Kawon ( arbuz ) - część 10

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Dzięki, a szczepienie przyjmie się na cukinii? Już mi wzeszła i może bym spróbował na niej :D
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 340
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Kurcze, zmieniłem router, a mam nowe nasiona. Ten od Tp link nie grzeje, jak ten od Netii :)) Zobaczymy kiedy nasiona puszczą kiełki, bo dziś poszły w słoik :)
Darek26
200p
200p
Posty: 294
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Na 4 arbuzy wysadzone do gruntu, które miały tydzień, wogole nieosloniete, zostal jeden. Reszte zabrały wczorajsze i dzisiejsze przymrozki, było -2. Ostatni dobrze sie trzyma. 3 arbuzy w namiocie mają się dobrze. Arbuzy w doniczkach wypuszczają powoli 3 liścia. :wink:
vanilla81
100p
100p
Posty: 199
Od: 10 maja 2011, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Hey!
Moje sadzonki arbuzów to w tym roku jakaś porażka :roll: Pierwsza partia zbyt wcześnie wysadzona wylądowała już w koszu, bo rozsada za bardzo się wyciągnęła. Druga partia ma maleńkie listki i roślinki wcale nie rosną. Już sama nie wiem czy to wina pogody czy może ziemia jakąś trefną mi się trafiła. W zeszłym roku o tej porze miałam wielkie i silne rośliny, a pierwszych owoce jedliśmy już na początku lipca. Oby pogoda szybko się poprawiła, bo nawet z hartowaniem w tym roku ciężko, bo ciągle zimnica.
Ja z wysadzaniem czekam jeszcze ok 2 tyg. Przed zimnymi ogrodnikami nie będę ryzykować.

Pozdrawiam
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

U mnie to tak wygląda:
Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że pogoda się poprawi i będzie cieplej, bo tę rozsadę chyba wysadzę w połowie czerwca :roll:
MirahalaG
100p
100p
Posty: 109
Od: 24 lut 2017, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Moje arbuzy też trochę wybiegły, ale jeszcze nie jest tragicznie. Próbowałam szczepić arbuzy na tykwie. Niestety tylko jedna roślina (Rosario) na 4 rośnie i ma się dobrze. Pozostałe padły. Myślę, że w przyszłym roku będzie lepiej.
pozdrawiam
Mirka
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Moje szczepieniaki po odchorowaniu swojego ruszyły. Z 60 sztuk arbuzów i melonów padło na razie 5. Kolejne 5-8 słabo wygląda, ale jak pokazuje doświadczenie z poprzedniego roku jak przetrwają to mogą za tydzień zacząć rosnąć. Odsetek zatem dużo lepszy niż rok temu, gdzie przeżyła połowa :) Przez szczepienie sadzonki mają jakiś tydzień obsuwy w stosunku do nieszczepionych ale patrząc na prognozy pogody i tak nie ma co się spieszyć, bo do 20 maja nie ma warunków do sadzenia arbuzów :(
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

12 dni po szczepieniu arbuzy i melony wyglądają już całkiem dobrze i zaczęły rosnąć. Inkubator od 4 dni otwarty, lampy włączone. Zrosty trwałe i zabliźnione.
90% przyjęć, co uważam za bardzo dobry wynik jak na warunki domowe. Rok temu było 50% :D Po 20-tym idą do gruntu, jak tylko te [piiiip] chłody się skończą ;:161 ;:161 ;:161 Jedyny plus, że nieźle pada i uzupełni to kwietniowe niedobory wody w glebie.
Niestety moja jedyna Carolinka co mi została podczas zrastania załapała grzybka pod klipsem i 60% powierzchni zrostu jest martwe :( Tak więc zraz ciągnie na pozostałych 40%, ale na razie wygląda zdrowo. Zobaczymy czy się jakoś odbuduje.

Obrazek

Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Brawo! ;:138
Ja w piątek zaszczepiłem arbuza na cukinii i na razie wygląda to dość dobrze :D Może uda mi się załatwić trochę nasion podkładki do ogórków, więc będę próbował dalej. Teraz czekam aż wzejdą mi tykwy, bo już widziałem, że nasiona zaczynają pękać. Czy z tak późnego szczepienia jak moje coś zdąży wyrosnąć?
Pole w większości mam już przygotowane ;:108
Obrazek
Kamienie oczywiście znikną :lol:
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Pytanie którego wcześniej nie widziałem tutaj. Czy macie jakieś problemy ze szkodnikami, owadzimi albo innymi jak króliki i ślimaki? Bo robię listę co by za preparaty kupić i sporo poświęcone jest insektycydom, ale z doświadzeń jakie mam wnioskuję że szkodników brak.
kylo
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

U mnie były mszyce, dużo mszyc.
Krzysiek
Lexus456
50p
50p
Posty: 77
Od: 19 maja 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rozdrażew\Wlkp

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

W tamtym roku miałem mszyce i przędziorka ,plagę ;:185
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

W tamto suche lato, to przędziorka tyle miałem, co jeszcze w życiu nie widziałem. Normalnie plaga. ;:14
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”