Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie w słoneczną i bardzo rodzinną niedzielę.
Wprawdzie dzień się skończył, ale niedziela jeszcze trwa.


Natalko - rzeczywiście tawułki są raczej wymagające, przekonałam się na własnej skórze. ;:223 Wędrowałam z nimi po całej działce, niewdzięcznicom nigdzie nie było dobrze, więc wywaliłam je za płot, a one tam zadomowiły się na dobre i nie tylko ładnie kwitną, ale ciągle ich przybywa. ;:7
Miśka przez zimę nieźle przytyła, stąd taka "puchata." :lol: Zacznie częściej bywać na działce, to schudnie, bo nie będzie miała czasu zbyt często podjadać.
Pamiętaj o przypomnieniu się w temacie floksów. ;:108

Danusiu - z MMS-ami nie mam problemu, ja zwyczajnych SMS-ów nie umiem wysyłać. ;:306
Róże mam w różnych stadiach rozwoju. Zaprezentowane na fotkach rosną w bardzo zacisznym miejscu między domkiem i tunelem. Po przeniesieniu tunelu na nowe miejsce nie będzie im już jak u Pana Boga za piecem. ;:124

Iwonko0042 - i to jakie duże te kotki.... :D
Głaski od Ciebie przekazane, mruczandem wyrażone podziękowanie. ;:180
U mnie tylko piwonia majowa ma takie kły, pozostałe ledwo - ledwo wychylają czubeczki kiełków.

Dorotko - Miśka kocha działkowanie dopóki nie zmarznie. ;:224 Zmarznięta zakopuje się w koce i zachowuje się tak, jakby jej nie było.
Z tym telefonem to jest tak, że trudniejszą sztukę opanowałam, a najłatwiejsza sprawia mi problemy. Wstyd się przyznać, ale nie umiem wysłać SMS-a. ;:171
Te różyczki z listkami rosną w zacisznym miejscu między domkiem a tunelem, gdzie dodatkowo jest najwięcej słońca. ;:333 Pozostałe nie mają tak dobrze i listków jeszcze nie wytworzyły.
Z pogodą to nigdy nic nie wiadomo, ale też marzę o słonecznych dniach, ;:3 zwłaszcza od środy, bo jutro i we wtorek czeka mnie dłubanina. Będę siać kwiatki i pikować te, które już do tego dojrzały, a jest tego trochę. ;:108


Jeszcze kilka fotek z sobotniej działeczki.

Obrazek Najbardziej wyrywny bodziszek.

ObrazekMak wschodni.

ObrazekNajstarszy liliowiec rdzawy.


A tutaj coś się wysiało. Jeszcze nie wiem, co.


Obrazek Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko, ja dopiero dzisiaj pierwszy raz wyszłam na dłużej do ogrodu. Posprzątałam rabatę z tamaryszkiem.
Nie mogłam się opanować, bo pogoda była rewelacyjne. A jak wiesz, mam tylko weekendy na pracę. W dodatku nie całe. Wczoraj pojechałam do Warszawy. I tak miałam co weekend do tej pory.
Także bardzo sie cieszę, że choć troszeczkę mogłam pobyć w ogrodzie.
Czytam, że masz nowy telefon. Jak postępy?
W razie czego służę pomocą.
Co do nadmiaru pomidorów, to chętnie odkupię. Ja nie wiem, czy zdołam wysiać cokolwiek w tym, roku. Kot chyba nie pozwoli na żadne siewki
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko pomidorów nigdy za dużo ! Jak nie przejesz wszystkich to zrobisz przecier :) Można też mrozić w całości, potem zimą gdy czasu więcej smażyć na patelni i robić sosy do różnych potraw. Można też robić pomidory w galarecie w słoikach, mam fajny przepis . Także od przybytku głowa nie boli.
Masz imponującą kolekcję floksów, wiele z nich pierwszy raz widzę na oczy :D
Rozsady wzorcowe ;:333
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko a ja nie mogę się zabrać za tę dłubaninę, tak nie lubię pikować maleństw, a tu bratki, lewkonie czekają w kolejce. Miejsca na parapetach brak i tym się tłumaczę. wiem, że gdyby siewki poszły do osobnych miejscówek to od razu ruszyłyby ostro w siłę.
Nauczysz się jeszcze obsługiwać w pełni telefon.
Pogody na ten tydzień życzę słonecznej ;:3 oby w Twoich rejonach świeciło słoneczko.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42206
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko właściwie to Ci szklarnia niepotrzebna klimat masz taki że za miesiąc pomidory pójdą do gruntu. Nie to co u mnie...żaden krokus jeszcze mi nie kwitnie ;:145 No chyba że coś je hurtowo pożarło! Tym bardziej, że tak wszyscy kępy chwalili no to poszło! U mnie po śniegowych dnia nastały deszczowe i sączy się woda w glinę, ale jak kopałam dół pod borówki to w przeciwieństwie do dawnych czasów woda na dnia nie stała tylko sypka ziemia :wink: Cudne masz tawułki, dobrze im u Ciebie ;:215 Miśka do wygłaskania, a Ciebie ściskam i życzę radości z zielonego ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Misia już sobie wiosnuje na drzewku.
Z przyjemnością obejrzałam twoha piękną wiosenke Lucynko :wit
Sliczne i liczne masz te krokusiki.
Rannikowe słoneczka już pomału odchdza do wspomnień.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko zazieleniło się u Ciebie.Misia szczęśliwa na drzewku sobie posiedziała.Obejrzała ogród z góry. ;:306

Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Witaj Lucynko :wit . Sieweczki masz przepiękne ;:215 a nowy zakup na pewno się przyda w upalnie letnie dni na działce ;:108 . Wspominki bardzo kolorowe i pomagają w te brzydkie dni . U mnie lało cały dzień i dopiero teraz wyszło słońce ;:131 . Ciekawe czy jutro zobaczę je chociaż przez chwilę ;:224 . Pozdrawiam i pogody życzę :wit .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Coraz piękniej się wszystko zieleni ;:63
Przypomnę się z floksami, raczej wolałabym sadzić je wiosną, kiedy dokładnie - tak w kwietniu będzie dobrze?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Witaj Lucynko przepiękne masz kolekcje... super się ogląda takie uporządkowane kwiateczki, można porównać i nacieszyć oko ;:168 Parapety też masz już pięknie zazielenione, a ja jeszcze w lesie, ale co tam jeszcze zdążę...
Fajnie ze masz "macanego" zawsze to jakaś gimnastyka dla szarych komórek :lol:
Twoja Misia to umie pięknie pozować, jak modelka... dla Misi obowiązkowe drapanko a Wam zdrówka życzę. ;:167
Gołąbki też mają wypasione mieszkanko. ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Miałam wyjątkowo pracowity poniedziałek. Nareszcie zmontowany wczoraj przez M regalik stanął na parapecie i dzisiaj został wypełniony po brzegi. Przez kilka godzin pikowałam i siałam, a ponieważ nie umiem tego robić na siedząco, to plecy dały o sobie znać, ale i tak jestem z siebie dumna. Aktualnie mam zapełnione dwa parapety i czteropółkowy regalik. Dodatkowo M zmajstrował mi stolik, który na razie służy mi jako blat roboczy, a później stanie przy oknie, by i on został zagospodarowany kuwetkami bądź doniczkami, dla których mimo wszystko braknie miejsca.
Za oknami szumiał padający deszcz, Misia wyjątkowo grzecznie przyglądała się memu zajęciu, a gdy jej się znudziło, po prostu poszła sobie spać.


Gosiu - czego Ty w tej stolycy szukasz co tydzień? M nie jest zazdrosny? ;:113
Żarty żartami, ale podziwiam Cię, że mimo natłoku obowiązków zdołałaś popracować w ogrodzie. ;:303 Ja nic jeszcze nie uprzątam na rabatach w obawie o ewentualny atak zimy.
Z telefonem już się zaprzyjaźniłam i tylko jego rozmiary mnie jeszcze trochę denerwują, ale w końcu i do tego przywyknę. Przynajmniej taką mam nadzieję.
W razie czego każda pomoc się przyda, dziękuję. ;:180
Gosiu, jeśli wszystkie pomidory dożyją, to z radością się z Tobą podzielę, przynajmniej nie będę zmuszona płakać z powodu konieczności wyrzucenia nadmiaru.

Seba - oczywiście, że nadmiar pomidorów nie zginie, tylko trzeba jeszcze mieć nadmiar miejsca do ich posadzenia, a ja tego nadmiaru nie posiadam. ;:223
Moja synowa przerabia pomidory na wszelkie możliwe sposoby, w galaretce też, a najwięcej suszonych w oliwie.
Pięknie dziękuję za słowa pochwały. ;:180

Dorotko - lubię pikować, lubię siać, lubię podglądać ruch w kuwetkach i doniczkach.
Z telefonem już się prawie zaprzyjaźniłam i tylko jego wielkość i waga trochę mi przeszkadzają. Cóż, i do tego muszę w końcu przywyknąć. ;:108
Słoneczko bardzo potrzebne, dziękuję i Tobie też go życzę. ;:3

Marysiu - nie jest tak słodko, jak myślisz. U mnie wcale nie jest ciepło, tylko śniegu niedostatek tej zimy. Tak więc szklarni wprawdzie nie posiadam, ale za to tunel, który uchroni pierwsze pomidorki przed zimnem. :D
Ja jednak mam nadzieję, że gdy tylko ziemia się ociepli, to i Twoje krokusiki zakwitną. Zresztą widziałam u Ciebie zapączkowane narcyzy, a to znaczy, że nie jest tak źle, a będzie jeszcze lepiej. ;:215
Miśka jest ostatnio głaskana i tulona do wypęku. Strasznie całuśna się zrobiła.
kochana jesteś ;:167 , ściskam Cię wzajemnie i również dużo satysfakcji z zielonego życzę. ;:196

Aniu - Miśka kocha po drzewach ganiać.
Dziękuję za ciepłe słowa i pochwały. ;:196

Danusiu - Gdyby jeszcze słoneczko zechciało przeganiać chmurzyska... ;:131 Niestety, dopiero marzec się zaczyna.

Ewelinko - pięknie dziękuję za dobre słowa. ;:180
U mnie też deszczowy dzień, ale akurat miałam co robić w domu, może jutro będzie lepiej.
Pozdrawiam wzajemnie ;:196 i również słoneczka życzę.

Natalko - myślę, że w kwietniu , a może nawet pod koniec marca już da się rozsadzać floksy. Wszystko będzie zależało od pogody. Ubiegłoroczny kwiecień np. bardziej przypominał maj na rabatach. ;:63

Ewuniu - cieszę się, że wróciłaś ;:196 i masz dla mnie tyle miłych słów, za które serdeczne dzięki. ;:167
Z tym "macanym" to ja mam siedem światów, ale powolutku już go rozkminiam. Jeszcze tylko do jego wielkości przywyknąć mi się nie udało.


Dzisiaj fotek nie będzie, tylko pięknie się z Wami pożegnam na jedną noc, życząc Wam spokojnych i kolorowych snów, a na jutro pięknej wymarzonej pogody i pogody ducha. :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko zaglądam i podziwiam Twoje roślinki, mało piszę ale czytam. Wędruje między Śląskiem i górami czas mi ucieka a pracy mam bardzo dużo. Tunel foliowy po wichurach nie do użytku. Czeka mnie nowa praca i nowy tunel na który czekam z Allegro. Misia co dostojna dama i ma wspaniałą właścicielkę. Moja Kalinka zabrana z działki na zimę do domu jest już po zabiegu i na wiosnę wróci na działkę. Na patrzyłam się na piękne kolory może teraz usnę. Pozdrawiam.
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42206
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko i ja swój regalik przytargałam z altany, umyłam i teraz schnie a po południu pójdzie na parapet, bo ciaśniutko już u mnie. Tym bardziej, że w kolejce do siania stoją pomidory i słodkie papryki.
Tak sobie pomyślałam, że Misia pilnowała Cię bo miała nadzieję, że jak pogrzebiesz w ziemi to zapakujesz siebie i ją i pojedziesz na działkę...i straciła nadzieję ;:306
Deszcz już drugi ranek mnie powitał ale temperatura na plusie, a ziemia mokra jedynie na 10 cm.
Luciu no właśnie narcyzy zapączkowane tulipany wyłażą, a krokusów niet...może je coś zezarło! ;:145
Słoneczka i ciepła przedwiośnia w połączeniu z dobrym zdrowiem Wam życzę ;:196 ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”