Wszystko o pomidorach cz. 16

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9150
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

:wit Widziałam coś takiego na youtubie , bardzo podobne do konstrukcji
ogórkowych .
Awatar użytkownika
efta18
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 mar 2019, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Czy ktoś mi pomoże?
Mam problem z pomidorami , jedna odmiana kilka krzaczków.
Cały czubek jest fioletowy. Liście od strony wierzchniej są ciemno zielone A od spodniej fioletowe. Liście w dotyku są takie sztywne ,szczególnie te od dołu. No ale największy problem to pomidorki. Nie ma ich. Jest to koktajlówka daktylowa A w gronie jedynie kilka kwiatkow ,po czym zawiązane odpadają po ok 2 -3 dniach. Poszły mi już tak całe grona o ile gronem to nazwać można bo ledwie kilka drobnych kwiatuszków. Myślałam że to od braku fosforu ale one pomimo ciepła nadal są mega fioletowe na czubkach i nic się nie zmienia.
Nawet wyrwałam jeden krzak bo myślałam że może być coś z korzeniami z racji tego ,że mam wzdłuż tych pomidorów mega dużo mrówek. Ale korzenie były w porządku, przekrój łodygi również.
https://m.fotosik.pl/zdjecie/c6dfdc9a81c585f4
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 910
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Zastanawiam się czy to normalne czy anomalia stożki wzrostu pojawiają się na starym liściu.

Obrazek
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1482
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Czasem tak wyrastają, nic nadzwyczajnego, usuwaj jak zwykle wilki.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

efta18 pisze:Czy ktoś mi pomoże?
Mam problem z pomidorami , jedna odmiana kilka krzaczków.
Cały czubek jest fioletowy. Liście od strony wierzchniej są ciemno zielone A od spodniej fioletowe. Liście w dotyku są takie sztywne ,szczególnie te od dołu. No ale największy problem to pomidorki. Nie ma ich. Jest to koktajlówka daktylowa A w gronie jedynie kilka kwiatkow ,po czym zawiązane odpadają po ok 2 -3 dniach. Poszły mi już tak całe grona o ile gronem to nazwać można bo ledwie kilka drobnych kwiatuszków. Myślałam że to od braku fosforu ale one pomimo ciepła nadal są mega fioletowe na czubkach i nic się nie zmienia.
Nawet wyrwałam jeden krzak bo myślałam że może być coś z korzeniami z racji tego ,że mam wzdłuż tych pomidorów mega dużo mrówek. Ale korzenie były w porządku, przekrój łodygi również.
https://m.fotosik.pl/zdjecie/c6dfdc9a81c585f4
:wit
Czy wcześniej nie przemarzły krzaki ?
Jedną z przyczyn mogła być obniżona temperatura wzrostu .
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Cressi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 18 maja 2017, o 20:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Dzień dobry wszystkim. Chciałbym Was prosić o porade. Po raz pierwszy w życiu próbuje uprawy pomidorów. Mieszkają sobie w niewielkim tunelu, posadzone w cylindrach
Obrazek
Nawoże je miksem kristalonu czerwonego i zółtego o przybliżonym składzie 12-17-31 w ilości 1g/litr przy każdym podlewaniu (tak, lekko przekroczone wartosci graniczne, nowy koncentrat do podlewania skorygowany do 0,9 g/litr). Ponieważ pojemniki są relatywnie małe, jedno podlewanie to ok 0,5 litra na rosline. Poki co srednio co 3 dni.
Zauwazyłem nastepującą rzecz - liscie wierzchołkow mają tendencje do przyjmowania kształtu baraniego rogu
Obrazek
Podczas gdy dolne zaczynają zwijac sie w rulonik
Obrazek

Czy to normalne zjawisko i nalezy dac sobie spokój, czy należy coś skorygować. Pomóżccie początkującemu.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Przejdź do wątku o uprawie w pojemnikach. przeczytaj kilka ostatnich stron.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1404
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Bigbluee
Nasiona wysiewałam 20-25 lutego, nie pamiętam dokładnej daty. Do donic docelowych ta konkretna sadzonka trafiła 15 maja. Na wysadzonej wcześniej i oddanej pod opiekę bratanicy pierwsze owoce zmieniają kolor
Obrazek Widać na niej pewne braki ale niech się dziecko uczy :)
efta18
Musisz uzbroić się w cierpliwość, zaczną normalnie funkcjonować ale to nie stanie się natychmiast.
Przyczyną może być także brak odpowiednich składników w glebie i tutaj wzrost temperatury niewiele pomoże.
Ewa
Awatar użytkownika
efta18
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 mar 2019, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Mirku Calka krzaczki nie przemarzły. Podczas przymrozków pilnowałam by nie miały zimno . One już były raz takie wcześniej ale im przeszło A obecny stan rzeczy trwa już dosyć długo. Fioletowe czubki mam u większości pomidorów, najgorzej się mają koktajlówki,najlepiej "zdechlaki".
Z wszystkimi koktajlowkami mam problem. Albo odpadają, albo nie rosną. Jeden krzak to mi się skończył i odbija od dolnego wilka.
Wszystkie miały pozwijane liście więc dostały pokrzywy,niektórym jest lepiej i liście się odwinęly .
Czekam aż ziemia przeschnie i znów dostaną pokrzywy, zobaczymy co się stanie. Dolistny oprysk magiczną siłą nic nie zdziałał.
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Jak często dokarmiacie gnojówką z pokrzyw?
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

efta18
Jeśli masz Kristalon lub Plonvit spróbuj oprysku dolistnego.
Po upływie tygodnia powtórzyć oprysk.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
efta18
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 mar 2019, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Nie mam, ale zaopatrzę się :)
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Warto mieć pod ręką Kristalon czerwony, pomarańczowy, lub Plonvit Kali (obecnie mam go w użyciu) ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”