Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Madziu gdybym miała kawałek zielonego miejsca, żeby dzieci mogły biegać, nie bawiłabym się w nowy trawnik. Niestety od trzech lat mam już od maja siano na trawniku. Wyschnięte źdźbła wnusio przynosi na ubraniu, a zabawa w takim miejscu do miłych nie należy. ;:174 Może uda się choć na kilka lat zapewnić wnukom kawałek zielonej trawy do zabawy. ;:131
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu taka babcia to skarb ... ;:138
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17078
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Moja królowo traw! Cudne je masz ;:63 ;:63
I te promieniste ich kłoski ;:215
Oj u mnie też przydałoby się chyba zedrzeć darń i na nowo trawnik zrobić, bo strasznie zachwaszczony mną.
Ale czasu brak na wszystko :roll:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Większą część pracy z przekopaniem gleby w poszukiwaniu pędraków wykonało piękne zwierzę. Udało nam się w sąsiedniej wsi znaleźć pana, który ma konia. Konik łatwo przeszedł chodnikiem od strony garażu i ciągnąc pług wyręczył nas w mozolnej pracy. ;:215 Pędraki wybrane, choć parę roślin ucierpiało. Zawracanie na takiej małej powierzchni nie był łatwe. ;:202
Zrobiłam kilka zdjęć dla wnusia, bardzo się zdziwi, że był w naszym ogrodzie. :) W naszej wsi nie ma już tych pięknych zwierząt.

Obrazek

Aniu nyna76 żyjący dziadkowie nie interesowali się naszymi dziećmi, ;:174 więc postanowiłam sobie, że dla mnie wnuki będą najważniejsze. Zdrowie jeszcze dopisuje, więc zrezygnowałam z pracy, żeby cieszyć się pierwszym wnukiem, Karolem. Teraz mamy jeszcze Antosia, który niedługo też zacznie bywać u nas dwa razy w tygodniu. Nie ma piękniejszych uczuć jak babcine i dziadkowe, gdy widzi się radość dzieciaków przyjeżdżających do nas. ;:167
W dodatku Karola uczę miłości do przyrody. Od małego jest zafascynowany ptakami, mrówkami, motylami, pasikonikami i wszystkim co rusza się w ogrodzie i poza nim.
Dziadek stał się absolutnym autorytetem, zabrał wnuka na lotnisko i pozwolił na obejrzenie samolotu. Ale było opowiadania i ekscytacji. ;:oj Dla takich chwil warto się pomęczyć z zakładaniem nowego trawnika.

Obrazek

Obrazek

Aniu anabuko1 kochamy te nasze kawałki ziemi, bo jakoś łatwiej z nimi znosić różne problemy, które nas dotykają. Teraz już powoli trawy zaczynają się przebarwiać i coraz więcej ładnych kolorów pokazują.
Na naszych piaskowych glebach angielskich trawników nie będzie, ale trochę zieloności powinno być, nawet jak nie są to szlachetne trawy. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, Twój ogród nieustannie budzi zachwyt. ;:138
Masz ciągle dużo pięknie kwitnących roślin ;:63 ;:63 i nie są to wyłącznie hortensje. ;:108
A Twoja/Wasza miłość do wnucząt zasługuje na uznanie. ;:167 Takie chwile z dziadkami pamięta się przez całe życie. ;:108 Ja do dziś pamiętam i często odwołuję się do tego, czego ukochana babunia mnie nauczyła. ;:32
Wszystkiego dobrego dla Was i Waszych wnucząt. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Lucynko dziękuję. ;:196 Rabaty jeszcze kolorowe, ale mam tak duże ilości jednego gatunku, że już nie chce nudzić tym samym. Róże, cynie, żeniszki, smagliczka, astry, nawet lawenda w tym roku rozwija kolejne kwiaty, choć to już dość późna pora dla niej.
Ja do tej pory pamiętam wiersz "Żuraw i czapla" i inne, których uczył nas dziadek. Fascynowały nas też opowieści z wypraw dziadka, który pracował w różnych miejscach w Polsce i pięknie o tych wyprawach opowiadał. Babcine bułeczki drożdżowe były najlepsze na świecie. Sama od lat piekę, ale tak dobre nigdy już nie będą. :) Moim dzieciom zawsze było przykro, że tylko świątecznie widzieli dziadka i drugą babcię, choć mieszkali 10 kilometrów od nas.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Kochana Soniu moje dzieci 11 i 6 lat co roku jeżdzą z dziadkami - (moją mamą ) do Zakopanego. Mateusz tak śmiga na nartach że aż nie do uwierzenia. Ola od zeszłego roku też po stoku śmiga sama. Już odliczają dni do wyjazdu, a babciny rosołek jest najlepszy na świecie ... nawet w upał. :wit
W ogrodzie mamy czyszczą oczko, kupują rybki, koszą trawę. Moja mama z 80 km jest w stanie przyjechać na każde wezwanie - dla wnusiów zawsze i wszędzie.

-- 16 wrz 2018, o 23:21 --

Ale że konik wykonał taką pracę to wspaniałe..I że udało Wam się zorganizować takie sympatyczne cuś. Naprawdę niecodzienny widok.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród zielonej

Post »

Przeczytałam o kopaniu w poszukiwaniu pędraków i wyobrażałam sobie, że to łopatą, kilka dni conajmniej ... a tu konik ;:oj Wnuczek pewnie będzie żałował, że nie widział tego na żywo :D
Pięknie piszesz o miłości do wnuków... Ja miałam przewspaniałą Babcię. To od niej przejęłam daliową pasję. Ogromnie żałuję, że odeszła zbyt szybko. Teraz jest dostęp do tylu odmian dalii i innych kwiatów. Wtedy podziwiałyśmy cuda tylko w zagranicznych katalogach. Ależ byśmy miały do obgadania i podziwiania dzisiaj ;:173
Są i dalijki u Ciebie. ;:63 Rzeczywiście jest trochę pracy przy nich, ale nagroda w postaci długiego kwitnienia warta wysiłku :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17078
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Teraz znaleźć gdzieś gospodarstwo z koniem to już wyjątek.
Fajny widok taki koń I takie rabaty piękne. :D
Trawnik to już będziesz miała dywanowy . ;:333
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu
Czytając Twoje opowiadania o wnukach aż łezki mi się kręcą w oczach bo bardzo zatęskniłam za Swoja babcią . To była jedyna osoba którą kochałam na tym świecie nie wliczając teraz mojej kochanej rodziny . Ale w młodszych czasach kiedy jeżdziłam do babci na wakację to były dla mnie najpiękniejsze chwile które noszę cały czas w sercu . Często mi jej brakuję , ale niestety nie jest mi już dane się do niej przytulić i porozmawiać , żeby ukoiła troski .
Jak każda kobieta jesteś niecierpliwa , my już tak mamy , że jak coś sobie ubzduramy to już musi być od razu . Pracy dużo jest przy trawniku to chyba jedna z najcięższych prac w ogrodzie . W dodatku bardzo wymagająca żeby cieszyła oko swoją zieloną barwą .
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
ona1234
200p
200p
Posty: 334
Od: 25 mar 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuszczów/Lublin
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Cudne trawy ;:167
Zapraszam do mojego wątku ogrodowego
Niby nic a tak to się zaczęło
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ogród zielonej

Post »

Jeszcze zapytam o te hortensję czy Ty je przycinasz nad ziemią tak jak np. przycina się budleje ??
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu... konik z pługiem... widok bezcenny ;:215 Fantastycznie u ciebie ogród zdobią trawy, a co będzie na odpędrakowanym kawałku :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”