Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

:wit U mnie dziś całkiem pracowity dzień - plewienie i w dalszym ciągu naprawa kamiennych obrzeży grządek. Teraz wszystko wygląda elegancko :) W najbliższym czasie zamierzam posiać na rozsadę kukurydzę i jakąś fajną odmianę sałatki sobie wynajdę w nasionkach, co prawda posiałem jej dosyć sporo na grządkach (ten mix, o którym mówiłem kilka postów temu), ale tak naprawdę to nie wiem co z tego wyjdzie. A nawet jeśli wzejdzie wszystko to przecież się zje! Oprócz tego przeniosłem dziś z kiełkownika do doniczek z ziemią pierwsze nasionka pomidorów z tych sianych tydzień temu, konkretnie San Marzano i Gribone Lukoshko - teraz mam przynajmniej pewność, że wykiełkują.

W przyszłym tygodniu zapowiadają zaś przymrozki, kiepsko, dlatego profilaktycznie okryłem agrowłókniną też rzodkiewkę.

Obrazek
Widoczek z dzisiaj

Obrazek
I trochę sałatki

Nie mogę się doczekać, jak wszystko zacznie wschodzić !

:wit
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

:wit

U mnie praca wre! Pomidory Malinowy Olbrzym i Megagroniasty już przepikowane, niebawem reszta. A poza tym rzodkiewka spod włókniny powoli wschodzi. Jakiś czas temu dosiałem trochę sałaty na troszkę późniejszą rozsadę, między innymi Królową Lata - też zaczyna wschodzić :)

Rzodkiewka
Obrazek

Niedający się wykopać wężymord
Obrazek

Te narcyzy rosły już na mojej pierwszej grządce około 13-14 lat temu, także to dla mnie pamiątka, która musi być! Podobnie tak stary jest mój rabarbar :D
Obrazek

Rozsady pomidorów co prawda niewielkie, ale przy obecnej pogodzie powinny szybko nadgonić!
Obrazek
Obrazek

Trzymajcie się ciepło!
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

Cześć Michał, jak dawno nie widziałam Twojego warzywnika. Fajna skorzonera, mi się nigdy nie udała, a jak raz wyszła to oczywiście część wypieliłam :oops: a wiesz, na poniedziałek Wielkanocny znów maja być przymrozki. No nie mam słów. Dosiałam i dosadzilam kolejne warzywa i chyba znów będę wszystko okrywać.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

Aguss85 :wit Miło Cię widzieć! Skorzenera to moja lekka zmora, tak, wysiałem ją kiedyś z nasion na próbę, w trakcie sezonu niesamowicie się rozrosła, myślę co roku, że już udało mi się jej pozbyć, a tu jednak nie ;:oj I jest jeszcze w takim miejscu, że nie da się jej w ciągu sezonu widłami wykopać. Staram się pilnować, żeby nie szła w swoje ogromne żółte kwiaty. Cóż, widocznie ma już zostać ze mną na dłużej :)

Ostatnio zakupiłem kilka większych sałatek liściowych, wysiałem Królową Lata, więc będę miał kolejną sałatkę za około miesiąc. Dzisiaj dosadzałem więcej dymki. Pomidory rosną jak rosną od niechcenia, mogłyby trochę szybciej, dwa razy w tygodniu aż do wysadzenia będą podlewane Magiczną Siłą (jutro po raz drugi). Robię to też dlatego, że Megagroniasty jest fioletowawy, a pamiętam, że kilka lat temu ktoś tu na Forum mi powiedział, że to właśnie niedobór bodajże magnezu i polecił Magiczną Siłę właśnie. Mam więc nadzieję, że pomidorki nadgonią choć trochę.

Po świętach z kolei zabieram się za rozsadę ogórków, cukinii i kukurydzy. Uważam, że z dyniowatymi nie ma co się spieszyć, zdążą wzejść na czas, zresztą nie muszą być wsadzone do gruntu od razu 15-go maja, prawda? Pomidory zresztą też.

:wit
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

:wit Chciałbym się z Wami podzielić najnowszymi doniesieniami z warzywnika! Nadmienię, że ostatnimi dniami pogoda u mnie jest niby słoneczna, ale wieje chłodny wiatr, więc nie zachęca to do pracy w ogrodzie. Mam nadzieję jednak na poprawę pogody, gdyż muszę przerwać marchewki. Poza tym wszystko ładnie rośnie, zresztą zobaczcie sami!


Obrazek

Szczypiorek zazielenia się w najlepsze!

Obrazek

Marchew. Na dzisiaj jest już trochę większa i gęstsza, więc tym bardziej muszę ją prędko przerwać. Wysiałem w tym roku dwie odmiany: Wczesną i Kalinę F1, pomieszałem ze sobą nasiona, jednak myślę, że dominuje tu wczesna, gdyż te nasiona były świeższe :wink:

Obrazek

Cebula wschodząca między rządkami buraków. Te drugie z kolei niestety nie spieszą się, przed świętami nawet dosiałem ich jeszcze więcej. Na pierwszym planie czosnek.

Obrazek

Rzodkiewka po przerwaniu.

Obrazek

Trochę siewek przesadziłem w inne miejsce, fajnie będzie, jeśli się przyjmą!

Obrazek

Podpatrzony gdzieś na Forum pomysł z kloszami nad sałatą. Spełnił swoją rolę i niebawem będę je ściągał.

Tym samym produkcja rozsady sałaty Justyny, endywii, pomidorów i cebuli siedmiolatki idzie dobrze! W najbliższym czasie będę siał Królową Lata. Ostatnio siałem też ogórki, cukinię, dynię i kukurydzę. Oczekuję wschodów!
:wit
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

Witajcie :wit Jak Wasze ogrody? U mnie wszystko kwitnie i pięknie rośnie! Zdjęcia sprzed kilku dni, zrobione zaraz po deszczu :)

Obrazek
Czosnek niedźwiedzi pięknie kwitnie

Obrazek
Wczorajszy zbiór rzodkiewki

Obrazek
Widok na zielnik - większość roślin ładnie opisana

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
No i takie ogólne widoczki :)

Ostatnio siałem więcej kukurydzy odmiana Gucio, gdyż w doniczkach wzeszły mi tylko dwie rośliny, podobnie z cukiniami, dosiałem między innnymi Atenę Polkę. Przedwczoraj podobnie zrobiłem z fasolką z orzełkiem, tradycyjnie, co roku ma miejsce u mnie na grządce, hoduję ją głównie na nasiona :wink: Wczoraj sadziłem endywię, mam jeszcze trochę rozsady, posadzę ją obok rabarbaru, którego liście niemal codziennie muszę w bardzo fantazyjne sposoby przestawiać, żeby nie zasłaniał zanadto grządek, na szczęście jest on jednak szybko zużywany, więc te największe liście szybko znikają. Wczoraj też skończyłem przerywanie buraków, nie widać tego co prawda na zdjęciach, mam nadzieję, że sadzonki się przyjmą w nowych miejscach. Jeśli chodzi o ogórki to rozsada czeka jeszcze w piwnicy, ponieważ nie chcę jej sadzić jeszcze w tym tygodniu ze względu na opady.
:wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”