Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4982
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Większość nasadzeń

Post »

Oj tak, zapach piwonii uwielbiam, a teraz gdy dołączyły do nich róże to już w ogóle mogłabym spacerować po ogrodzie cały dzień, z naciskiem na wieczór, bo wtedy zapachy najintensywniejsze ;:173
Ależ twoje pannice dają popis ;:215
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewciu, piękne róże ;:180 Niektóre to pokazowe egzemplarze ;:215 Jubilee Celebration u mnie przez 3 lata była tylko jednym , marnym pędem :evil: Chciałam się jej pozbyć, ale zapomniałam o niej. W tym roku nareszcie wypuściła drugi pęd, mocny i z kilkoma kwiatami. Normalnie w szoku jestem ;:oj Szkoda, że ona tak słabo rośnie, bo kwiaty ma piękne ;:167
Nie bardzo wiem w czym mogłabym Ci pomóc, to raczej mogę się uczyć od Ciebie :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42160
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewciu! Cudne róże, a ta jak się nazywa https://www.fotosik.pl/zdjecie/7661e228c4f2f2c6 ?
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewciu,cudowne kwitnienia róż i piwonii, ależ mamy czas ,nawet nie potrafię powiedzieć które są najpiękniejsze ,bo wszystko mi się podoba i wszystkie kwiaty uwielbiam ,świetnie czuję się wśród kwiatów w twoim ogrodzie ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu , przyglądam się Sweden i coraz bardziej mi się podoba a to nie wróży nic dobrego ;:306 .Pozbyłam się kilku chorowitek i miejsce na coś nowego by się znalazło .Masz piękne odmiany piwonii , ale powiem szczerze , że chyba najbardziej lubię te stare odmiany bo nowe to często kwiaty jednego dnia .Dobrze , że mogę pospacerować po Twoim ogrodzie bo u siebie nie mam ostatnio czasu ;:202 .Dzięki , było cudnie ;:196
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewo Cudne róże ;:oj I jak obwieszone kwiatami, piękne bukiety ;:333 Co to za róża z trzeciego i ostatniego zdjęcia??
Pozdrowienia ;:168
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Większość nasadzeń

Post »

Dużo masz Ewo róż, których ja nie mam. I takie mają piękne, eleganckie, nieprzeładowane rabaty. Zazdroszczę samodyscypliny, ja bym od razu w każdą dziurę nawtykała roślin. A u ciebie mają trochę przestrzeni i cudnie rosną. Różom kup z lidlu wiórów rogowych, są w promocji i sypnij na zdrowie. :wink:
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

clem3 Małgoś ten rok pod każdym względem jest urodzajny. Nie tylko kwiaty pięknie kwitną, ale i jest sporo owoców. Jest bosko. Mogłabym nie wychodzić z ogrodu.

Elwi dziękuję , ze do mnie zajrzałaś. Robal już został zidentyfikowany. Faktycznie jest kilka róż, które już nieźle sobie radzą. Ciągle na nie spoglądam. Jubilee Celebration u mnie się rozkręca. Dzisiaj podcięłam jej dolne gałązki te, które leżały na ziemi. Niech się wzmacnia. Kwiaty faktycznie ma cudne, ten niepowtarzalny kolor.

Maska Marysiu, to jest The Pilgrim. Jestem z niej zadowolona.

koziorozec Martuś, ogromną radość mi sprawiłaś swoja wizytą. Ja też lubię Twoje kwiaty. Moje to namiastka Twoich.

pela11 Elu, dziękuję za miłe słowa. Queen of Sweden jest przepiękna. Niestety już przekwitła, ale widzę, ze wypuściła dużo nowych pędów. Ona jest u mnie od tamtego roku i mało o niej wiem.

-julian-- róże o które pytasz to The Pilgrim i Pashmina. większość to młode egzemplarze, ale radzą sobie znakomicie.

Shire Monika, faktycznie muszę coś kupić do zasilania bo widać, ze są niedokarmione. Kochana te rabaty są takie puste bo przerabiane. W dziurach rosną nowe róże, są małe i ich nie widać. ;:306 Będzie gęściutko i to bardzo ;:215

Moja piękna i ukochana róża

Alexandra - Princesse de Luxembourg

Mam ją od tamtego roku. Już od samego początku szybko budowała ładny krzak, w tym roku robi to dalej. Ma piękne, duże, pachnące ( nie bardzo silnie) kwiaty. Zdrowa, wigorna, przecudna.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Paganini, chyba to jej trzeci sezon. Fajniutka i ładnie buduje krzak.
Obok niej Artemis. i chyba nic o nie nie trzeba pisać bo to znana róża. Potwierdzam, można kupować w ciemno.




Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Większość nasadzeń

Post »

Fajnie, że pokazałaś jak obficie potrafi Bukiet P., mam ją od ubiegłego roku, ale wiosną ją przesadziłam. Muszę więc uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż zdecyduje się na kwitnienie. W ubiegłym roku pokazała kilka bukiecikówi takmisię spodobały, że z zacienionego miejsca w kącie, tafiła tuż pod taras. Patrząc na Twoje zdjęcia nie żałuję decyzji. Naprawdę jej wiosną nie tniesz w ogóle?
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Zjadłam ostatnie czereśnie. ;:oj ;:145




Obrazek


Podjadam teraz oprócz truskawek owoce morwy


Obrazek

I świdośliwy , są przepyszne i ptaki już o tym wiedzą. Powiesiłam firanę jako przeszkodę



Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11674
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Trzeci dzień podglądam i nie wiem co napisać. :) Cudne te Twoje różyczki, dla takiego widoku łatwo zapomina się, ile to jednak pracy kosztuje. ;:180

Obrazek

Firanki, to teraz pożądany artykuł, ;:306 U sąsiadów truskawki i borówki, u mnie też borówka nakryta.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

ewka36jj pisze:Fajnie, że pokazałaś jak obficie potrafi Bukiet P., mam ją od ubiegłego roku, ale wiosną ją przesadziłam. Muszę więc uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż zdecyduje się na kwitnienie. W ubiegłym roku pokazała kilka bukiecikówi takmisię spodobały, że z zacienionego miejsca w kącie, tafiła tuż pod taras. Patrząc na Twoje zdjęcia nie żałuję decyzji. Naprawdę jej wiosną nie tniesz w ogóle?

Ewuś, mam ją drugi rok i naprawdę jej nie cięłam bo to aleja z różami krzaczastymi i pnącymi. One maja być duże.

dzisiejsza Bouquet Parfait , zobacz jaki ma jeden bukiecik. Potrafi zaskoczyć


Obrazek


Ona długo trzyma kwiat. Dla mnie jest przepiękna.

Obok posadziłam Rosemoor i mam nadzieję, ze razem będzie im do twarzy.

Niedługo zakwitnie pierwszymi kwiatami, może już jutro


Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

cyma2704 pisze:Trzeci dzień podglądam i nie wiem co napisać. :) Cudne te Twoje różyczki, dla takiego widoku łatwo zapomina się, ile to jednak pracy kosztuje. ;:180

Obrazek

Firanki, to teraz pożądany artykuł, ;:306 U sąsiadów truskawki i borówki, u mnie też borówka nakryta.
wcześniej firany były na czereśniach


Soniu, Piruette w tym roku przepiękna. Kwitnie i kwitnie i widzę, że wypuściła nowe baty. Oj, chwilo trwaj.


Obrazek

Obok rośnie Abraham Derby. Ma śliczne kwiaty, duże pachnące, ale kwiat żyje tylko jeden dzień. Posadziłam ją w tamtym roku, więc może trzeba jej dać więcej czasu.




Obrazek

Obrazek


Geoff Hamilton


Obrazek


Spirit of Freedom


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”