MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 897
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Mam nadzieję że te mrozy im nie zaszkodzą są w pudełkach osłonięte od wiatrów ;:223 niech już w końcu będzie ciepło ;:215







Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
Puszczykot
100p
100p
Posty: 106
Od: 28 sty 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Specjalnie bym nie liczył. Pogodę prognozują sinusoidalną....zimno cieplej zimno cieplej. W końcu jeszcze marzec a i poczatek kwietnia nie napawa optymizmem.
Awatar użytkownika
alehar
50p
50p
Posty: 67
Od: 6 mar 2018, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

No... ja dziś wystawiłem kokony !
Już raczej nie będzie tak silnych przymrozków jak w ostatnich dniach (prognozy i moja nadzieja). W dzień jest super :)
Kokony siedzą w pudełkach, przykryte są serwetką, czy to pomoże ? - mam nadzieję...
Niech się "gryzą" ;)
Pozdrawiam
alehar
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

A powiedzcie u mnie 4czy 5 dni temu parę sztuk się wygryzło i latało w domku a teraz od 3 dni ich nie wodzę :( czy one się z powrotem schowały do tego pudełka ,bo ich nigdzie nie widzę :?:
Awatar użytkownika
alehar
50p
50p
Posty: 67
Od: 6 mar 2018, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Pierwsze wygryzają się samce. Wlazły gdzieś i czekają na ciepło ;)
Pozdrawiam
alehar
Puszczykot
100p
100p
Posty: 106
Od: 28 sty 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Niesamowite jaką rozpiętością wielkości osobników dysponują murarki. Właśnie wygryzło się kilka samców z kokonów które odrzuciłem jako prawdopodobnie martwe (były w otoczeniu larw muchy). Mają dosłownie 6-7mm przy normalnym rozmiarze 9-10mm. To wizualnie o połowę mniejsze owady..
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 897
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Byłem dzisiaj na działce woda została w wiadrze zamarznięta lód 5 cm gruby kwitną tylko wierzby i dereń a murarki śpią ani jedna się nie wygryzła . ;:304





Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Kurcze blade, jak w starej piosence: " ........pero, peroooo bilans musi wyjść na zero......" Zawsze gadam, że jak jest za ciepło, to musi się wyrównać i będzie lodówa wtedy kiedy ma być ciepło :wink: . U mnie od kliku dni w nocy mróz poniżej 10 oczek. Następne dwa dni podobno mają być przyzwoite, a po nich powrót zimy. Długoterminowe prognozy są katastrofalne - zimno i opady. Jak tak będzie i rogate dadzą przyzwoity plon, to znaczy że są nie do zarąbania. Zobaczymy, może jakiś kawałek wiosny w końcu będzie przyzwoity.
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2609
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

A u nas dziś było 15 stopni.....korzystając z wymuszonego wolnego obserwowałem co się dzieje u podwładnych ...nie widzę takiej ilości pszczół jaka się wykluła , plusem jest to że z kokonów które mi zostały wyskrobały się pszczoły - większość samców , mam jeszcze kilka w chusteczkach schowanych ale są wielkie jak afrykańskie gnu więc pewnie to samiczki ...
Psikusem od losu jest to że nieba im przychylam żeby się zadomowiły w formatkach , ale zauważyłem jedną sztukę jak mi się kręci około 50 metrów dalej koło drewna na opał - więc skołowałem trzcinowe rurki i chyba się udało bo jedna tam wracał przez cały dzień .
Swoją drogą to nie mieszczą się w rurkach , które posiadam , mam resztki raptem kilkanaście grubych- wolałbym aby zadomowiły się w formatkach .
Mam tylko nadzieję że jeśli się rogate wykluły i poleciały w świat to przynajmniej w mojej okolicy , zadomowią się gdzieś i może powrócą .

Dziś zauważyłem wygryzionego samca ogrodowej pośród kokonów w pudełku , ale jeszcze chyba nie czas ....
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Dzisiaj trochę cieplej i olbrzymki wróciły do pracy. Lista obecności wygląda jakby się zgadzała. Samców trochę mniej, gdzieniegdzie na ziemi leżą pojedyncze trupki. Czyli - 12 stopni na latające imago samic nie ma większego wpływu raczej.
Targają pyłek, więc kwiaty wierzb też nie zostały wycięte.
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 897
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Nie mogłem wytrzymać po Waszych wpisach zaglądam do kokonów a tam cisza wyglądają tak jak po łuskaniu śpią sobie ;:145


Obrazek


Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
kenaj5389
200p
200p
Posty: 215
Od: 11 cze 2018, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie Białystok

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Dzisiaj samce szalały +16 samic brak a na słońcu wygrzewała się bujanka Bombylius major.
Obrazek
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Po powrocie z pracy, niestety taka robota, że muszę być :( , setki pracujących samic :) . Bardzo dużo szukających dziury, czyli wróciły te, które wygryzły się przed chłodami. Zawsze się o to martwię , bo co się stanie jak się załamie pogoda. Tydzień temu, może tydzień z kawałkiem się wygryzły. Przeczekały chłody nie wiadomo gdzie, ale wracają. Ciepłych uczuć moc dla nich mam ;:167 .
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”