Kawon (arbuz) - część 11

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13794
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Oby nie było rewelacji i wszystko ładnie nadgoniło.

Jaką metodą będziesz szczepić, bo nie ukrywam, że również bym popróbował szczepić ale taką metodą, którą w obecnym czasie ma jakieś szanse czy sens, jakby choć jedno się udało. :)
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Trzymam kciuki, żeby sezon się udał :wink:
U mnie około 30 sztuk już w foliaku, jutro znów trochę tam zaniosę, bo już wychodzą z doniczek. Dosiałem jeszcze Bingo i Sugar Baby, bo nic nie zaczęło kiełkować :(
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1140
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

BobejGS pisze:Oby nie było rewelacji i wszystko ładnie nadgoniło.

Jaką metodą będziesz szczepić, bo nie ukrywam, że również bym popróbował szczepić ale taką metodą, którą w obecnym czasie ma jakieś szanse czy sens, jakby choć jedno się udało. :)

Taką samą jak poprzednio - na jeden liścień. Jak wszystko idzie jak powinno to po 6 dniach sadzonki zaczynają już rosnąć po szczepieniu. Tak jak te kilka co mi zostało.
Aby się cokolwiek udało proponują abyś zastosował się do reżimu opisanego kilka postów wyżej (po angielsku) - to jest dobra metodologia.

Jakie błędy popełniłem? Hmm... nałożyło się chyba kilka, stąd porażka. Do 3 dnia miałem 100% sadzonek z pełnym turgorem i nagle po jednej nocy BOOM...
Muszę to wszystko przeanalizować i wyeliminować przyczyny porażki przy poprawce.
--julian-- pisze: U mnie około 30 sztuk już w foliaku, jutro znów trochę tam zaniosę, bo już wychodzą z doniczek.(
Szczepione już w foliaku? ;:oj
Ja niestety w drugiej turze zrezygnowałem z nowych odmian i postawiłem na odmiany, które sprawdziły mi się w poprzednich sezonach - pól na pól wczesnych i późniejszych: Asahi, Producer, Crimson Sweet i Giant, Alibaba, Alibaba Ciemna, Rosyjski (jemu nie odpuszczę), Złoto Wolicy, Rosario, Carolina (dam jej 2 szansę).
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Szczepione w domu w akwarium :wink: Wyglądają na razie spoko, ale nic nie mówię, bo różnie może być, zwłaszcza, że eksperymentowałem z metodami szczepienia. :lol: Rosyjski jest super, oby powtórzył cechy odmiany i taki pozostał. Myślę, że to F1 nie było, bo dostałem nasiona z AWN i one były WZ, więc chyba odmiana ustalona :D
czorny27
50p
50p
Posty: 52
Od: 28 mar 2018, o 05:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Mam małe pytanie. Czy warto jeszcze wysiać nasiona arbuza. Mam rosario i się zastanawiam czy aby nie za późno.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Siej, ja dzisiaj też dosiewałem. :wink:
Krecik22
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 mar 2020, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Moim zdaniem warto siać. Znam przypadki siewu do gruntu w maju i ludzie mają plony, więc jeśli chodzi o rozsadę to czemu nie. Wschody miałem niemal 100 %, więc zostało trochę nasion i też dzisiaj wysiałem. Będzie rezerwa w razie czego :D
Awatar użytkownika
Merkor
100p
100p
Posty: 190
Od: 18 kwie 2016, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Merkor pisze:Mam 3 większe sadzonki arbuza od reszty z czego dwie z nich mają jakiś problem.

Wyglądają jakby usychały, czy to ta słynna fuzarioza czy może coś innego.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzecia sztuka wygląda zdrowo, dodam że to Crimson Giant.
Podpowie ktoś coś, dzisiaj wyglądają jeszcze gorzej.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

wokan oczywiście 3mam kciuki ;)

Moje się nieco powyciągały ale wczoraj przesadzałem głębiej w doniczki i stoją teraz w chłodniejszym miejscu.
Niestety w sprawie tych roślinek ze zdjęcia nie podpowiem bo nie wiem :( ale faktycznie wygląda to źle ;/
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 740
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Merkor a gdyby je tak posadzić w ziemi ogrodniczej a nie w samym piasku? ;:223 Przecież to już duże rośliny i potrzebują jeść. ;:124 Kwarc to żadna odżywka dla nich.
Witam, jestem Adam.
czorny27
50p
50p
Posty: 52
Od: 28 mar 2018, o 05:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

No i się stało wysiane do rozsady paczkę rosario zobaczymy.
Awatar użytkownika
Merkor
100p
100p
Posty: 190
Od: 18 kwie 2016, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

FreGo pisze:Merkor a gdyby je tak posadzić w ziemi ogrodniczej a nie w samym piasku? ;:223 Przecież to już duże rośliny i potrzebują jeść. ;:124 Kwarc to żadna odżywka dla nich.
Kwarc jest tylko na wierzchu pół centymetra by nie było pleśni bo mam wysoką wilgotność w domu. To objaw głodu?
lukrecia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 9 mar 2020, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

--julian-- pisze:Przeżyją, będzie dobrze. Ważne, że się nie połamały. Nasiona masz z Awn? Bo tam wysyłałem właśnie te odmiany :wink:
Póki co sadzonki żyją i mają się dobrze. :)
Jestem nowa na forum i nawet nie wiem co to AWN. :oops:
Po lekturze kilku poprzednich część wątku, wybrałam odmiany najbardziej tutaj zachwalane i kupiłam nasiona online.
Jedynie Rosyjskiego nie mogłam znaleźć. Chyba jakiś biały kruk. :wink:


Do wszystkich szczepiących.


Oglądam sobie filmiki na YT tych rosyjskich magików arbuzowych, których polecał wokan i jestem w szoku.
Wszyscy tutaj liczą, kalkulują daty wysiewów podkładek i arbuzów, żeby sadzonki pasowały wzrostem a ci Rosjanie mają to głęboko w nosie! ;:oj
Szczepią na metodę z dziurką - ale ich tykwy mają już duże liście właściwe, co nie jest dla nich problemem. Ucinają łodygę przy liścieniach, robią dziurkę i wsadzają arbuzik.
Zero spinania się i stresowania, że tykwa za duża. Skoro oni to praktykują na skalę masową to może my też powinniśmy podejść na większym luzie do terminów wysiewów.

To ten filmik.
https://www.youtube.com/watch?v=pcySTDp9ZEQ
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”