MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Jest - 12 rekord zimy tej wiosny-tak uroda kotlin górskich. Rogatej nie powinno nic się stać, pierwszym jajom chyba też. W ubiegłym roku też były fest spadki nocami, ale nie znalazłem wysterylizowanych komórek.
Puszczykot
100p
100p
Posty: 106
Od: 28 sty 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

U mnie -4, -5. Pytanie czy diabli wezmą brzoskwinie...pąki są już poważnie nabrzmiałe. Całe szczęście, że jabłonie jeszcze śpią. Porąbana ta wiosna tego roku :/
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Brzoskwinie masz w innym temacie ;:124 tutaj wątek z murarkami ;:223
Puszczykot
100p
100p
Posty: 106
Od: 28 sty 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Tak wiem. Ale ja o kwiatach. Murarki lubią brzoskwinie a rogate jabłonie. Pytanie czy tego diabli nie wzięli :/
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Jeszcze troszkę i się zacznie pszczoły i koszenie i ruch przy domkach nie mogę się doczekać :heja






Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

zagiel Jesteś dla mnie zagadką. Pszczelnięty i pasjonat koszenia , zaskakujące.
Puszczykot pisze:Moim zdaniem te 200-300 metrów to pobożne życzenia. Mało co kwitło a murarki znosiły pyłek jak zaczarowane. Rogate muszą minimum pół kilometra oblecieć by dotrzeć do większej ilości wierzb. Wydaje mi się , że tak krótkie loty to komercyjnie lepiej wychodzą na papierze. Miodne mają zasięg 4km a wielkością i długością życia tylko trochę przerastają murarki a co do rogatych to pewnie jest porównywalnie.
Jeśli nawiązujesz, to proszę daj jakiś znak, bo dalej nie wiem, czy to nawiązanie, czy tak przed snem, czy coś tam.
Ogrodowa, jeśli dobrze pamiętam wg. anglojęzycznych źródeł lata w normalnych warunkach do 300 m. W przypadku braku pokarmu do 600 m. Te słynne 200-300 m wzięły się, jeżeli pamięć mnie nie myli od "koronowanych głów" z tytułami naukowymi. Fakt, pewnie komercha się włączyła. Małe gatunki pszczół wg. anglojęzycznych źródeł latają w promieniu 150 max 200 m. Co przy moich obserwacjach jest trochę wątpliwe.
Puszczykot
100p
100p
Posty: 106
Od: 28 sty 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Nawiązywałem po trochu do Twojej Klik wypowiedzi dwa posty wyżej , a trochę dodałem ze swoich obserwacji. Gdzie by nie spojrzeć piszą te magiczne 200-300 metrów szczególnie Ci co mają z tego zysk. Jeśli by tak było to odwiedzenie przez Murarkę 1000 kwiatów dziennie pomnożyć przez 500 samic ( więcej nie mam) daje solidnie ukwieconą hektarową łąkę. Zanim zakwitną drzewa ( owocowe jak i bodajże wiąz albo jawor...nie mam pewności co to jest) to jest to już z lekka cud. A mimo to latają i to nie na pusto :)
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Koszę tylko przed chatą i altaną reszta jest dla pszczół :tan






pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Cebulica dla pszczółek przyszła posadziłem w donicy przed wywozem na działkę ;:333

Obrazek



pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 983
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Moje murarki już się wybudzają. Już 4 czekają na wyjście do domku.
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Puszczykot No bo ostatnio są problemy komunikacyjne na forum, więc jak nie zaznaczysz do czyjego wpisu Twój komentarz się odnosi, to może ktoś nie zrozumieć. Może przesadzam, może nie czytają. Wiąz ma liście w kształcie nierównej elipsy, u mnie rzadkość. Znam jeden egzemplarz w pobliżu. Jawor to klon i ma takie właśnie liście. Kwitnie pod koniec kwietnia i w maju. Kwitnie po wypuszczeniu liści, czyli najpierw się zazielenia , a potem kwitnie. Odwrotnie jak np. klony pospolite, które zakwitają przed rozwojem liści.

zagiel Ja bym Ci radził, żebyś zostawił już je w tej donicy. Niech w niej rosną i zaschną po przekwitnięciu, a potem przesadź na miejsce stałe. Mniej je osłabisz , niż gdybyś jeszcze raz je przesadzał w trakcie wegetacji. Zrobisz jak chcesz.

Teresa Pszczola Gdzie Ty mieszkasz? U mnie zimno przeraźliwe od kilku dni.

Zajrzałem dzisiaj do pudełka wylęgowego o 11:30. Samce rogate wychłodzone na maksa, ale żyją. Znowu w nocy było poniżej -10 oczek. Kiepsko wyglądają kwiaty wierzb po tych mrozach, całe sklapciałe. Całe szczęście, że u mnie góry, górki, pagórki i część z iwopodobnych jeszcze nie rozwinęła kwiatów-tych wyżej i w cieniu. Z drugiej strony ałycze już się rwą do kwitnięcia, więc będą miały co zbierać tak czy owak jak zrobi się ciepło.
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

klik zrobię jak radzisz a murarki u mnie śpią to i dobrze bo zimno ;:333






Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Pogoda od jutra przez dzień ma być już 2-u cyfrowa to nasze murarki zaczną nam się wygryzać :heja
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”