Ogórki gruntowe- uprawa,choroby,szkodniki-cz.5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Ogórki gruntowe- uprawa,choroby,szkodniki-cz.5

Post »

Dziękuję za odpowiedź, tak będę robiła.
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 740
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogórki gruntowe- uprawa,choroby,szkodniki-cz.5

Post »

Julian u mnie latem nawet nie jest 20st w nocy :;230 nie te czasy co wieczory i noce były łagodne ciepłe :;230

Ja ogórki podkiełkuję i wysieję za tydzień w weekend po tym całym ochłodzeniu. Sąsiad mówił że jutro będzie siał ale ja wolę się ten tydzień wstrzymać. Mam tylko odmianę Allianz więc nie chcę być stratna.
Pozdrawiam ;)
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6132
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogórki gruntowe- uprawa,choroby,szkodniki-cz.5

Post »

Ile musi rosnąć sadzonka , żeby miała dwa-trzy liście właściwe? Ze dwa tyg?
Ja posiałam od razu do doniczek po 2 nasiona,(mam nadzieje ze nasiona nie są trefne)kupiłam ziemie na rozsady, postawiłam w pokoju , przykryłam ręcznikami i czekam.
Asia
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Ogórki gruntowe- uprawa,choroby,szkodniki-cz.5

Post »

Wysadziłam część sadzonek do gruntu, zabezpieczyłam na noc, zobaczę co będzie się działo.
Na parapecie, mimo wynoszenia w dzień na dwór bardzo wybujały.
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
zbyszek12
100p
100p
Posty: 179
Od: 5 lip 2013, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogórki gruntowe- uprawa,choroby,szkodniki-cz.5

Post »

Witam, chciałbym posadzić przy tych podporach ogórki. Owinę je jeszcze cieniutką siatką żeby rośliny miały się czego czepiać. Czy to dobry pomysł? :)
To jest strona południowo-zachodnia (słońce 11-do wieczora)

Obrazek
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Ogórki gruntowe- uprawa,choroby,szkodniki-cz.5

Post »

I tak będziesz musiał je podwiązywać. Ogórek to nie klematis. Siatka się przyda dla sznurka, którym będziesz podwiązywał, żeby się nie zsuwał. Wystawa słoneczna dobra, ale podlewanie musi być dopilnowane. One będą pod jakimś balkonem? Ta gleba przy samym budynku będzie odpowiednio nawieziona? Bo teraz to nieciekawie się kojarzy. A może w donicach będą?
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Ogórki gruntowe- uprawa,choroby,szkodniki-cz.5

Post »

Ja też myślałam o takich słupkach na końcach, między nimi u góry zamocować drut i do niego przywiązywać sznurki.
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13732
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogórki gruntowe- uprawa,choroby,szkodniki-cz.5

Post »

Dziś wysiałem podkiełkowane nasiona ogórka Allianz f1 oraz Monisia f1.

Zastanawiam się jeszcze nad jedną odmianą, której nasiona zakupiłem dla testu ale muszę zweryfikować miejsce, doto pogody.
zbyszek12
100p
100p
Posty: 179
Od: 5 lip 2013, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogórki gruntowe- uprawa,choroby,szkodniki-cz.5

Post »

badzia pisze:I tak będziesz musiał je podwiązywać. Ogórek to nie klematis. Siatka się przyda dla sznurka, którym będziesz podwiązywał, żeby się nie zsuwał. Wystawa słoneczna dobra, ale podlewanie musi być dopilnowane. One będą pod jakimś balkonem? Ta gleba przy samym budynku będzie odpowiednio nawieziona? Bo teraz to nieciekawie się kojarzy. A może w donicach będą?
Raczej planowałem posadzić je od strony gdzie rośnie trawa i po bokach(łącznie 3 szt.) w grunt. Domieszam tam jakiejś ziemi z worka i będę podlewał w miarę potrzeby. To jest koncówka balkonu więc słońce będzie docierać bez problemu może będzie trzeba trochę więcej podlewać i tyle tak myślę.Dokładniej mówiąc to będzie ogórek kiwano, one mają wąsy czepne i w domu czepiaja sie czego popadnie ale wole spytać, może ktos ma doswiadczenie czy to wypali :) i jeszcze te podpory metalowe mogą się nagrzewać w słońcu i czy to im nie będzie szkodziło?
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Ogórki gruntowe- uprawa,choroby,szkodniki-cz.5

Post »

A, to nie wiedziałam, że kiwano. Może być całkiem dobrze. Nie uprawiałam go, ale zdaje mi się, że ma sporo zieleni więc słupek nie będzie się aż tak mocno nagrzewał.W sezonie pochwal się jak to wszystko wyszło.
zbyszek12
100p
100p
Posty: 179
Od: 5 lip 2013, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogórki gruntowe- uprawa,choroby,szkodniki-cz.5

Post »

Ok zaryzykuję i się pochwale :)
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 485
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Prowadzenie ogórków gruntowych w pionie

Post »

Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami w prowadzeniu ogórków w pionie na działce w ROD. Miałam siatkę plastikową albo sznurki plątane różnie przy rurkach wbitych w ziemię albo przy "patykach", a teraz padł pomysł na trzepak z rur i siatkę albo panel ogrodzeniowy ocynkowany lub malowany przecięty ew. na krótsze elementy przymocowane do kantówek. Co radzicie, by było funkcjonalne, na lata i bezproblemowe w schowaniu na zimę do niezbyt dużego narzędziownika.
belazo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 2 sty 2018, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marki k/Warszawy

Re: Ogórki gruntowe- uprawa,choroby,szkodniki-cz.5

Post »

Witam wszystkich. Wprawdzie na forum jestem nowa, ale działkę uprawiam już prawie 30 lat. Ogórki od kilku lat uprawiam tylko w pionie. Mam wbite w ziemię metalowe rurki po starych słupkach ogrodzeniowych długości około 2,3m a na tym od góry przymocowany jest metalowy kątownik,teownik itp. W ziemię wbijam pomiędzy każdym ogórkiem plastikowy trójząb taki do mocowania włókniny.Sznurek na górze mocuję do poprzeczki, na dole owijam ze dwa razy wokół ramion trójzęba, z powrotem na górę i tak w kółko. Ja mam taki sposób, jak sobie radzą inni nie wiem. Pozdrawiam.Barbara.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”