Kawon (arbuz) - część 11

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
taWiola
50p
50p
Posty: 51
Od: 4 maja 2020, o 06:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

:wit Kiedy sądzicie sadzonki do gruntu? Można już, czy jeszcze poczekać? Bo moje już spore i zaczynają się położyć.
Pozdrawiam. Wiola
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

BobejGS pisze:U mnie w fazie 2-3liści właściwych ale przez te pogodę, wnoszenie i wynoszenie, się delikatnie wyciągnęły. Ale tragedii mie ma. :D
U mnie podobnie ale wyciągnięte niektóre są strasznie ale nie było opcji ich zatrzymania ;/
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

--julian-- pisze:Macie pomysł jak te moje trochę podgonić? :lol: bo to już prawie 20 maja, a one takie małe nadal. Za to szczepione już szybko rosną, za szybko.
--julian-- Nie poganiaj ich, bo stracą oddech :). Ładne są i niech sobie rosną powoli póki są w doniczkach. Moje z trzeciego podejścia (wysiane 11maj) zaczynają wschodzić. Udało mi się kupić już tylko nasionka Crimson Sweet. Z wcześniejszych dwóch siewów zostało kilka sadzonek złota wolicy i Rosario. W szklarni za zimno w tym roku, a w domu nie miały dobrego miejsca bo pomidorowy busz jeszcze panuje na parapetach i prawie wszystkie arbuzy mi zmarniały. Trudno, będą później, ale mam nadzieję że zdąży dojrzeć chociaż po jednym owocu z krzaczka. Pomidory też robią się kiepskie, za długo czekają na wysadzenie. Wyjątkowo zimna wiosna w tym roku nie sprzyja naszym warzywkom :( .
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Telimenka pisze:
--julian-- pisze:Macie pomysł jak te moje trochę podgonić? :lol: bo to już prawie 20 maja, a one takie małe nadal. Za to szczepione już szybko rosną, za szybko.
--julian-- Nie poganiaj ich, bo stracą oddech :). Ładne są i niech sobie rosną powoli póki są w doniczkach. Moje z trzeciego podejścia (wysiane 11maj) zaczynają wschodzić. Udało mi się kupić już tylko nasionka Crimson Sweet. Z wcześniejszych dwóch siewów zostało kilka sadzonek złota wolicy i Rosario. W szklarni za zimno w tym roku, a w domu nie miały dobrego miejsca bo pomidorowy busz jeszcze panuje na parapetach i prawie wszystkie arbuzy mi zmarniały. Trudno, będą później, ale mam nadzieję że zdąży dojrzeć chociaż po jednym owocu z krzaczka. Pomidory też robią się kiepskie, za długo czekają na wysadzenie. Wyjątkowo zimna wiosna w tym roku nie sprzyja naszym warzywkom :( .
Racja pogoda nie rozpieszczała wtedy kiedy powinna ;/ wcześniej upały były a potem przymrozki i wyszło jak wyszło. Trzeba było pisać ja mam trochę nasion w zanadrzu ;)
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Myślę że zdążą nam dojrzeć arbuzy ;:168 Będzie dobrze, lepiej wysadzić trochę mniejszą rozsadę niż jakąś wielką i przerośnięta. Jak zrobi się cieplej to już będą w gruncie to powinny nadgonić stracony czas. Jestem dobrej myśli.
Jeszcze nie wiem jakie odmiany posadzę i w jakiej ilości. Chyba nie wyszła mi ani jedna sadzonka Black Pearl :(
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Tak aktualnie wyglądaja zwykłe
Obrazek
I najładniejszy szczepiony
Obrazek
Awatar użytkownika
taWiola
50p
50p
Posty: 51
Od: 4 maja 2020, o 06:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

:wit Moje maleństwa już takie. Aż proszą się do gruntu.
Obrazek
Pozdrawiam. Wiola
gumis64
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 12 kwie 2020, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Witam a ja dziś wysadzilem wszystkie arbuzy i melony , mam nadzieję że dadzą sobie radę , od połowy kwietnia w szklarni dobrze zachartowane tylko teraz pogoda i będą zbiory
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

A ja mam pytanie czy bez hartowania np. wynosząc je prosto z domu do gruntu w ciepłe dni i noce poradzą sobie ?? Swoje od wczoraj mam na dworze ale pytam z ciekawości co by się z nimi stało ?
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
bandziorek27
50p
50p
Posty: 66
Od: 7 sty 2020, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Ja wysadziłam cztery na próbę - hartowałam tylko2 dni - z zimnymi nocami sobie poradziły ale mocne słonko je wykończyło.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13791
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

U mnie arbuzy na razie takie jak na foto ale to tylko część.

Martwie się jednak pogodą. Niby w nocy ciepło ale za dnia znowu pochmurno i w ogóle nie czuć tej temperatury.

Martwie się o swoje arbuzy w doniczkach pod tunelikami, a wy już do ziemi wsadziliście.

Rozważam czy ich nie wnieść do domu pod lampe na dwa trzy dni. Jakaś masakra z tą pogodą. ;:223


Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

U mnie wszystkie arbuzy w domu, część w kotłowni pod lampami. Nie ryzykuję, bo i tak są trochę opóźnione w tym roku. Pewnie znów będę sadzić na początku czerwca jak rok temu, ale lepsze to niż w tą zimnicę sadzić. :wink:
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

--julian-- pisze:U mnie wszystkie arbuzy w domu, część w kotłowni pod lampami. Nie ryzykuję, bo i tak są trochę opóźnione w tym roku. Pewnie znów będę sadzić na początku czerwca jak rok temu, ale lepsze to niż w tą zimnicę sadzić. :wink:
Nie no u Nas w nocy było 11 stopni w dzień około 20stki więc póki co ok i ma być tylko lepiej ;) (mam nadzieję)
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”