Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Ewelinko, to buk Fontaine, ale teraz gdybym miała wybierać kupiłabym black swan, bo tego mojego muszę ciągle przycinać, bo zająłby pół działki
Irysy pochłoneły i mnie
Kupiłam kolejne ;:14
Ile musiałam naszukać się miejsca :roll:
Niestety miejsca już brak i koniec z zakupami
Teraz już tylko jeżówki, na które miejsce zostawiłam i koniec ;:145
No chyba, że coś po zimie wypadnie


Ile ja Wam zdjęć nie pokazałam. :roll:
Wszystko kwitnie w przyspieszonym tempie. Będzie co pokazywać zimą.
Na razie zdjęcia sprzed tygonia, bo aktualnych nie zdążyłam zgrać
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Queen of Sweden
Obrazek

Obrazek

Grussan an Aachen
Obrazek

Obrazek

Gardentrauime
Obrazek

Comte de Chambord
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tradescant
Obrazek

Obrazek

Gratisowa róża Cesar. Jestem nią zachwycona


Obrazek

Pastella
Obrazek

Acropolis
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Widzę zdjęcia ;:138
Lecę do was
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Jagodowiec zapisany, teraz muszę o nim poczytać. Gosiu masz piękne odmiany irysów, ;:333 Chyba wszystkie jesteśmy zachłanne, kupujemy, kupujemy a kilka lat później zastanawiamy się jak to wszystko zmieściło się w ogrodzie. Najśmieszniejsze jest to, że i tak zawsze coś do ogrodu przywleczemy, chociaż już nie ma gdzie wcisnąć ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5400
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Piękny pokaz Gosiu :D
widzę , że też lubisz piwonie :D ale tak szybko przekwitły :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Tojeśc purpurowa wzbudza zainteresowanie. I nic dziwnego, bo wyjątkowa z niej ślicznotka ;:63 Kupiłaś sadzonkę, czy siałaś? Chyba jednak kupiłaś, skoro masz tylko jedną ;:224 Będę musiała jej poszukać.
Ostróżki jednoroczne z sadzoneczki od Ciebie rozsiały mi się i jestem Ci z tego powdu ogromnie wdzięczna, bo to niezwykle urokliwe roślinki ;:196 Nie ryzykowałam i w tym roku kupiłam nasionka, bo miałam tylko dwie i bałam się, że się nie rozsieją. Ale posiały się i teraz będą mnie cieszyć. Strasznie je lubię :tan
Iryski masz śliczne i tyle ich ;:oj Pięknie kwitły, ja już nie mam gdzie sadzić i az ściska jak się widzi tyle pięknych roślinych, a możliwości nie ma się żadnych. Miałabym miejsce, gdyby nie jednoroczne, ale z tych nie zrezygnuję, bo są super i kwitną cały sezon.
W końcu będziesz miała więcej czasu i do nas wrócisz, a na razie pokazuj nam swój ogród, żebyśmy mogły podziwiać Twoje zakątki. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11775
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu Comte de Chambord pięknie obsypana kwiatami. ;:oj Czy ona mocno pachnie? Brabanty po cięciu tak podsychają, czy jakaś choroba je dopadła.
Spokojniejszych dni w pracy. ;:168
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu pięknie u Ciebie :) wszystko kwitnie niesamowicie, a na zdjęciach panuje taki klimacik cienia, że aż chciałoby się przysiąść u Ciebie i się ochłodzić :) widzę, że iryski w tym roku zamawiałaś, ja również :) już 20 posadzonych, a jeszcze 20 przyjdzie na jesień :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Dzięki za nazwę buka ;:108 . Będę miała nie lada kłopot przy wyborze drzew bo jednak wszystkie chciejstwa się nie zmieszczą ;:224 . Śliczne masz te irysy i na prawdę fajnie je wciskasz między rośliny. Zdecydowanie lepiej wyglądają niż w grupie ( moim zdaniem ) . Masz sporo cieniolubów i podobają mi się coraz bardziej te Twoje rabaty ;:138 .Mimo, że mówisz o swoim ogrodzie, że jest w nim misz- masz to jednak mam wrażenie, że wszystko do siebie pasuje ;:108 . Na prawdę jest pięknie ;:138 . Masz sporo cudnych róż a Cesar zaciekawił mnie bardzo. Ciekawa jestem co powiesz o nim w przyszłym roku bo to chyba pnąca więc potrzebuje więcej czasu na zadomowienie. Pozdrawiam i spokojnej niedzieli życzę :wit .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Daysy, ja naprawdę już nie mam gdzie sadzić. Wcisnę tylko jeżówki. Moje zakupy więc skończyły się :(
Na pewno coś kiedykolwiek kupię, ale to będą pojedyncze rośliny
Nawet chyba nie zmartwię się jak jakaś roślina wypadnie. Mam sporo do przesadzenia.

Bożenko, uwielbiam piwonie, ale do tej pory one za bardzo za mną nie przepadały. Mam bardzo kiepską ziemię, a one są żarłoczne.
Ale w tym roku jakoś dały radę i zakwitły te, które do tej pory nie kwitły ;:138

Iwonko, tak to jest nowy zakup. Kupiłam tylko jedną sadzonkę, bo tak naprawdę nie wiedziałam co dokładnie kupuję. Dopiero jak rozwinął się kwiat uświadomiłam sobie, że to jest to co zawsze chciałam mieć. Szkoda, że to jest u nas jednoroczna roślinka. Mam zamiar zebrać nasionka i spróbować wysiać. Część zostawię na zimę, zobaczymy czy sama się też wysieje.
Cieszę się, że ostróżka się wysiała. Ja sporo w tym roku wyrzuciłam, bo zagłuszyłaby róże. Jak na razie mam tylko tę ciemnogranatową. Jasnofioletowa nie wysiała się chyba.
Niestety nie mam nawet czasu na robienie zdjęć. Ale możliwe, że w przyszłym miesiącu wszystko się zmieni, wtedy jest szansa na częstsze bywanie na forum.

Soniu, nawet nie pamiętam czy Comte pachnie, ale wydaje mi się, że tak. Dla mnie zapach jest kwestią drugorzędną przy różach. Wolę trwałe kwiaty i zdrowe liście.
Brabanty niestety ucierpiały przy cięciu. Zrobiłam cięcie tuż przed nadejściem mrozów, bo byłam przekonana, że już ich nie będzie. Powoli się regenerują. W tym roku zrobię cięcie w sierpniu, o ile będe miała czas.

Mariusz, faktycznie sporo miejsc mam zacienionych. Szczególnie pod sosnami, które już są olbrzymie.
Ja już chyba przystopuję z zakupami. Nie miałam pojęcia gdzie wsadzić te moje 5 nowych.

Ewelinko, musisz koniecznie poczytać o rozmiarach i wziąc pod uwagę to, że na dobrej ziemi mogą być dużo większe niż w opisach.
Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa ;:196
Ja mam wrażenie, że po prostu wciskam gdzie popadnie. Fajnie, że podoba Ci się mój miszmasz :D
Ceraz dostała w gratisie i jak na razie jestem nim zachwycona,. Sadzonka była marnej jakości, przez pierwszy rok ledwo żyła. W zeszłym roku już trochę kwitła, ale w tym roku, mimo, że ma tylko jeden pęd głowny ma bardzo dużo nowych przyrostów i masę kwiatów. czuję, że to będzie moja ulubiona róża.

Bardzo się cieszę, że mimo mojej nieobecności zaglądacie do mnie. Każde dobre słowo jest dla mnie jak balsam. Ale jest nadzieja, że w najbliższym czasie coś się zmieni i będe miała więcej czasu dla siebie. Trzymajcie kciuki, żeby nastąpiło to jak najszybciej.

Zaległe zdjęcia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, ładnie masz zaprojektowany ogród, rabata to taka ,,sielska pełna lata,, masz taką różnorodność roślin i zawsze coś kwitnie ;:333
podoba mi się Twój ogród ;:168
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, obejrzałam zdjęcia irysów. Wszystkie są śliczne ;:215 Sama nie mam miejsca na irysy, ale z przyjemnością podziwiam ich piękne kwiaty w innych ogrodach.
Jak zobaczyłam Twój soczyście zielony trawnik, to westchnęłam z zachwytem Obrazek U mnie bida z nydzą. Nie dość, że mało mam trawnika, to przez tą suszę i siusianie naszego malucha wszystko jest wypalone. Tak marnie to jeszcze chyba nigdy nie było. Całe siły rzuciłam na wychowanie psa, potem na róże, a na trawę już zabrakło sił i czasu :(
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Wandziu, dziękuję ;:196
Faktycznie tak sadziłam rośliny, żeby zawsze coś kwitło. Nie chciałam mieć takich typowych nasadzeń od projektantów, bo duże plamy potem są "pustym" miejscem po przekwitnięciu.
Iza Tamaryszek będąc w tym roku na Chelsea stwierdziła, że taki jest teraz trend w projektowaniu ogrodów ;:173
Czyli mam modny ogród ;:306

Dorotko, trawnik już nie wygląda tak pieknie. Owszem nie jest wysuszony jak kiedyś bywało, ale mimo wszystko mam miejsca gdzie trawa jest wypalona. Zdjęcia są sprzed 2 tygodni.
W tym roku ogarniasz psiuna, za rok już bedzie lepiej.
Chociaż w ogrodzie zdecydowanie wole psa, niż suczki własnie ze względu na trawnik. Psy aż tak nie niszczą roślin.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu pięknie u Ciebie. :D
Jak zobaczyłam goździka brodatego to mi się przypomniało, że mam nasionka do wysiania....ale wydaje mi się, że część wysiałam jesienią a drugą miałam wysiać na wiosnę...tylko gdzie ja to posiałam. ;:14
A jak tam pomidorki w skrzyniach się miewają.
Acropolis już czaruje. :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

:wit Gosiu! ;:196
Pomimo braku czasu Twój ogród czaruje ślicznymi kwitnieniami! ;:215
Szczególnie pięknie prezentują się różyczki. ;:138 ;:138
Trzymam więc kciuki, by los obdarował Cię większą ilością wolnego czasu, który pozwoli Ci nacieszyć się cudownym ogrodem. ;:303
Deszczu nam trzeba i o to też się modlę. ;:108
Pozdrawiam. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”