Kawon ( arbuz ) - część 10

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Błażej zbieraj, zbieraj ;:108 Chętni zawsze się znajdą ;:224 ;:7 Ja też zbieram, chociaż nie kontroluję zapylenia, bo niektóre odmiany są ustalone i powtarzają cechy charakterystyczne dla odmiany.

rolnik90 Co roku podziwiam Twoje Złoto Wolicy ;:138 Ogromne są i do tego jest ich mnóstwo ;:215
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7436
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Błażej, a ten Twój Orangeglo to szczepiony czy nie?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Niestety, żadne szczepienie mi się nie udało w tym roku.

To jutro wydłubie nasiona. :)
Malinka2000
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 25 maja 2019, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie, między Wisłą a Kampinosem...

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

wokan dziękuję za odpowiedź.
Mówiąc szczerze to arbuzy same wprosiły się do mojego ogródka ;:108
Zapewne wielu z Was pamięta zeszłoroczne lato, które zaczęło się właściwie wiosną, przynajmniej na mazowszu. Moja działka graniczy od południa z pustą działką sąsiada. W połowie sierpnia sąsiad kosząc trawę blisko nas odkrył arbuza, który wykiełkował na naszej działce (w totalnie zachwaszczonym kącie), pęd "przeszedł" przez ogrodzenie do sąsiada i tam sobie spokojnie urósł i pięknie dojrzał. Zrobiliśmy wielkie oczy kiedy sąsiad pochwalił nas, że takiego pięknego wyhodowaliśmy :shock: Nikt z nas nie wiedział o jego istnieniu. Ważył ponad 6kg i był okrągły, słodziutki i soczysty. Palce lizać. Zebrałam nasiona i wiosną tego roku spróbowałam szczęścia.
Dziś wiem, że mają ciasno, siedzą jedne na drugich :wink: ale widać bardzo im to nie przeszkadza. Jedyna rzecz jaką zrobiłam przed posadzeniem to wypieliłam, wyłożyłam kartonami i ściółką z pokrzyw i trawy. Podlewałam czasem na początku. Oczywiście musiałam ich pilnować żeby się nie wyprowadziły do sąsiada ;:306
W końcu stwierdziłam, że potrzebna jest jakaś kładka żebym mogła je codziennie doglądać, bo nie było gdzie stopy postawić. Z pomocą przyszedł mąż i teraz mogę je podziwiać z bliska...

Tak było miesiąc temu ;:172
Obrazek
Z nadzieją w jutrzejszy dzień.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

W porównaniu z zeszłym rokiem kiedy większość sadzonek po wysadzeniu z wolna uśmierciła temperatura +6-8 stopni ten sezon jest o wiele lepszy i owoców sporo. ;:108


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Malinka2000
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 25 maja 2019, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie, między Wisłą a Kampinosem...

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

No to zerwałam... 11kg z kawałkiem.Miejscami lekko mączysty. Ogólnie w smaku dobry, soczysty tylko mógłby być słodszy. Może to wina ciasnoty, liście zasłaniają się wzajemnie i nie dochodzi do wszystkich słonko jak należy. Przemnkęła mi też myśl, że nasiona, które zebrała z zeszłorocznej samosiejki były z owocu F1 a wszyscy wiemy jakie są tego skutki. "Ojciec" był okrągły, czerwoniutki i słodziutki a te w większości są podłużne. Poza tym miał całe poletko dla siebie a te cóż...
Obrazek
Z nadzieją w jutrzejszy dzień.
Pozdrawiam.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

--julian-- pisze:;:306 ;:306 ;:306
Moje zbiory w porównaniu do Twoich to będą małe, bo u Ciebie 50 kg, to z pięć arbuzów ;:224 ;:108 ;:333
Byłeś blisko. :;230 :;230 :;230
Nie pięć, a tylko cztery, ale w sumie 37,5 kg :tan ;:170 8-) Asahi zaniżyło średnią i gdybym zerwał zamiast niego dwa AU Producery do pewnie 50 kg by pękło.

Od lewej: Asahi Miyako, AU Producer, Crimson Giant i miała być to Alibaba, ale oryginalna ma raczej inną skórkę, więc to chyba mieszaniec.
Obrazek

AU Producer - niesamowita odmiana... takie giganty są trzy na krzaku ;:oj
Obrazek

Alibaba (?)
Obrazek
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1034
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

tyle kg, kiedy Ty to skonsumujesz ? :;230
Czekam na relacje smakowa, bo w przyszłym sezonie mam zamiar urozmaicic plantacje. Na pewno znajdzie sie tam asahi tak wychwalane przez Ciebie :wink:
Piotr
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1141
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

rolnik90 pisze:tyle kg, kiedy Ty to skonsumujesz ? :;230
Przydała by się chłodna piwniczka do przechowywania, ale nie mam :(
Na razie je codziennie cała Rodzina, sąsiedzi, a jak zawiozę do pracy to rozchodzi się jak papier toaletowy za PRLu :;230
rolnik90 pisze:Czekam na relacje smakowa, bo w przyszłym sezonie mam zamiar urozmaicic plantacje. Na pewno znajdzie sie tam asahi tak wychwalane przez Ciebie :wink:
Sam jestem ciekaw tej dziwnej Alibaby. AU Producer już rok temu zapisał się jako smaczny arbuz.

Asahi w przyszłym roku będzie stanowił jedną z podstawowych odmian w mojej uprawie. Przebił Wolicę smakiem, chrupkością miąższu i plonem. Nie za duży nie za mały, w sam raz na deser po obiedzie dla kilku osób.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

wokan podziwiam i nie mogę się napatrzeć ;:oj ;:180 ;:180 Piękne sztuki, dla mnie Twoje arbuzy są wzorem do naśladowania ;:108 Nie wiem czy zrywać tego Moon and Stars bo dziś wróciłem i ogonek oraz listek zielone, ale ma żółtą plamę :roll: Piwniczki są czasami zdradzieckie, bo rok temu włożyłem do mojej piwnicy pod stodołą kilka mniejszych arbuzów, które zerwałem jesienią. Raz poszedłem sprawdzić jak tam u nich i tak patrze co jest na skórce ;:224 a tam wyżarte przez myszy dziury i tunele aż do środka ;:223 Na szczęście te sztuki nie były zbyt ładne w środku, więc dużo nie straciłem. :lol:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Mogłeś je powiesić w workach po ziemniakach, to myszy by się nie dobrały.


Ja od kilku dni na wyjezdzie i nie wiem co tam u arbuzów. Tu w Warszawie tak nie za ciepło. Mam nadzieje, że wszystko w porządku i arbuzy podrosły, no i jakiś będzie do zerwania. :)
Lexus456
50p
50p
Posty: 77
Od: 19 maja 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rozdrażew\Wlkp

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

U mnie na polu jakieś myszowate zjadły złotą i bingo.

Byłem szczęśliwy że wypędziłem krety ,a w nich korytarze weszły jakieś gryzonie i skorzystały z wyrzerki
Lexus456
50p
50p
Posty: 77
Od: 19 maja 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rozdrażew\Wlkp

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

To moi rekordziści Crimson giant
Obrazek
Bingo

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”