Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadzinko aż poczułam tą kakofonię ;:306
Wiesz jak teraz byłam u Dayse to naszło mnie pewne natchnienie. :!:
Jedna rabatka, na której mam posadzone róże coś z nią jest nie tak....bo i doktorek kiepsko rośnie i M. Wood też.
Coś mi się wydaje, że będę musiała na jesieni wybrać ziemię ile się da i dać nowej ziemi. :!:

A u Ciebie. ;:oj
Zachwycam się niezmiennie Twoją Silesią...ileż to już lat ja podziwiamy. ;:oj
Te grube, aksamitne płatki....po prostu cudo. ;:224
:wit
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ta Silesia jest cudna. Ta czerwień z tymi jasnymi ciapkami. Bardzo mi się podoba. Gdzie taką można dostać?
Zresztą wszystkie róze teraz cieszą nasze oczy, tylko szkoda że tak szybko czas leci i one przekwitają. Ale można zatrzymać ich urok w kadrze zdjęć. U mnie to upalne jeszcze nie lato spowodowałe, że niektóre bardzo żle reagują na słońce.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Uroczo Jadziu ;:167 Naprawdę to najpiękniejsze miesiące w roku. ;:215
Czy przetaczniki rozsiewają Ci się?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BASIU masz racje to rzeczywiście cudne miesiące ,szczególnie w tym roku, szybciej niż zwykle zaczął się sezon nie tylko różany. Przetaczniki raczej sie nie rozsiewają tylko powiększają sie kępy- wtedy je dzielę dlaczego pytasz
Ta dalia kupiona w markecie jako Mick's pepermint fajny z niej pepermint :;230 jednak też ładna

Obrazek

IRENKO tę różę mam z czeskiej szkółki jest trudna do rozmnożenie i długo szukałam dla niej miejsca .Teraz chyba w czwartym miejscu ją posadziłam jesienią 2016 i wreszcie zatrybiła uffff ,bo bardzo mi sie podoba jest taka inna .Zauważyłam w tym sezonie ,że najdłużej trzyma kwiaty po mimo tych upałów ,deszczu, Gartenspass jest niepobita, bo kwiaty są jak tylko zakwitła czyli chyba blisko 2 tygodnie. zaczęła kwitnąć 24 .Natomiast cudna Gloria już traci swoje kwiaty jednak następne czekają juz w blokach startowych, to samo Charles Austin ten też długo ma swoje kwiaty po mimo upałów

Obrazek

Obrazek

ELUSIAmoże wystarczy tylko porządnie nawieźć ,a Munstead i u mnie słabo się krzewi nie to co Tradescant ,ale on jest starszy i potrzebował tez sporo czasu . One chyba potrzebują więcej wody i żarełka niż inne Szkoda ,ze Silesii nie umiem ukorzenić jednak dalej będę próbować

Obrazek

Obrazek

GABI u mnie też hastaty powoli zaczynają kwitnąć a patagonki dopiero idą w górę .Wysiało sie ich tyle w tym roku ,ze zawaliły mi calutki chodnik. Oj miałam do wiwatu z ich usuwaniem ufffff Pink abundace mam sporo lat i jest beznadziejna, ale wciąż liczę na to ,ze wreszcie się opamięta i porządnie zakwitnie jak przystało na różę . Każdego roku cięta do gleby ;:222 Wsadziłam sadzonkę tego mojego wawrzynka główkowego .Jak na razie zielone są jego pędziki .Ciekawe czy sie ukorzeni, ale zostawię go tak do przyszłego roku w tej doniczce i okrytego

Obrazek

Obrazek

ANIU mnie by tez nie przeszkadzały różane sny, a jeszcze lepiej gdyby roznosiły także zapach ;:180

Obrazek

Obrazek

BEATKO pozdrowienia odwzajemnione, a szarlotkę ledwie skosztowałaś ;:174 Pamiętasz ten kwiatek pytałaś jak zwie sie ten kwiat a u mnie totalna mgła w głowie .Jednak jak pojechałaś do domu to Eureka,ale obciach został Kocham ten mój busz i każda roslinkę z osobna inaczej nie byłoby zabawy Parę też ma imiona darczyńcy Andrzeja ,Izy Tośki, Elusi,Basi, Jagódki , Alionuszki ,Beatki i można by jeszcze sporo osób wymienić których roślinki są u mnie .To takie przyjemne

Obrazek

Cudna ostróżka od Reni [reniak ] i tak jak mi powiedziała ,ze jej ostróżki u mnie pozostaną i miała racje ;:196

Obrazek

TOLINKO masz racje wielkokwiatowe mają wielgachne głowy, jednak inne raczej nie zauważyłam ,żeby ich kwiaty były większe.Lilie dopiero zaczynają swój marsz niech wezmą sobie na wstrzymanie, aż przekwitną róże bo co potem w przerwie będziemy podziwiać

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, mam też w ogrodzie, tylko nale okazało się, że rośnie jeszcze w dwóch miejscach, innych niż posadziłam. I nie wiem czy on rozsiał się czy może jednak posadziłam go ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BASIU u jednych może się rozsiewać u innych nie, tak jest z wieloma roślinami. U mojego brata Red baron musi rosnąć w kalfasie,bo zawładnąłby całym ogrodem , a u mnie w glebie zaledwie parę ździebełek się pokazuje ,jednak nie ma tyle słońca co u niego .Szałwia mi się wysiewa, kokorycze jak najęte ,ze muszę je usuwać to samo floksy.
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Niesamowite, że tak lilie u Ciebie Jadzinko kwitną. ;:oj
Tam musi pachnieć bo zapachy róż mieszają się z zapachami lilii.
A to miejsce gdzie rośnie doktorek i M.W. będzie objęte szczególną opieką. :wink: :D
Miłych snów i odpocznij. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jak mialybyśmy zapach w snach to może wstawać i budzić nie chcialibyśmy ;:306
Ta Elzbieta węgierska jest cudna.takie inne te kwiaty.
Ostrozki zaczynają suuper. I innych widzę często takie wysokie .A u mnie takie nie są. Zresztą mam ich tylko kilka .:(
Dobrego dnia Jadziu ;:173
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu mnie to też zdziwiło, bo zawsze różyczki się zgadzały, a w tym roku niestety coś pochrzanili z różami. Już jak była w listeczkach coś mi nie pasowało na angielkę a jak zobaczyłam kwiat, to już byłam pewna, że to nie angielka, druga to Graham Thomas czyli 50/50 ;:131
To pochwalisz się pierwszym kwiatuszkiem Novalisa? A ja zakochałam się w Twojej Elżbietce, cudna dziewczyna, ona powtarza kwitnienie?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5400
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu jak zawsze u ciebie piękne róże ;:196 ,
czy po zimie miałaś jakieś straty, bo u mnie aż 5 róż padło, a nie było zimy :( :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu masz uroczy busz, wszystko tak pięknie kwitnie, Silesia ;:167
Dzisiaj ja dzięki Tobie ;:180 podpisałam sobie różyczkę- Flora Danika, dostałam ją omyłkowo w tamtym roku. :wit
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4582
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu jak zwykle pięknie.Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Brawo dla ostróżki, Jadziu! ;:215
I lilie już kwitną u Ciebie. ;:303
Ja tę gipsówkę już podcięłam bo pierwsze kwitnienie ma za sobą. Teraz będzie kolejne ale znacznie dłuższe.

Beatko / Bazyla- wszystkie rośliny od Jadzi są znakomite, doskonałe, cudowne! Sama się przekonasz.
I u mnie mają jeszcze jedną zaletę, że dają reprymendę innym, które u mnie wcześniej nie chciały kwitnąć - np kuklik, miodunka, niektóre liliowce - jak tylko Jadzia dała mi te rośliny od razu tamte z tej samej grupy też zakwitły. Musztrują, i dobrze ;:306

Basiu - u mnie się ciutkę wysiewa taki jeden przetacznik, ale wyrasta w danym miejscu tyllko jedna łodyżka. Dopiero na drugi rok się nieco rozbudowywuje.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”