Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2643
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ja swoje kartonikowe wczoraj namoczyłam, wsadziłam w doniczki i wystawiłam na ogrodzie. Najpierw dałam do kartona, ale po namyśle, wyjęłam , dałam w drugą doniczkę i nakryłam czubato ziemią. Nie były mocno skiełkowane to maja tak jak w kopcu.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

To w takim razie jutro wybiorę się na działkę, posadzę je w doniczki i zdołuję je w szklarni. Martwi mnie tylko fakt że moje róże już ruszyły z wegetacją. Może dla dodatkowego zabezpieczenia okryć je wiosenną agrowłókniną?
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

W zeszłym roku kupiłam kilka zabiedzonych "woreczków" w obi, były przecenione, chyba po 3 zł? Wszystkie były zgodne.
Myślę, że okrywanie można sobie darować przy obecnych temperaturach, gdyby zapowiadał się jakiś konkretniejszy mróz, to wtedy można je okryć na noc. Widzę, że niektóre rosnące w gruncie róże też już powoli wypuszczają listki.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Od jutra kolejne róże w Auchan


Obrazek
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 127
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ja dzisiaj pojechałam c oś do jedzenia kupić w Au i wpadła mi taka kartonikowa francuska ciapata do koszyka ;:124
Zjeść się nie da, ale doniczkę trzeba znaleźć.... Mam już jedną w donicy z ubiegłorocznego zakupu, powinnam ją była wysadzić, ale zeszło.... bo gdzie niby mam ją wsadzić, na środku chodnika? ;:145

W tej cenie rzeczywiście można je traktować jak jednoroczne,nie wpadłam na to ;:63

P.S. Zainteresowanie bylo ogromne, tłumy ludzi w środku tygodnia, przed południem ;:202
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2643
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Dzisiaj byłam znowu w Auchan. Kupiłam angielki i francuzki. Nie pamiętam czy białe angielki były zeszłegfo roku- teraz tylko kilka karoników białych i jasnoróżowych/ z napisem j. różowe na spodzie Oliwia/. Pozostałych sporo... Fakt- zainteresowanie nimi wielkie- moment pełno ludzi koło regału...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Dlob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 21 mar 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Nela-białej angielki nie było na 100%, niebieskich również. Kupuje róże z Auchan od paru sezonów i oczywiście dziś się znowu skusiłem. Liczę po cichu na Winchester Cathedral .
Pozdrawiam Daniel.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2643
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Takie wybrałam

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

We Wrocławiu za to bardzo małe zainteresowanie różami było, dzięki temu mogłam sobie spokojnie wybierać najładniejsze sadzonki.
W tym roku dużo miniej stojaków z różami wystawiono, jeżeli nie mają więcej w magazynie, to po weekendzie nic nie powinno zostać.

Biorąc pod uwagę wygląd krzaczków wydaje mi się, że różne odmiany mogą się trafić.
Najdorodniejsze były krzaczki francuskiej Komtesy (francuska jasnoróżowa parkowa), z których w ub. roku wyrosły mi Queen Elizabeth :;230 i ciemnoróżowej francuskiej - w ub. trafiłam na Dietera Mullera. Nie było za to w ogóle francuskiej różowej, z której wyrósł mi w ub. roku Leonardo da Vinci.

Oczywiście im bardziej się zarzekam, że więcej już nic nie kupię, tym więcej sadzonek ląduje w moim koszyku - 26 sztuk dzisiaj kupiłam :oops: .
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 127
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

26, słownie: dwadzieścia sześć? ;:202
Ja we Wrocławiu musialam się przepychać, więc zależy od pory zakupów raczej. Trafilam z innymi szaleńcami ;:131
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Słownie 26 ;:124, kupuję po 2 szt z odmiany - lubię większe plamy kolorystyczne, Poniżej część z nich.
Kupuję na Bielanach, ok 17 pustki były.

Nie kupiłam w tym roku fioletowej francuskiej - Blue Bell - miałam w ub. roku - piękny zapach, ale szybko opadają liście kwiatów i czerwonej angielki - również krótkotrwałe kwiaty i trochę chorowała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

eDorka - ja też kupiłabym więcej gdybym miała gdzie posadzić :;230 (w niedzielę kupiłam już 10)
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 127
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ja tamże ;:306
Gdybym miała gdzie posadzić kupiłabym pewnie więcej, narażając się na kręcenie nosem w domu co niektórych. ;:222
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ja poluję na róże na pniu, muszę się wybrać do auchana u siebie i sprawdzić czy do nich dojechały ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”