Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1961
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Calka, wielkie dzięki. Mam numer 5 i jestem z niego zadowolona, a jak smakuje 6? Bo że urodziwy to widać. No i jeszcze szepnij słówko o 1. Cytrynek to F1 czy z wydłubanych własnych nasion, bo mój ma bardziej pękate owoce (nasiona F1,oryginalne).
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1410
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Badziu :wit
Sunrice Bumble Bee jest słodszy od swojego ciemnego brata, krzak ma taki sam pokrój i plenność. Chyba jest jeszcze jedna odmiana z tej linii, może ją masz?
Owoce oznaczone 1 to zmutowany Malinowy Smaczek. Od kilku lat mam tę odmianę, ale chyba się skrzyżowała ;:131 Wysiałam w tym roku 4 nasionka, jedną roślinę zostawiłam sobie, druga rośnie u mojej mamy i ma owoce znacznie większe. Obie wersje zachowały charakterystyczny smak, ale różnią się kształtem i kolorem owoców od oryginału. Dwie pozostałe sadzonki oddałam i nie mogę nic o nich napisać.
Zaskoczyłaś mnie informacją o Cytrynku. Nie znalazłam na opakowaniu informacji, że jest to F1. Nasiona mam jeszcze oryginalne, ale te były wysiewne z własnoręcznie pozyskanych.
Pozdrawiam
Ewa
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2478
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Moje Cytrynki Groniaste - sieję z oryginalnych nasion


Obrazek



Obrazek

Coś fotosik dzisiaj strajkuje :?
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

calka pisze: Sunrice Bumble Bee
Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać. Trzmiel Słonecznego Ryżu ;:138 ;:oj ;:180 ;:180 ;:180
Sunrise.

Ja zauważyłam, że często na opakowaniach nie ma oznaczenia, że pomidor jest F1. Wydaje mi się, że to taki "chwyt marketingowy". Ludziom nie w temacie kojarzy to się z genetyczną modyfikacją i nie zgłębiając tematu unikają kupowania F1. Ja zawsze sprawdzam opisy odmian w internecie.
Iza
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1410
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

IN_be :wit
Justyno, pod taką dokładnie nazwą dostałam te nasiona. Uznałam, że twórca odmiany miał fantazję :;230
Po twoim wpisie sprawdziłam w internecie i faktyczne masz rację. Co do Cytrynka,nigdzie nie znalazłam informacji o tym, że to odmiana F1.
Ewa
stasia485
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 13 lip 2016, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

A ja się muszę "pochwalić". Od pięciu lat sadzę tylko pomidorki koktailowe w pojemnikach po wodzie (5 l) i po raz pierwszy 12 krzaków musiałam wyrzucić bo dostały pomidorki ciemne plamy. Byłam pewna, że ich się zaraza nie trzyma a tu muszę zmienić zdanie. Może na to ma wpływ pogoda? Z wierzchu ładne a tam gdzie się stykają są plamy. Wrrr.
Pozdrawiam
Stasia
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1961
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Wszyscy macie rację co do Cytrynka, na opakowaniu nie ma eFki. To ja pomyliła z Sungoldem, ten ma F1. Cytrynka puściłam na 3 pędy, każdy pęd ma swój kołek. Cudnie to wygląda. Tak samo rośnie Kas/32 z czerwonymi owocami. Obydwa mają już ponad 2 metry i coraz bardziej nabierają rozpędu. Aż żal ogławiać.W ubiegłym roku wszystkie koktajlowe (6 odmian)puściłam na żywioł i miałam jeden wielki kołtun. Teraz wszystkie na 3-4 pędy i jest fajnie.

Calka, jest jeszcze Pink Bumble Bee. Będę polować nań i na Sunrice BB.
Poohaty700
50p
50p
Posty: 81
Od: 11 sty 2018, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

I u mnie zaczyna się.

Także podjadanie na bieżąco, a i do sałatki też z czasem trafią.

Obrazek
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Dorzucam się i ja ze swoimi koktajlówkami:
Obrazek
W samym środku - te malutkie, okrągłe, to Koralik. Zielone nad nimi - Prune Verte. Po lewej, ciemnoczerwone z zielonymi smugami - Black Pum. Fioletowo-żółte gruszeczki - Indigo Pear Drops. I jeszcze obok - czerwony NN.
Obie kolorowe śliwki oraz gruszeczka zostają na przyszły rok. Smaczne i raczej bezproblemowe w uprawie. Natomiast mam kłopot z czerwonymi. Koralik jest smaczny, ale pęka nie tylko przy zrywaniu, lecz nawet na krzaku. NN ze zdjęcia ma przyjemny smak, lecz skórę jak pergamin, grubą i twardą. Maglia Rosa (nie uwzględniona na zdjęciu) od początku słabo rosła, najmniejsza ze wszystkich koktajlówek, wcześnie złapała alternariozę i w ogóle jest mało plenna. Muszę się zastanowić nad wyborem czerwonej koktajlówki na kolejny sezon.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1410
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Rubia :wit
Zaskoczyłaś mnie opinią o Maglii Rose. U mnie to jeden z najplenniejszych i najsmaczniejszych pomidorów. Żadnych kłopotów od fazy kiełkowania nie sprawiał. Rośnie w donicy i jest puszczony na żywioł. W ubiegłym roku owocował do przymrozków
Obrazek
Zdjęcie z września 2017 roku
Ewa
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Ewo, nie mam pojęcia, dlaczego ta moja Maglia Rosa jest taka nieświetna: może po prostu trafiły mi się nasiona marnej jakości (mam zapisane, w jakim sklepie kupowałam, ale nie będę teraz szukać), a może ziemia do rozsady jej nie pasowała? Od samego początku sadzonki były mikre, w porównaniu z innymi koktajlówkami, które sama wyhodowałam z nasion. Smak, owszem, pasuje mi, ale te cztery grona na krzaku... Nie mam doświadczenia w uprawie pomidorów, zaczęłam w ubiegłym roku, ale widzę wyraźną róznicę pomiędzy tymi dwoma krzakami Maglii i resztą moich koktajlówek. Może wiosną dam jej kolejną szansę, ale zaopatrzę się w inne nasiona, z tych moich pomidorków nie będę zbierać.
kasia 33
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 kwie 2018, o 09:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Koktajlowa żółta gruszka, pyszna plenna i słodka, w szklarni nieprzerwanie kwitnie i rośnie, dobrze wiąże na każdym gronie, owoce średnio 6-8 na gronie. w gruncie znacznie mniejszy krzaka ale równie plenny. Czerwono czarna n/n przegrywa walkę w szklarni z żółtą gruszką, smaczny - w gruncie lepiej sobie radzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 627
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Ja też jestem zachwycona żółtą gruszeczką. To samosiejka. Na szczęście okazała się być żółta, a już myślałam, że w tym roku nie będę jej miała, bo na targu zabrakło sadzonek. :( Były tylko czerwone-też bardzo fajne.

U mnie rośnie w donicy.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Vivien333
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”