. Mam nadzieję ,że więcej ich nie będzie. ;:185
Moje Tea Clipperki zaczynają od 60 cm i mają już dużo pączków, o wiele więcej niż w zeszłym roku. Nie narzekam na nie.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

No proszę, wyszło szydło z worka, a raczej Bravo ;:306
Rozumiem Cię Kochana doskonale, bo ja też już mam małego gościa. Co prawda nie buszuje po ogrodzie, ale wymaga ciągłej opieki. Dawno temu miałam małe zwierzęta i zapomniałam jak to jest. A jest jak... z dzieckiem ;:108 Spanie, kwilenie po obudzeniu, jeść, kupka, zabawa i cała kolejka od początku ;:170 Moja nie lubi być sama, od razu głośno protestuje. Ale frajdy jest co niemiara ;:167
Bravo się w końcu ustatkuje, a róże będzie omijał z daleka, jak kiedyś trafi na kolec. Takie życie - najlepiej się uczy przez doświadczenie (przede wszystkim własne).
Wiesz, jakoś nie chce mi się wierzyć, że Twoje róże znów nie powalą wszystkich na kolana ;:185 Narzekasz, a potem... łał i czapki z głów ;:180 Mill on the Floss marnie Ci rośnie? Hm... ciekawa jestem co rozumiesz przez marnie :wink: Marny to jest mój Charles Darwin ;:145 Ma jak dotąd dwa listki. Versigny nic kompletnie nie puściła :( Myślisz, że jeszcze coś z niej będzie czy raczej na kompost?
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, taki mały ,jeden piesek grzeczny aniołek :) Ja miałam 8 sztuk takich niedźwiadków, to sobie wyobraź .Akurat wypadło na wiosnę
, że mogły już biegać po podwórku :) Dwa zostały u mnie, skończyły rok, są w miarę ogarnięte, wiedzą, że nie wolno łapy na rabaty wsadzać :) Ale kosztowało mnie to sporo nauki.
Wszystkie róże mi pięknie przezimowały ...i dużo mam nowych, czekam niecierpliwie na kwitnięcie ;:167

Pozdrawiam Dorotko, bądź konsekwentna dla Bravo, dużo mu tłumacz, psy słuchają i rozumieją człowieka.
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Witaj Dorotko!

Widzę, że Bravo jak dziecko absorbuje cały Twój czas. Ja właśnie z powodu szkód, braku czasu i królujących wszędzie kotów mam dorosłego psa ze schroniska, sprawdzonego na " miłość do kotów".

Tracę urok obserwowania jak taki szczeniak dorasta i broi ale mam ten komfort, że wiele strat nie mam.

Proszę napisz jaki szeroki i wysoki masz murek dla różanki, czy jest on sztucznie wzniesiony, czy miałaś nierówność terenu?
Marta
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko , oj to dzieje się u Ciebie , ale to dobrze , czasami potrzebna jest nowa energia w rodzinie , a zwierze zawsze daje dużo radości , a jak zamerda ogonem , to powoduje uśmiech i rozbraja wszystkich w koło .Co do róż to te , które dawały sobie dobrze radę w zeszłym sezonie , to i nieźle przezimowały , marudery jak First , Jubile są do kasacji i jeszcze jakieś chorowitki też .Posadziłam 2 nowe Boscobel i zobaczymy jak dadzą sobie radzą .Pozdrawiam i cierpliwości życzę . ;:167
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Hej Dorotko:wit
Zerknij w wolnej chwili do działu chorób , może mi pomożesz, bo u mnie coś dzieje się z różami. Może też któraś z dziewczyn pomoże?
viewtopic.php?f=41&t=93308&start=322
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko miałam pytać - czy Bravo to Gończy polski ??
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017,2018

Post »

Witajcie! :wit

Na Wasze wpisy odpowiem trochę później, bo najpierw chciałam pokazać pierwszą w tym nowym sezonie różę :D Jestem zachwycona, że to właśnie ona zakwitła jako pierwsza ;:138

Obrazek

Obrazek


Sezon 2018 uważam za otwarty ;:215
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2706
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017,2018

Post »

Piękna!! :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”