Różyczki u Ewki cz. IV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1022
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Pięknie u Ciebie w ogrodzie. QE masz imponujących rozmiarów, moja też jest tak wysoka, ale tak ładnie się nie rozrasta.
Powojnik w arboretum powala :shock:
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewcia Niezapominajki to są kwiatki z bajki :) w ubiegłym roku miałam posiane, a w tym roku jedna kępka się ostała ;:131 W Wojsławicach byłam kilka lat wstecz ... ależ wszystko co pokazujesz się rozrosło ;:oj Piękne widoki ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewo a co sądzisz o Pashminie? słyszałam o niej różne zdania. Podoba mi się tylko nie wiem gdzie bym ją wsadziła? ;:224
A Twoje Abrahamy jak daleko rosną od siebie?
Pokazujesz śliczne zdjęcia różanego ogrodu. ;:108 :tan
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
x-ja-a

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

No jak ślicznie masz już uporządkowane i czekające na Bathshebę :D Będzie hitem forum ta róża, widzę. Mam nadzieję, że będzie u nas wszystkich rosła tak jak u "odkrywczyń" tej odmiany czyli Majki i Dorotki. Piękne te Wojsławice, ale ja jednak wolę zdjęcia z naszych osobistych ogrodów, w których czuję tę rękę, która sadziła każdą roślinkę. Dzisiaj widziałam Queen Elizabeth, ale nie kupiłam. Mam coraz mniej miejsca i każdą różę muszę oglądać pięćdziesiąt razy i kolejne pięćdziesiąt się upewniać, że to jest na pewno TA.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Jadziu - kwieciaka jeszcze nie zauważyłam. Natomist jakieś czerwone owady zjadają mi lilie. W jednej było ich kilka. Ręcznie się ich pozbyłam jednego dnia, ale następnego znów żerowały. Wcześniej nie miałamproblemu tego typu. U mamy w ogródku też się na nie natknęłam. Pączków mam coraz więcej , choć oczywiście jeszcze nie na wszystkich. Wykopałam już 3 Glorie Dei, Pascali, Tineke, Mountbatteni 1 Ruffles. Wszystkie były marketówkami sadzonymi w 2016 r. Przypadek?
Kwitną nadal pięknie niezapominajki

Obrazek

Krysiu - nie udało mi się w weekend majowy odwiedzić ani arborettum w Kórniku ani Ogrodu Botanicznego. Porobiło się ze zdrowiem M. ;:185 i nie daliśmy rady. Pierwsze pączki są, ale tylko 1 na LO pokazał pączek. W sobotę na Bema kupiłam Rose de Resht i choć krzaczek ma niewielki znajduje się na nim kolorowy pączek. Ale że nie u mnie wyhodowany, to pewnie się nie liczy. Na szczęście z każdym dniem pączków jest coraz więcej. A więc czekamy. Zastanawiam się,czy Graham Thomas, który był cieniutki w ubiegły mroku, w tym roku się rozbudzi. Boję się o niego, bo on też z marketu.

Rose de Resht

Obrazek

Basiu - jeszcze przed tygodniem cieszyłam się na czekoladową wyprawę, teraz jednak mam problem i myśli krążą wokół choroby M. Kilka dni temu zdjagnozowano u niego tętniaka aorty. Oprócz tego są i inne niefajne rzeczy, ale ten tętniak jest zdecydowanie najgroźniejszy. Do tej pory najcięższe prace w ogrodzie wykonywał jak wiesz M., teraz nie mogą mu pozwolić na ciężkie prace. W weekend powolutku stawiał pergole pod róże pnące. Oto jak pięknie zrobił pergolepod: Burgund Rambler, Palais Royal, Dortmund, Giardinęi Constance Spry. Oprócz tejpierwszej, reszta to świeżynki tego i ubiegłoroczne, jeszcze malutkie ,więc ich niemal nie widać. Ale że rosną w jednym rzędzie, to mi zaufaj

Obrazek

Ed04 - nad Wartą ziemia nienajgorsza i kwiaty całkiem fajnie rosną.Pewnie, że chciałoby się , aby była jeszcze lepsza, ale narzekać nie mogę. No,może za dużo piachu. Teraz zbyt wiele kwiatów mi nie kwitnie, na szczęście ostał mi się jeden rododendron. Zazwyczaj kwitnie dwa razy do roku. Przyciąga i wabi nie tylko pszczoły, ale i inne oso- bąko i trzmielowate

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewo, zdrowia dla Emka, musi się oszczędzać. Te czerwone paskudy na liliach to poskrzypki, nie ma na nie zbytniej rady, tylko ręczne tępienie.
Też mam już kilka różyczek zapączkowanych. Najbardziej czekam na Eden Rose, posadzona w ubiegłym roku na wiosnę nie pokazała żadnego kwiatka, a teraz jest pierwsza, jeśli chodzi o wyrywność. Muszę dać coś różyczkom, bo bieleją im obrzeża listków, czegoś brak, mszyce niestety też już są.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuś- niezapominajki rosną jak chwast. M. stwierdził, że woli te maleńkie kwiatki niż zielsko. Chętnie wysłałabym Ci niezapominajki, ale obawiam się, że nie przetrzymałyby drogi. W tym roku rozsiały się też margaretki. Te drugie mogą fajnie wyglądać z różami. Nawet serduszka troszkę wybujała. Uwielbiam ten kształt kwiatów.

Obrazek

Obrazek

Irenko - Pashmina rosła u mnie cały rok w donicy,podobnie jak kilka innych róż. Niestety ona jedna nie dała rady. Ma co prawda dwa pędy, które wychodzą z jednego miejsca, są nawet nanich małe listeczki, ale u podstawy jest zbrązowiała, ni to zdrewniała ni przemarznięta. Na początku wiosny nic nie wskazywało, że padnie. Pozostałe doniczkowe już się doskonale rozrosły, mają bujne liście a nawet pączki. W sezonie specjalnie nie nie zauroczyła, ale żal mi będzie się ewentualniez nią rozstać.
Abrahamy są w dwu rzędach naprzemiennie rozmieszczone. Rosnąod siebieok. 70 cm, to duże krzaki. Wiem, że nie u wszystkich dobrze rosną, u mnie są fantastyczne. Zdecydowanie to jedne z najlepszych moich róż,nawet jak czasem zjadane są przez bruzdownicę.

Dla Ciebie złotlin

Obrazek

Obrazek

Jagno - mam nadzieję,że Batsheba nas nie zawiedzie. W końcu ją posadziłam i ... zmiana planów. Pierwotnie miała mieszkać wj ednym,potem w drugim miejscu na ogrodzie. Gdy zaczęliśmy stawiać pergole, okazało się, że Bathseba będzie musiała jednak być przesadzona. W głowie mam stary czeski film, w którym doktor Strosmajer ( jak się pisze to nazwisko?) powiedział do pielęgniarki: "Gdyby głupota umiałalatać,pani fruwałaby jak gołębica". No i czuję się,jak ta pielęgniarka. Pospieszyłam się z wsadzeniem róży, teraz muszę ją wykopać i przenieść o 1,5 m. W Poznaniu jest tak ciepło, że nowowsadzane róże okrywam parasolami, bo mimo podlewania - więdną. Wolę więc jej na razie nie ruszać. Z drugiej strony, im szybciej, tym lepiej.

Jeszcze kwitną, ale to już końcówka tulipany

Obrazek

Anido - właśnie M. wrócił od kardiochirurga. Operacja jest konieczna i to jak najszybciej ( tzn. jeszcze w tym roku). Na szczęście z dostaniem się do szpitala nie powinno być problemu.
Mszycęzobaczyłam 1 ( słownie: jedną sztukę!), pewnie więc wkrótce zjawi się ich więcej. Swoje róze podsypałam nawozem. Myślę, że warto daćim troszkę odżywki.

Jeszcze wiosenie




Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewciu życzę zdrówka dla Ema ;:168 Niezapominajkami się nie przejmuj... może z tego jedynaka coś się rozsieje, a jak nie to kupię nasionka i spróbuję sama je rozmnożyć... Śliczny ten biały rododendron, u mnie jest jedna azalia o żarówiastym kolorze... wygląda jak ognisko na rabacie zwie się Gibraltar ;:306 Dobrego tygodnia ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Witaj :wit . Piękna wiosna u Ciebie a pracę eMa proszę pochwalić ;:215 . Ja też potrzebuję tak długą pergolę ale będziemy robili z elementów kupnych bo niestety mój eM takich zdolności i chęci jak Twój nie ma ;:224 . Niedługo szykuje się pokaz róż ;:215 . U mnie wszystkie mocno cięte świetnie odbiły więc nie ma tego złego . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Już oczami wyobraźni widzę te ukwiecone pergole będą wyglądać zjawiskowo ;:303 dla Emka i zarazem życzenia zdróweczka dla niego .Ewuniu Twoje róże też zapączkowane, a niektóre pokazują kolorek, wiec szybko się zregenerowały.No tak nie zawsze marketowe róże są godne uwagi ,ale czasem nie można przejść obojętnie obok nich
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Pomyślnego leczenia dla męża Ewo! Pergolę zrobił piękną. Żeby mój tak chciał... :wink: U mnie za to niezapominajki duszą wszystko. :;230
Róże widziały, że z Tobą nie ma żartów i po krótkim cięciu ruszyły.
Serdeczności. :)
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Pergola pierwsza klasa ;:215 , róża będą miały piękną oprawę. Ewo, już niedługo będziemy podziwiać swoje panny. póki co masz śliczne tulipany i niezapominajki. Zestawienie śliczne. ;:173
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Piękne pergole ,ale będzie widok jak róże rozłożą na nich swoje ramionka ;:224 Zdrowia dla M. Niezapominajki to są kwiatki z bajki :lol: śliczne ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”