Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4803
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Moja cukinia też kwitnie jak oszalała na gęsto i każdy kwiat odpada. Kwiaty jakby sie nie otwieraly tylko więdną do środka i odpadają. P?ki co czekam,może się coś zawiąże.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

kosmodron lewa dolna fotka - kwiat żeński.
Męskie kwiaty możesz spożytkować w kuchni http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/1,8 ... aczej.html
Strasznie marne te krzaczki. Długie i cienkie jakby rosły w cieniu i na kwaśnej glebie bo wokół panoszy się szczawik zajęczy. Aż trudno uwierzyć , że mają 2 miesiące.
Poohaty700
50p
50p
Posty: 81
Od: 11 sty 2018, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Update z dziś. Wysiewane około 10.05. Na razie jeszcze bez owoców.


Obrazek
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1677
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

A ja mam wilka cukiniowego. Na dole z łodygi wyrasta. Zostawię go sobie, o ile nie odradzicie mi tego.

Obrazek
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Moje cukinie pędzą jak Pendolino. Przez cztery dni (zdjęcie z 1.05 są na poprzedniej stronie) dużo urosły. Jako pierwsza zakwitła Black Beauty i ma prawie same żeńskie kwiaty.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Moje Ateny wyglądają tak. :D
Obrazek
Ogólnie jak je sadziłam, to wyszłam z założenia "ach, nie będę szaleć, wezmę tylko dwa krzaczki, przecież to dużo miejsca nie zajmie".
I bum... :;230
Obrazek
Zaczynają mnie te panny lekko przytłaczać. Ale jak człowiek chciał duże rośliny na 21 metrach kwadratowych ogródka... :roll:
vanilla81
100p
100p
Posty: 199
Od: 10 maja 2011, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Kosmodron- moim zdaniem Twoj krzaczek jest glodny! Mozliwe tez, ze go przelales. Daj mu jakiegos nawozu...
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

kaLo pisze:Ciesz się, że nie zaszalałaś z dynią ;:306 .
Powiem ci, że planuję w następnym roku zasadzić jeden krzaczek. No bo co... ja nie zmieszczę?
Ale powiem, że te dyniowate, choć zajmują od groma miejsca, diabelnie mi się podobają. Zwłaszcza wielkie, przytłaczające liście cukinii. Mogłaby być z powodzeniem sadzona jako roślina ozdobna, nie da się przejść obok niej obojętnie. :) I póki co - wydaje mi się kompletnie, wspaniale bezproblemowa. A jej wzrost jest super do obserwacji i sprawia dużo frajdy. Takie warzywko idealnie cieszące oko laika. :wink: Jeszcze niech jakiś plon da z tych pięknych kwiatków, to już w ogóle będzie ekstra.

Zmoderowano - proszę trzymać się tematu wątku/mod.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Pizza wydawało mi się ,że mam bujną wyobraźnię,ale scenariusz na Twoich 21m2 mnie przerasta :) . Ja mam taką powierzchnię przeznaczoną dla 3 kabaczków. ;:131 A dokładnie 3po3, posadziłam gniazdowo. Coraz więcej warzyw sadzę w gromadkach. Na razie odradzają się po przemarznięciu. Jak wspomniałam wcześniej 20 maja mróz uszkodził wszystkie liście i zawiązki kwiatków- uschły całkowicie. Korzenie pozostały, nic przy nich nie robiłam i obecnie te same krzaczki wypuściły młode listki. Dynie tak samo. Cukinii w tym roku nie sadzę,wolę kabaczki. Znowu była wczoraj zimna noc ,o 4 rano tylko 3st. Dzisiaj też ma być podobnie.Przed chwilą wracałam do domu to było 8 st.-musiałam włączyć ogrzewanie w samochodzie.
Barabasz skoro już masz malutkie cukinie ,to na pewno urosną. Tutaj niektórzy pisali,że celowo sadzą w późniejszych terminach żeby przedłużyć zbiory. 30szt z jednego krzaczka ? -bardzo ambitne założenie.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

U mnie kilka już było żeńskich kwiatków, ale jakoś się nie zawiązały. Może teraz się uda, bo krzaczyska są ogromne a wolę cukinie, niż sałatkę z liści ;)

Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
dynius
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 1 maja 2018, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Dzisiejszej nocy slimaki całkowicie zjadły mi niedawno przesadzone z rozsady cukinie.Na 1 krzaczku było nawet 8 slimaków.Smakol ruszył w ruch..

Wasza opinia: Sadzić na nowo ? Wyjdzie z tego jeszcze jakiś zbiór?
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Możesz nawet jeszcze zasiać, trzy sezony temu dosiewałem cukinię początkiem czerwca i dały radę, zbiór był po prostu miesiąc później. Polecam polskie odmiany, Astra Polka lub Atena Polka.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Czy ktoś może mi powiedzieć, co to jest to białe? :roll:

Obrazek

Uprawiam moją cukinię na tarasie w dużej donicy. Staram się jej zapewnić jak najlepsze warunki, wodę i brak ślimaków :wink: . Może jednak czegoś jej brak?

Edit. Sprawdziłam przez google ? to mączniak. Co robicie w takiej sytuacji?
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”