PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Dla mnie cerkwie to taki wciąż egzotyczny widok, zawsze się cieszę gdy jakąś spotkam :)
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Post »

Może tu się wklei Cuzco.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

Byłam w Bieszczadach kilka lat temu cerkiewki są piękne i ten klimat w okół nich, uważam , że nie ma nigdzie piękniejszej jesieni niż w Bieszczadach, zrobiłaś śliczne fotki . I niech ktoś powie , że nasz kraj nie jest piekny, trzeba tylko to piękno dostrzec. pozdrawiam
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3561
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Fajnie,że jest taki wątek. Jest czym oko nacieszyć, a dla mnie to najlepsze lekarstwo dla duszy, szczególnie na takie dni jak dzisiaj. ;:79
Awatar użytkownika
andrzej1050
500p
500p
Posty: 630
Od: 4 lip 2007, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Ewelina pisze:Rzeczywiście , z zewnątrz wyglądała wręcz bajkowo, ale, niestety, była zamknięta:(
Zresztą wszystkie te cerkiewki są urocze, podobnie jak przydrożne kapliczki, które niebawem pokażę...
Ewelino, ja też doceniam urok drewnianych cerkwi. Trzy lata temu byliśmy w sanatorium w Krynicy, i popołudniami zwiedzaliśmy okoliczne Łemkowskie cerkiewki. Nam jednak kilka razy udało sie wejść do środka - faktycznie są to bardzo urokliwe miejsca. Szkoda, że niestety większość zaniedbana - ale te, zdjęcia których za chwilę pokażę sa na pewno warte odwiedzenia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Dobrze,że trochę tych cerkiewek jeszcze się zachowało. Są piękne i na pewno warto je " ocalić od zapomnienia".
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
andrzej1050
500p
500p
Posty: 630
Od: 4 lip 2007, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Ewelina pisze:Dobrze,że trochę tych cerkiewek jeszcze się zachowało. Są piękne i na pewno warto je " ocalić od zapomnienia".
Faktycznie, większość tych, które zwiedzaliśmy juz są prawie ocalone od zapomnienia. Widać to po zdjęciach wnętrz. Ponadto, jakkolwiek wielu ludzi jest zainteresowanych rewitalizacją cerkiewek (np. całkiem spory ruch łemkowski), to jednak niestety z powodu "silnej konkurencji" niektórych lokalnych księży katolickich, nie jest to tak łatwe jakby się wydawało.
Poza tym uważam że przerabianie cerkiewek na kościoły nie jest najlepszym sposobem ocalania ich od zapomnienia.

Bardzo serdecznie,
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Post »

Aza pisze:Może tu się wklei Cuzco.
Obrazek
Obrazek
Aza, proszę -masz następne zdjęcia tego miasta?N apisz jszcze tez o swych wrażeniach z podróży ;:32 ;:333
To ciekawe miejsce na świecie, :lol:
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3036
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Post »

Witam :D

po zejsciu ze szlaku architektury drewnianej i wyjsciu z pałacowych ogrodów moze coś dzikiego? :lol:Popradzki Park Krajobrazowy Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3036
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Post »

naturalnego...... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

na koniec "sportowa" czerwona krowa polska[mleczno-mięsna].......gatunek obecnie objety ochroną

pozdrowienia z gór
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1788
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

to już mam pomysł na wakacje!!
goswi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 29 cze 2008, o 12:18
Lokalizacja: Pabianice

Post »

Blisko Łodzi w Rogowie jest duży ogród botaniczny z arboreum przy Wyższej Szkole Rolniczej. Całą rodziną jeździmy w okresie 1-3 maja- czas pięknych magnolii i początek rododendronów. Dojazd z Łodzi drogą na Rawę Mazowiecką za Brzezinami.
Równie pieknym miejscem jest ogród botaniczny w Wojsławicach koło Niemczy woj. dolnośląskie na trasie Wrocław Kudowa Zdrój. Jestem związana z tym ogrodem wspomnieniami z lat szkolnych gdyż blisko mieszkałam w Dzierżoniowie. Miasto godne zwiedzenia. Jak znajdę wolną chwilę to wkleję zdjęcia na potwierdzenie moich słów.
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post »

Witajcie !

Pozwólcie ,ze dorzucę parę wyjazdowych fotek, bo nic tak dobrze w zimowe chłody nie robi jak " ciepłe " wspomnienia:-)))
Tak więc miedzy innymi palmy, bugenwilla, limonki i cudnie kwitnacą i pachnącą plumeria

;:2


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”