Kawon (arbuz) - część 11

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
lukrecia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 9 mar 2020, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Kochani,

W przyszłym roku będę chciała spróbować uprawiać melony. Nie znalazłam na forum oddzielnego wątku melonowego więc pytam tutaj: Jakie są według Was najsmaczniejsze i najsłodsze odmiany melona? Z góry ślicznie dziękuję za odpowiedzi.

Z ciekawostek przyznam się Wam, że nie doczytałam poprzednich wątków i popełniłam błąd ;:124 i zamówiłam 3 odmiany arbuza od tego pana z OLX, który wysyła pomieszane lub skrzyżowane nasiona arbuzów, niby od siostry z USA. No więc zaopatrzyłam się u niego w Cream of Saska, Yellow Lady i Black Pearl. Po doświadczeniach sky i Miśka z 2017 roku, nie spodziewam się, by żadna z tych sadzonek okazała się prawdziwą odmianą. Dziś zauważyłam, że sadzonki Yellow Lady mają żółte wybarwienia na liściach. Czy ktoś uprawiał tę odmianę? Nawet Złoto Wolicy, które ma tendencję do żółtych znaczeń na liściach mi takich cyrków nie robi. ;:oj

NIBY "Yellow Lady"
Obrazek Obrazek

Tu dla porównania Złoto Wolicy
Obrazek Obrazek

Sweet Crimson
Obrazek

Asahi, Cream i Rosario wielkościowo są jakieś 2 dni za Lady, Wolicą i Crimsonem.
Najwolniej rośnie te niby Black Pearl.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Ja miałem Yellow Lady, ale nie pamiętam czy miał przebarwiające się liście. :wink: Cream of Saska to chyba odmiana ustalona, więc jeśli nasiona nie są wymieszane to powinna powtórzyć cechy.
Jest wątek o melonach :wink:
vanilla81
100p
100p
Posty: 199
Od: 10 maja 2011, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Lukrecja- to ja wysłałam arbuza rosyjskiego na akcje wymiany. Dostałam nasionka od koleżanki z Rosji. Pytałam i niestety ona też nie wie co to za odmiana...
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13794
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Dziś wysadziłem resztę arbuzów ale był taki skwar, że już sił na więcej zdjęć nie było. :wink:

Obrazek

Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

vanilla81 pisze:Lukrecja- to ja wysłałam arbuza rosyjskiego na akcje wymiany. Dostałam nasionka od koleżanki z Rosji. Pytałam i niestety ona też nie wie co to za odmiana...
Dziękuję bardzo za tę odmianę. Jest przepyszna :D

U mnie niektóre arbuzy popękały po zeszłotygodniowej ulewie. Teraz czekam na kolejny deszcz, bo już sucho.
Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13794
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

U mnie dwa arbuzy mają podobne pęknięcia, choć nie tak mocne. Bardziej bym obwiniał mocne skoki temperatur między dniem i nocą.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

To może to od tego ;:224 One się zabliźnią i będzie dobrze, co roku tak jest, zwłaszcza po bardzo obfitych opadach, tylko wtedy pękają pędy dalej od korzenia.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1140
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Nic im nie będzie. Pęknięcia się zabliźnią, a roślina nawet tego ne poczuje.

U mnie wreszcie kila ciepłych dni z rzędu (i przede wszystkim ciepłych nocy) i od razu arbuzy zaczęły PĘDzić :D Asahi nawet zakwitł po żeńsku ;:209
Dziś było tak gorąco, że jednej z Karolinek przyklapły liście, mimo wilgoci w glebie, ale spora dawka świeżej wody postawiła ją w ciągu 15 minut na nogi... znaczy na nóżkę... znaczy liście :lol:
lukrecia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 9 mar 2020, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

vanilla81 pisze:Lukrecja- to ja wysłałam arbuza rosyjskiego na akcje wymiany. Dostałam nasionka od koleżanki z Rosji. Pytałam i niestety ona też nie wie co to za odmiana...

Super, że podzieliłaś się z forum nasionkami. Też spróbuję o nie powalczyć w tym roku tylko muszę poczytać na czym polega ta cała akcja wymiany. :wink:

U mnie 3 kolejne sadzonki padły. Szczęście w nieszczęściu, że to te z tego spartańskiego poletka za płotem. Nornica tam grasuje. W zeszłym tygodniu wykasowała 3 sadzonki i wczoraj 3 kolejne. Nie wiązałam z tym poletkiem wielkich nadziei ale i tak szkoda jak roślinki padają. Ech...

Dodatkowo, u Was upały a u mnie ochłodzenie. Wczoraj już było tylko 20 stopni, dziś 17 stopni a w nocy ma być 10.
Mam wrażenie, że w tym roku, cały czas pod górkę. :roll:

Pertraktuję obecnie z jedną firmą indyjską i jedną wschodnio-afrykańską o nasiona arbuzów.
Mają sporo nieznanych tutaj odmian. Namawiam ich, by zgodzili się na wysyłkę do PL.
Jeśli się uda to się pestkami podzielę, jak ktoś będzie chętny. :D

Pozdrawiam i miłej niedzieli. :wit
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 670
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

U mnie arbuzy rosną w oczach.

Obrazek
Pozdrawiam Paweł
caps89
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 3 wrz 2017, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Moje arbuzy wysiane 1 marca
Przez ostatnie kilka dni strasznie wyrosły. Puściły nowe boczne pędy już prawie dłuższe od głównego pędu.

Tylko nie wiem czemu jak do tej pory wszystkie arbuzy które się pojawiły to albo odpadają albo gniją i muszę sam zrywać

Pierwszy raz posiałem arbuzy :)

Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Krzaki nie są zbyt duże, więc roślina odrzuca zawiązki owoców, bo wie że ich nie wykarmi. Co Ci dadzą owoce wielkości pomarańczy? Niech rosną w liście. :wink: Na owoce jeszcze przyjdzie czas.
Moje są takie
Obrazek

Obrazek
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1140
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

caps89 pisze:Moje arbuzy wysiane 1 marca
O matko, to moje wysiane dokładnie 2 miesiące później są niewiele z tyłu i jeszcze należy pamiętać, że przez szczepienie zamiast rosnąć to około 10 dni leczyły rany i dochodziły do siebie. To tak a propos zbyt wczesnego siania arbuzów, co było tu poruszane na początku sezonu - nie ma to żadnego sensu, te siane we właściwym okresie i tak później doganiają.
I tak jak powiedział julian - odrzucanie pierwszych zawiązków przez roślinę to standard - jest za mała i nie wykarmi. Najlepsze arbuzy są z zawiązków w okresie gdy pędy mają po 2 metry i więcej.

Moje pole szczepieniaczków :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I pole nieszczepionych wykrojone na opuszczonej działce ;:209
Obrazek

I moja Cobaltowa Carolinka ;:170
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”