Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

A ja z innej beczki :wink: . Kilka dni temu robiłam przegląd pomidorowego buszu w donicach i znalazłam pięknego 20-25 cm wilczka. Rósł w złym kierunku i musiałam go usunąć, a że był śliczny, silny i z odmiany której mam tylko dwa krzaczki postanowiłam ukorzenić. Teraz mam taką piękną "pannę z wilka". Do dojrzałości potrzebuje 70 dni to może zdąży :D
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Ula
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

:wit
Ta "panna" niech idzie już do ziemi ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1565
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, moje bakłażany po interwencji wyglądają tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten pierwszy to od Ciebie, napisałaś że to nn prawdopodobnie o mini owocach. Czy na tym etapie potrafisz to potwierdzić? Kolor liści dość charakterystyczny.
Nowe liście rosną już prawidłowe i widać zawiązki owoców. A dostały po garści bazaltu + gnojówka z kurzeńca jakiś tydzień temu i wczoraj gnojówkę z żywokostu wraz z ekologicznym środkiem do fertygacji, którym tu kiedyś pisałyśmy (obornik bydlęcy + siarczan potasu).

Ten, który rośnie sam w doniczce jest o wiele ładniejszy niż te, co po dwie sztuki wsadzone. Doniczki ok. 20 litrów. Zastanawiam się, czy nie lepiej będzie jak usunę (ewentualnie przesadzę) te mniejsze roślinki tak, żeby każda rosła pojedynczo. Co radzisz?
Iza
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Mirku ta "panna" już w ziemi, to po drodze do ogrodu załapała się na sesję zdjęciową :wink:
Pozdrawiam
Ula
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, a możesz polecić jakąs cukinię do uprawy na balkonie ? I czy nie za późno jeszcze na siew ?
Drugie pytanie dotyczy szpinaku. Kakie odmiany i kiedy najlepiej ?
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

U mnie pierwsze plony dyniowatych :D
Cukinia Atena Polka hodowana w misie i ogórek White Wonder. Jeszcze jeden ogórek z tego krzaczka dojrzał wcześniej i został pożarty bez fotografowania :) Atena zapowiada dalsze plony, natomiast ogórek ma jeszcze dwa zawiązki owoców i dużo kwiatów, ale męskich... Może mu się jednak zmieni opcja po pewnym czasie. Przecież to dopiero początki owocowania.

Obrazek

Kompaktowy NN blue nie przestaje mnie zadziwiać, ma 32 cm wzrostu i takie owoce:


Obrazek

Zapowiadają się na większe niż u np. Maskotki. To nie jest mini koktajlówka, jak Wilma czy Venus! Co ja właściwie kupiłam? ;:oj
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Rubia, kupiłam wczoraj zachęcona Twoim postem nasiona Ateny Polki. Może zdąży dojrzeć skoro to wczesna odmiana :D Czy mogłabyś napisać jak ją hodować bo ja nigdy jeszcze cukinii nie hodowałam. Chyba chciałabym jedną na balkonie mieć, może jedną jeszcze na działce, ale tak ślimaki grasują.
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Lemonko, cukinia potrzebuje sporo miejsca, bo ma duże liście i lubi je rozkładać :D Ja swoją Atenę uprawiam w misie, a cztery inne - razem, w dużej skrzyni. Misa ma 20 l, jest trochę za płytka na pomidory, więc pomyślałam, że na cukinię będzie w sam raz. Ziemię dałam jej, jaką miałam, czyli jakąś zwykłą, uniwersalną i sypnęłam garść obornika końskiego, mielonego - ja wszędzie sypię mielony obornik koński, bo się bardzo dobrze i równomiernie miesza z ziemią. Jak podrosła, podlałam Florovitem do warzyw, potem gnojówką z obornika (niezastąpiony! ;:306 ). Cukinie są, jak wszystkie dyniowate, dość żarłoczne, ale chyba mało wybredne, nie grymaszą i dobrze rosną. Nawet kiedy zaatakował je mączniak (w tamtym roku, późnym latem) i musiałam wycinać porażone liście, to nadal kwitły i owocowały, chociaż plony były już znacznie mniejsze, bo wiadomo, że roślina bez liści wielu owoców nie wykarmi. Ogólnie, gdyby nie ten mączniak, cukinia byłaby całkiem bezproblemowa.
Aha: nie należy się przejmować, że kwiatów męskich (tych na cienkich łodyżkach, bez zawiązków owoców) jest dużo więcej, niż żeńskich. Na niektórych odmianach żeńskie kwiaty pojawiają się od razu, na innych dopiero później, ale chyba zawsze męskie są w ilościowej przewadze :D
A ślimaki to potwory - przez noc zeżarły mi sadzonkę ogórka Dar.
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Rubia jak duża ta misa na cukinię ?
Wróciłam do domu po tygodniowym urlopie. Roslinki przeżyły - w większośći, ale były mocno przesuszone. W sumie lepsze to niż zalanie ... Podlałam dzisiaj obficie i zastanawiam się, czy przy kolejnym podlewaniu nie zasilic jakims nawozem organicznym ?
Na ogóreczkach takie zmiany- czy to może być wynik przesuszenia ? Górne listki zdrowiutkie..
Obrazek

Obrazek
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Almero, misa na cukinię ma 20-22 l pojemności i jest dość szeroka, ale myślę, że każda donica o takiej pojemności by wystarczyła. Cukinie nie wypuszczają takich długich pędów jak dynie, lecz rozkładają liście szeroko, stąd mój wybór doniczki, która nadawała się do niewysokich liściowych :)

U mnie slońce poparzyło fasolkę szparagową :roll: :roll:
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, ja jeszcze raz w sprawie nawożenia. Poczytałam sobie o tych nawozach organicznych,różnych i przeważnie piszą tam,że zasilać należy 1-3 razy w sezonie. Ty piszesz,że dajesz nawóz co 2 tygodnie. Wówczas mniej ? Boję się przenawozić, ale obawiam się niedoborów.Może co 2 tygodnie dać jakieś minimum i obserwować ?
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

almera,
Jak będziesz stosowała kompost własnej produkcji nie przenawozisz.
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Nie mam kompostu własnej produkcji. Mieszkam w bloku i hoduję warzywa na balkonie.
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”