Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, tyle róż, powojników w pełnym rozkwicie! :roll: :roll: ;:303 Niesamowite! Wszak to jeszcze maj. ;:138 ;:138
Masz naprawdę kolorowo w ogrodzie, bogato, ślicznie! ;:433
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witam Wszystkich ;:4

Moniko, Aniu, Mariuszu, Lucynko miło Was widzieć w moim ogródeczku.

Dziękuję pięknie za słowa uznania pod kątem ogrodu i roślinek ;:180 to miód na ;:167 każdego ogrodnika, nawet takiego początkującego jak ja :D

Moniś, z tymi piwoniami to jest tak, że ładnie mi zakwitła ta jedna, a mam jeszcze dwie - czerwoną 'Karl Rosenfield' oraz jakąś żółtą z OBI. Ta czerwona chyba wcale w tym roku nie zakwitnie, a żółta ma dwa pączki, ale takie że szału nie ma.

Powojniki faktycznie startują, dziś pierwsze kwiaty rozwinął Rouge Cardinal, Solina już, już lada chwila też pokaże swoje wdzięki. Jednak najbardziej jak do tej pory zachwyca mnie Isago - nie dość, że pięknie kwitnie, to jeszcze jak na takiego młodziaka to obficie. Wyjątkowe są też Vyvyan Pennell , Veronica's Choice, Chalcedony - tyle tylko, że mają po dwa badylki. Ale nie narzekam, bo wiem, że to kapryśne bestie. Tak więc cieszę się, że chociaż w tym roku pokazały mi swój urok.
Larwy biedronki uwielbiają się wygrzewać (a może co innego one tam robią, czy ja wiem ;:131 ) na kłosach kostrzewy sinej - oczywiście ku mojej wielkiej radości.

Motylek należy do modraszkowatych. Na zdjęciu jest Pan Modraszek adonis (Lysandra bellargus, Polyommatus bellargus)

A dla Wszystkich kilka aktualnych zdjęć - naprawdę najchętniej bym na tej mojej działeczce siedziała całe dnie, bo teraz z każdą chwilą coś się zmienia i mi szkoda, że tam kwitną roślinki, a ja nie mogę na nie patrzeć ;:145

Zakwitły maki wschodnie - czerwony, samosiejka z zeszłego roku, sama nie wiem skąd się wziął na moim poletku doświadczalnym. Biały to już moja robota, ciepnęłam nieco nasion w zeszłym roku na rabatkę i okazuje się, że część wzeszła, a nawet zakwitła lub zakwitnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Rouge Cardinal zaczyna pokaz

Obrazek

Obrazek

Veronica's Choice

Obrazek

Vycyan P.

Obrazek

Obrazek

Moja Shirley T.
Obrazek

Obrazek

Flammentanz
Obrazek
zapączkowana obficie
Obrazek

Sympatia
Obrazek

Obrazek

Goldstern

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I inne takie tam, które też mi się podobają:
Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sezon grzybowy rozpoczęty i to jakim okazem - ze srebrno-złotą skórką - takie dziwo
Obrazek

Życzę Wszystkim miłych snów :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8924
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bazylowo

Post »

Beatko masz mnóstwo pięknych roślin ;:oj Widzę, że lubisz powojniki o pełnych kwiatach. Na "Isago" mam chęć od dawna. Jak Ci się spisuje? Natomiast " Vyvyan Pennell" kiedyś miałam, ale bardzo krótko. Ciekawa jestem na jakim stanowisku u Ciebie rośnie, że ma taki kolor. Moja była raczej niebieska.
Bardzo się cieszę, że dałaś się namówić na własny wątek ;:196 Jest co podziwiać i można czerpać inspiracje.
Kiedyś byłam ( kilkanaście lat temu ) w Kudowie, ale tego ogrodnika tam jeszcze nie było. Jest świetny. Chętnie zrobiłabym sobie z nim zdjęcie :wink:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17065
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Biała piwonia cudo. ;:173
Kolejne przepiękne clemki.
I rozyce slicznosci. widać że zdrowo rosną.
Isago dalej się nim zachwycam. ;:173
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Izo dziękuję za miłe słowa ;:168 , Isago jak do tej pory najlepiej się ma ze wszystkich posadzonych wiosną zeszłego roku wcześnie kwitnących. Fajnie się poplątał w różanym krzewie, ma kilkanaście kwiatów i jest wręcz uroczy. Ma takie cudne płatki, jędrne, połyskujące jak włoska beza, o białym, ciepłym zabarwieniu. Vyvyan P. faktycznie jest taką mieszanką niebieskiego z fioletowym jak na zdjęciach. Gdy go zamawiałam liczyłam na czysto niebieski, ale ten też mi się podoba. Być może jego wybarwienie zależy od odczynu gleby, który u mnie w miejscu, gdzie rośnie raczej jest zasadowy. Ale zarówno Vyvyan P. jak i Chalcedony, Veronica's Choice obdarowały mnie pojedynczymi kwiatami i mają po dwa badylki. Nie mniej jednak wszystkie przecudnej urody (kwiaty, nie badylki oczywiście :lol: ). Na wiosnę dostały po garści nawozu do powojników i podlałam je roztworem nadmanganianu potasu. Bałam się, że je ukatrupię, ale jak widać przeżyły i są w niezłej formie. ale czy uchroni je to całkowicie przed uwiądem to się okaże ;:131

Aniu dziękuję ;:168 . Isago i ja się zachwycam, bo jest piękny. A do tego najbardziej się rozrósł z wszystkich wcześnie kwitnących. Jak będzie dalej to zobaczymy, ale teraz się cieszę tym, co mam :tan

Izo, Aniu życzę miłego wieczoru i niech w Was wygra jedynie słuszna decyzja co do posiadania tego clemka :wink: ;:196

Pozdrawiam też Wszystkich niewidocznych Gości :wit

A na miły wieczór kilka dzisiejszych fotek:
Rzeczony Isago w promieniach zachodzącego słońca

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Także Veronica's Choice w słonecznym blasku

Obrazek

Obrazek

oraz Chalcedony, który wybarwił się prawie całkowicie na biało

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mak wschodni
Obrazek

Obrazek

Penstemon pokazał swoje kwiatuszki
Obrazek

Facelia także

Obrazek

Czarnuszka stoi w blokach startowych

Obrazek

Moja Redova rozwinęła przecudnej urody kwiatuszek

Obrazek

Gizelka też wystartowała

Obrazek

Goldstern
Obrazek

A na dobranoc jeszcze raz piękna moja Shirley T.

Obrazek

Obrazek

:wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Bazylowo

Post »

Witaj Beatko,cudowne te białe i jasne powojniki,urzekły mnie bardzo i chyba coś muszę wymyślić ,żeby je gdzieś usadowić,róż tyle u Ciebie zakwitło,że nie do wiary,ogród kolorowy i bajkowy ,a piwonia podbiła moje serce ,bo to one są moimi milusińskimi i moją miłością ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42160
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

No to nareszcie się przyznałaś Kochana Beatko że ogródek podgrzewasz, ale warto dla tych spektakularnych efektów ;:196 Śliczne powojniki, co jeden ładniejszy i maki kwitnę i penstemony ;:oj A fauna urozmaica widoczki. Motylek bomba! W Krakowie cała batalia swego czasu rozgrywała się o modraszka :D
A wszystko utrwalone na pięknych zdjęciach :D
Pozdrawiam serdecznie Beatko i życzę dużo zdrowia ;:196
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1707
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Bazylowo

Post »

Podziwiam te powojniki u Ciebie. U mnie wielkokwiatowe w zeszłym roku miały uwiąd a dodatkowo zostały przygniecione rusztowaniem przez robotników. W tym roku odbiły ale kwiaty musze podziwiać u innych :wink: Szkoda, że maki wschodnie po kwitnieniu bardzo tracą na atrakcyjności - ale też je mam ponieważ kwitną spektakularnie :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17065
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Widzę że biale w większości.
Piękne powojniki. Róże.
Piwonia cudna. Nic dziwnego że tobie też Tak ona się podoba m ;:108
Dobrego dalszego dnia. ;:3
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko przepiękne zdjęcia! Powojniki szaleją u Ciebie niesamowicie :) a piwonie z ostatniego zdjęcia mnie urzekły, niesamowite tło mają i przepięknie się prezentują :)
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, gratuluję podgrzewanego ogródka ;:215 Tyle róż już u Ciebie rozkwitło ;:oj U mnie na razie tylko jeden kwiatek Eglantyne... ;:65
Shirley Temple zachwycająca ;:167 , bardzo się cieszę, że sobie ją też kupiłam :heja
A Twoje powojniki... bajka ;:180 Znawcy tematu twierdzą, że wszystkie te pełne odmiany, którymi nas raczysz, są najtrudniejsze w uprawie i najbardziej kapryśne ;:108 Nie tylko Vyvyan Pennell :wink: Tym większy podziw, że u Ciebie raczą kwitnąć ;:333
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

No tak! Wszystko jasne! Skoro ogród podgrzewany, to i kwitnień coraz więcej ;:108 ;:108 ;:108
Beatko, ogromnie podoba mi się Twoja piwonia. ;:333 Sądziłam, że mam podobną, ale ostatnie zdjęcie wyprowadziło mnie z błędu. Twoja jest o niebo ładniejsza. ;:215
Ilość cudnych róż, a szczególnie clematisów powala. ;:138 Fantastycznie Ci kwitnie ogród. ;:138 Nawet czarnuszka już się odzywa. ;:219 Moje dzisiaj dopiero pikowałam, a szarańcza gołębi wszystkie sieweczki powyciągała. ;:145 ;:145 Zanim się zorientowałam, co się święci, połowa sadzonek już się nie nadawała do ponownego wsadzenia. ;:223
Na pocieszenie deszczyk podlał działkę, a słonko ją ogrzało. :tan

Miłego pogodnego (czy jak wolisz deszczowego, ale tylko nocami) weekendu życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Bazylowo

Post »

Beatko cudowne zdjęcia, powojniki pięknie kwitną tak samo jak róże, ja czekam na te moje kartonikowe niespodzianki bo widzę, że pączki rosną i dopiero dwa kolorki zobaczyłam.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”